Слични понуди

Кипер Mercedes-Benz 1626 S ,V8, 3way tipper , manual ZF
Mercedes-Benz 1626 S ,V8, 3way tipper , manual ZF
1978, 741 020 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Susteren
9 500 EUR
Кипер Mercedes-Benz 1626 S ,V8, 3way tipper , manual ZF, 1978
Кипер Iveco Magirus 190-23 , 4x4 , V8, Tipper
Iveco Magirus 190-23 , 4x4 , V8, Tipper
1977, 379 505 km, 4x4, Дизел, 2-оски
Холандија, Susteren
8 500 EUR
Кипер Iveco Magirus 190-23 , 4x4 , V8, Tipper, 1977
Кипер Mercedes-Benz 3328 , V8 , 3 way tipper , 8x4 , spring suspension
Mercedes-Benz 3328 , V8 , 3 way tipper , 8x4 , spring suspension
1988, 197 444 km, 8x4, Дизел, 4-оски
Холандија, Susteren
19 500 EUR
Кипер Mercedes-Benz 3328 , V8 , 3 way tipper , 8x4 , spring suspension, 1988
Кипер MAN 22.281 , ZF Manual , 3way tipper , 6x4 , Spring suspension
MAN 22.281 , ZF Manual , 3way tipper , 6x4 , Spring suspension
1984, 672 577 km, 6x4, Дизел, 3-оски
Холандија, Susteren
10 000 EUR
Кипер MAN 22.281 , ZF Manual , 3way tipper , 6x4 , Spring suspension, 1984
Кипер Mercedes-Benz 2224 , V8 , 3 Way tipper , ZF Manual , 6x4
Mercedes-Benz 2224 , V8 , 3 Way tipper , ZF Manual , 6x4
1980, 213 521 km, 6x4, Дизел, 3-оски
Холандија, Susteren
13 000 EUR
Кипер Mercedes-Benz 2224 , V8 , 3 Way tipper , ZF Manual , 6x4, 1980
Кипер Mercedes-Benz 2628 S , V8 , 6x4 , 3 Way Tipper
Mercedes-Benz 2628 S , V8 , 6x4 , 3 Way Tipper
1978, 561 485 km, 6x4, Дизел, 3-оски
Холандија, Susteren
14 999 EUR
Кипер Mercedes-Benz 2628 S , V8 , 6x4 , 3 Way Tipper, 1978
Кипер Mercedes-Benz 3028 , V8 , 8x4 , Tipper , Spring Suspension
Mercedes-Benz 3028 , V8 , 8x4 , Tipper , Spring Suspension
1986, 279 264 km, 8x4, Дизел, 4-оски
Холандија, Susteren
19 000 EUR
Кипер Mercedes-Benz 3028 , V8 , 8x4 , Tipper , Spring Suspension, 1986
Кипер Mercedes-Benz 2632 Tipper, Spring Suspension
Mercedes-Benz 2632 Tipper, Spring Suspension
1978, 587 488 km, 6x4, Дизел, 3-оски
Холандија, Susteren
12 500 EUR
Кипер Mercedes-Benz 2632 Tipper, Spring Suspension, 1978
Кипер Mercedes-Benz 1926, V8, 4X2, 3 Way Tipper
Mercedes-Benz 1926, V8, 4X2, 3 Way Tipper
1977, 843 332 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Susteren
9 500 EUR
Кипер Mercedes-Benz 1926, V8, 4X2, 3 Way Tipper, 1977
Кипер Mercedes-Benz 2429 , V8 , 6x4 , 3 way tipper
Mercedes-Benz 2429 , V8 , 6x4 , 3 way tipper
1990, 86 837 km, 6x4, Дизел, 3-оски
Холандија, Susteren
17 500 EUR
Кипер Mercedes-Benz 2429 , V8 , 6x4 , 3 way tipper, 1990
Кипер Steyr 1491, 6X4, 3way Tipper, Spring susp.
Steyr 1491, 6X4, 3way Tipper, Spring susp.
1986, 34 413 km, 6x4, Дизел, 3-оски
Холандија, Susteren
8 000 EUR
Кипер Steyr 1491, 6X4, 3way Tipper, Spring susp., 1986
Кипер DAF 2500 FT , 3 way tipper , 4x2
DAF 2500 FT , 3 way tipper , 4x2
1987, 146 046 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Susteren
8 500 EUR
Кипер DAF 2500 FT , 3 way tipper , 4x2, 1987

Кипер Iveco Magirus 190-32 , V8 , ZF Manual , 4x4 , 3 way tipper , Spring suspension

Бренд IVECO
Модел Magirus 190-32 , V8 , ZF Manual , 4x4 , 3 way tipper , Spring suspension
Идентификација 078198+
Година на производство 1978
Километража 707 214 km
Дата на прва регистрација 30.06.1978
Нето тежина 8 850 kg
Бруто тежина 17 000 kg
Корисна носивост 8 150 kg
Должина 7 600 mm
Ширина 2 500 mm
Висина 2 200 mm
Боја сива
Локација Холандија, Susteren
Мотор/погонска група
 • гориво: дизел
 • поместување: 13 702 cc
 • цилиндри на моторот: 8
 • излезна моќност: 307 hp (228 KW)
 • менувач: рачен
 • пренос: Schaltgetriebe, 12-Gang
Шасија/суспензија
 • суспензија: федер
 • суспензија на предната оска
 • конфигурација на оска: 4x4
 • број на оски: 2-оски
 • основа на тркалото: 4 550 mm
 • сопирачки: тапан
 • предни гуми: 315/80 R - 22.5, Links außen: 30%, Rechts außen: 5%
 • задни гуми: 315/80 R - 22.5, Links innnerhalb: 60%, Links außen: 5%, Rechts innerhalb: 60%, Rechts außen: 5%
 • двојни тркала
Тело/надградба
 • должина на утовар: 4 000 mm
 • ширина на утовар: 2 380 mm
 • висина на утовар: 800 mm
 • пумпа
 • заден кипер
 • тринасочен кипер
Кабина/внатрешност
 • тип на кабина: дневна кабина
 • модел на кабина: 190-32
Архивирана реклама

Оваа реклама беше отстранета од нашата база на податоци. Сепак, можете да испратите формулар "Посакувано возило": кипер Iveco Magirus 190-32 , V8 , ZF Manual , 4x4 , 3 way tipper , Spring suspension

Поднесете оглас "Барам..."

Поднесете оглас "Барам...": кипер Iveco Magirus 190-32 , V8 , ZF Manual , 4x4 , 3 way tipper , Spring suspension

Изберете категорија: што барате?

 • Камион
 • Камион влекач
 • Полуприколка
 • Приколка
 • Комбе
 • Автобус
 • Кампер
 • Градежна машина
 • Опрема за ракување со материјалот
 • Земјоделска машина
 • Опрема за шумарство
 • Комунално/специјално возило
 • Додаток
 • Заменски сандак/контејнер
 • Резервни делови
 • Друга машина

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.