Камион со платформа Renault D 14 MED P4X2 240 PK, EURO 6 OPTITRONIC !!! 95.000 KM

Онлајн: 8ден

Бренд RENAULT
Модел D 14 MED P4X2 240 PK, EURO 6 OPTITRONIC !!! 95.000 KM
Идентификација M0002077 - 73-BKH-6
Година на производство 2018
Километража 95 003 km
Состојба добра
Дата на прва регистрација 04.01.2018
Нето тежина 6 990 kg
Бруто тежина 11 999 kg
Корисна носивост 5 009 kg
Боја црна
Локација Холандија, Celsiusstraat 8, 2652 XT Berkel en Rodenrijs +31(0)6 53 14 79 74
Телефон +31 88 88...
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 6
 • гориво: дизел
 • поместување: 5 132 cc
 • цилиндри на моторот: 4
 • излезна моќност: 245 hp (182 KW)
 • диференцијална брава
 • менувач: автоматски
 • пренос: Automatikgetriebe
 • сила при поаѓање
Шасија/суспензија
 • суспензија: федер/воздух
 • суспензија на предната оска
 • конфигурација на оска: 4x2
 • број на оски: 2-оски
 • оските прават: Anders: 1,2
 • управувачки оски
 • основа на тркалото: 5 300 mm
 • ABS - антиблокирачки систем за сопирање
 • предни гуми: 285/70 R 19,5, 50%
 • задни гуми: 285/ 70 R 19,5, 65%
 • двојни тркала
 • резервоар за гориво: 215L
 • спојка на приколката
Тело/надградба
 • должина на утовар: 7 680 mm
 • ширина на утовар: 2 480 mm
 • висина на утовар: 400 mm
 • кутија за алат
Кабина/внатрешност
 • тип на кабина: дневна кабина
 • модел на кабина: GLOBAL CABINE - PROTECT
 • штитник за сонце
 • електрични прозори
 • електрични огледала
 • централна брава
 • клима уред
 • контролор на брзината
 • број на седишта: 2
 • радио
 • CD плеер
 • систем на навигација
Доплнително
 • сервисна книга
44900 EUR
44 900
EUR
 • 2 764 242 MKD
 • 52 599 USD

Нето цена

Продавач
Used Truck Center B.V.
Used Truck Center B.V. Холандија
Доверлив
11 Повеќе од 11 години со Truck1
R Renault Trucks овластен дилер
V Volvo овластен дилер
Локално време на дилерот
09:46
Лица за контакт
Wilfred de Ridder
Sander Visser
Deutsch, English, Nederlands
44 900
EUR
  Контактирајте го продавачот
Предмет на пораката

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

  Понуда за испорака

Слични понуди

Камион со платформа Mercedes-Benz 1842 L Actros 4x2, Euro 6, 14.000km !!
Mercedes-Benz 1842 L Actros 4x2, Euro 6, 14.000km !!
2016, 14 324 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Германија, Sittensen
56 800 EUR
Камион со платформа Mercedes-Benz 1842 L Actros 4x2, Euro 6, 14.000km !!, 2016
Камион со платформа Renault Midlum 150.08 4x2, Euro4, Original 18000Km !
Renault Midlum 150.08 4x2, Euro4, Original 18000Km !
2006, 17 680 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Германија, Göttingen
15 900 EUR
Камион со платформа Renault Midlum 150.08 4x2, Euro4, Original 18000Km !, 2006
Камион со платформа Renault Midlum 150.08 4x2, Euro4, Original 18000Km !
Renault Midlum 150.08 4x2, Euro4, Original 18000Km !
2006, 17 680 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Германија, Göttingen
15 900 EUR
Камион со платформа Renault Midlum 150.08 4x2, Euro4, Original 18000Km !, 2006
Камион со платформа Volvo FL6.210 PK8.501 7.4m = 1.000 kg Original 6629 km
Volvo FL6.210 PK8.501 7.4m = 1.000 kg Original 6629 km
2018, 6 629 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Германија, Sottrum
84 900 EUR
Камион со платформа Volvo FL6.210 PK8.501 7.4m = 1.000 kg Original 6629 km, 2018
Камион со платформа Scania P94D 300 6X2 MANUAL EURO 3 - ONLY 260.997 KM
Scania P94D 300 6X2 MANUAL EURO 3 - ONLY 260.997 KM
2003, 260 997 km, 6x2, Дизел, 3-оски
Холандија, Meerkerk
Камион со платформа Scania P94D 300 6X2 MANUAL EURO 3 - ONLY 260.997 KM, 2003
Камион со платформа Renault Premium 450 6X2 Crane Kran Palfinger PK11001-K A Euro 5
Renault Premium 450 6X2 Crane Kran Palfinger PK11001-K A Euro 5
2009, 763 406 km, 6x2, Дизел, 3-оски
Холандија, Veghel
19 900 EUR
Камион со платформа Renault Premium 450 6X2 Crane Kran Palfinger PK11001-K A Euro 5, 2009
Камион со платформа VOLVO FM9.340 6X2 EURO4 KRAANA PALFINGER PK 15500 PERFORMANCE
VOLVO FM9.340 6X2 EURO4 KRAANA PALFINGER PK 15500 PERFORMANCE
2006, 359 470 km, 6x2, Дизел, 3-оски
Естонија, Pärnu 80042
23 900 EUR
Камион со платформа VOLVO FM9.340 6X2 EURO4 KRAANA PALFINGER PK 15500 PERFORMANCE, 2006
Камион со платформа DAF CF 300 4X2 Crane Kran Euro 6 Palfinger PK19001 SLD6-C
DAF CF 300 4X2 Crane Kran Euro 6 Palfinger PK19001 SLD6-C
2020, 14 236 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Veghel
142 800 EUR
Камион со платформа DAF CF 300 4X2 Crane Kran Euro 6 Palfinger PK19001 SLD6-C, 2020
Камион со платформа Renault PREMIUM 320.19 4X2 MANUAL EURO 3 + HIAB 122 D-4
Renault PREMIUM 320.19 4X2 MANUAL EURO 3 + HIAB 122 D-4
2005, 541 217 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Meerkerk
18 950 EUR
Камион со платформа Renault PREMIUM 320.19 4X2 MANUAL EURO 3 + HIAB 122 D-4, 2005
Камион со платформа Renault PRA3 D Wide 4x2 Pritsche ADR Aufnahme Stapler
Renault PRA3 D Wide 4x2 Pritsche ADR Aufnahme Stapler
2018, 54 098 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Германија, 36151 Burghaun/Gruben
44 890 EUR
Камион со платформа Renault PRA3 D Wide 4x2 Pritsche ADR Aufnahme Stapler, 2018
Камион со платформа MAN TGL 12.240 4x2
MAN TGL 12.240 4x2
2007, 445 000 km, Дизел
Данска, Padborg
Камион со платформа MAN TGL 12.240 4x2, 2007
Камион со платформа D.A.F. CF 85.360 6X2 Euro 5 + Palfinger PK26002-EH E
D.A.F. CF 85.360 6X2 Euro 5 + Palfinger PK26002-EH E
2007, 692 450 km, 6x2, 3-оски
Холандија, Hoogerheide
49 000 EUR
Камион со платформа D.A.F. CF 85.360 6X2 Euro 5 + Palfinger PK26002-EH E, 2007

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.