Нов камион со кука за подигање Volvo FM 420 6x2 VDL 18T Hooklift за продажба - ID: 6824490
Пребарување возила
Продава
Мојата сметка
Поставете оглас

Хм, се чини ставка продадена

View this ad in the archive
MAN TGS 26/400 6X2 - камион со кука за подигање
 4
Прашајте за цена
2008
6x2
400 hp
Корисна носивост: 14 820 kg
Бруто тежина: 14 820 kg

Објавено: 28ден

ETS HENRI VAISSIERE

Франција, ZI LE BREZET ROUTE DE GERZAT 63100 CLERMONT FERRAND Auvergne, Puy-de-Dôme 63, France

VOLVO FM12-340 - камион со кука за подигање
 9
9 056 EUR
2002
613 630 km

Објавено: 8ден

ROY HOWELL COMMERCIALS

Обединето Кралство, BROOKHOUSE WAY BROOKHOUSES INDUSTRIAL ESTATE CHEADLE STOKE ON TRENT ST10 1SR, UNITED KINGDOM

Volvo FM 420 6X2 Lift Axle 2x Tanks VDL 21 Tonnes Euro 6 - камион со кука за подигање
 20
32 900 EUR
Цена без ДДВ
2013
811 644 km
6x2
420 hp
Корисна носивост: 16 365 kg
Бруто тежина: 29 500 kg

Објавено: 14час 35мин

BAS World

15 V

Холандија, Veghel

Број на оглас 70166263

Volvo FM 420 6X2 VDL21-S-6400 lift axle 2x Tanks Eur6 - камион со кука за подигање
 20
32 900 EUR
Цена без ДДВ
2013
832 668 km
6x2
420 hp
Корисна носивост: 16 365 kg
Бруто тежина: 29 500 kg

Објавено: 14час 29мин

BAS World

15 V

Холандија, Veghel

Број на оглас 70170095

Volvo FH480, 6x2, PALFINGER T20 HOOKLIFT - камион со кука за подигање
 20
26 900 EUR
Цена без ДДВ
2009
621 000 km
6x2
473 hp
Корисна носивост: 14 485 kg
Бруто тежина: 27 000 kg

Објавено: 2мес 19ден

Scanvo OU

Естонија, Estland, Tartu

Iveco X-Way 420 6X2 Marrel 20 Tonnes Hooklift ! EURO6 - камион со кука за подигање
 9
132 800 EUR
Цена без ДДВ
2023
6x2
420 hp

Објавено: 19ден

BAS World

15 V

Холандија, Veghel

Број на оглас 70196461

Scania 143 6X2 V8 420 Hooklift Manual Gearbox - камион со кука за подигање
 15
10 800 EUR
1993
382 063 km
6x2
420 hp

Објавено: 8мес

TONY TRUCKS B.V.

8

Холандија, BERGSCHENHOEK

Volvo hakowiec 420 fm 6x4 2005 - камион со кука за подигање
 8
22 494 EUR
2005

Објавено: 1мес 17ден

E-FARM.COM

Германија, PL-76-220 GŁÓWCZYCE

Број на оглас 46618-B8W2UAI

Volvo FM 12.420 + Hook system + 6X2 + blad-blad+euro 2 - камион со кука за подигање
 20
15 950 EUR
Цена без ДДВ
1999
398 162 km
6x2
420 hp
Корисна носивост: 11 870 kg
Бруто тежина: 25 000 kg

Објавено: 16ден

Trucks Roosendaal

7

Холандија, Roosendaal

Број на оглас 299306

DAF XF 460 6X2 Meiller 20T Hooklift German Truck EURO6 - камион со кука за подигање
 20
49 900 EUR
Цена без ДДВ
2015
518 436 km
6x2
460 hp
Корисна носивост: 13 450 kg
Бруто тежина: 26 000 kg

Објавено: 14час 47мин

BAS World

15 V

Холандија, Veghel

Број на оглас 70178043

MAN TGA 28.480 6x2 Hooklift truck - камион со кука за подигање
 20
12 158 EUR
Цена без ДДВ
2006

Објавено: 18ден

Kranbiler.no AS

Норвешка, Hordaland

Број на оглас 194

Volvo FM 420 8x2 HMF 28 Tonmeter laadkraan - камион со кука за подигање
 19
Прашајте за цена
2022
9 541 km
8x2
430 hp
Корисна носивост: 20 221 kg
Бруто тежина: 37 000 kg

Објавено: 10мес 10ден

CLEAN MAT TRUCKS B.V.

10

Холандија, Zetten

Број на оглас 42017

Volvo FM380 6X2*4 - камион со кука за подигање
 12
17 900 EUR
Цена без ДДВ
2005
386 000 km
6x2
284 hp
Корисна носивост: 13 010 kg
Бруто тежина: 27 000 kg

Објавено: 12ден

Laanemaa veoautokeskus OÜ

Естонија, Taebla

DAF CF 340 -6x2- 18 196 KM - камион со кука за подигање
 11
116 900 EUR
Цена без ДДВ
2021
18 415 km
6x2
430 hp
Корисна носивост: 14 590 kg
Бруто тежина: 26 000 kg

Објавено: 6мес 28ден

Braem

12

Белгија, Handzame

Број на оглас E58310

Нов камион со кука за подигање Volvo FM 420 6x2 VDL 18T Hooklift

Бренд VOLVO
Модел FM 420 6x2 VDL 18T Hooklift
Број на оглас BB-356573
Година на производство 2021
Километража 1 000 km
Ново
Состојба нова
Дата на прва регистрација 14.11.2022
Должина 105 270 mm
Ширина 2 600 mm
Висина 4 000 mm
Боја црвена
Локација Холандија, Berkel en Rodenrijs
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 6
 • гориво: дизел
 • поместување: 12 777 cc
 • цилиндри на моторот: 6
 • излезна моќност: 428 hp (319 KW)
 • диференцијална брава
 • менувач: автоматски
 • пренос: Automatikgetriebe
 • сила при поаѓање
 • моторна кочница
Шасија/суспензија
 • суспензија: федер/воздух
 • суспензија на предната оска
 • конфигурација на оска: 6x2
 • број на оски: 3-оски
 • оските прават: Anders: 2,3
 • подигање на оска
 • управувачки оски
 • основа на тркалото: 43 000 mm
 • сопирачки: диск
 • предни гуми: 385/65/R22.5, 100%
 • задни гуми: 385/65/R22.5, 100%
 • гуми: Mittenachse: 315/80/R22.5, 100%
 • двојни тркала
 • спојка на приколката
Кабина/внатрешност
 • тип на кабина: дневна кабина
 • модел на кабина: Daycab
 • светла за магла
 • штитник за сонце
 • електрични прозори
 • електрични огледала
 • централна брава
 • клима уред
 • контролор на брзината
 • број на седишта: 2
159 750
EUR

25 Јануари 2023

Do you want to know prices for the similar offers?

Отвори директориум


Контактирајте го продавачот

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.

t1 old test archive
t1 test archive - Truck
t1 test archive - Used Truck Center B.V.
t1 old