Камион со кука за подигање Scania R490 6x2 Euro 6 Abrollkipper VDL од Германија, 54900 EUR за продажба - ID: 7770724
Северна Македонија - Македонски | EUR
00
Пријавете се или регистрирајте се
Каталог
Продава
Поставете оглас

54 900EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 3 383 415 MKD
 • ≈ 58 870 USD

Scania R490 6x2 Euro 6 Abrollkipper VDL

Камион со кука за подигањеScania R490 6x2 Euro 6 Abrollkipper VDL
2016|650717 km|6x2|Евро 6|489 hp|27000 kg

54 900EUR

Цена без ДДВ

Камион со кука за подигање Scania R490 6x2 Euro 6 Abrollkipper VDL

Објавено: 8мес 17ден

PDF
Камион со кука за подигање Scania R490 6x2 Euro 6 Abrollkipper VDL: слика 1
Камион со кука за подигање Scania R490 6x2 Euro 6 Abrollkipper VDL: слика 2
Камион со кука за подигање Scania R490 6x2 Euro 6 Abrollkipper VDL: слика 3
Камион со кука за подигање Scania R490 6x2 Euro 6 Abrollkipper VDL: слика 4
Камион со кука за подигање Scania R490 6x2 Euro 6 Abrollkipper VDL: слика 5
Камион со кука за подигање Scania R490 6x2 Euro 6 Abrollkipper VDL: слика 6
Камион со кука за подигање Scania R490 6x2 Euro 6 Abrollkipper VDL: слика 7
Камион со кука за подигање Scania R490 6x2 Euro 6 Abrollkipper VDL: слика 8
Камион со кука за подигање Scania R490 6x2 Euro 6 Abrollkipper VDL: слика 9
Камион со кука за подигање Scania R490 6x2 Euro 6 Abrollkipper VDL: слика 10
Камион со кука за подигање Scania R490 6x2 Euro 6 Abrollkipper VDL: слика 11
Камион со кука за подигање Scania R490 6x2 Euro 6 Abrollkipper VDL: слика 12
Камион со кука за подигање Scania R490 6x2 Euro 6 Abrollkipper VDL: слика 13
Камион со кука за подигање Scania R490 6x2 Euro 6 Abrollkipper VDL: слика 14
Камион со кука за подигање Scania R490 6x2 Euro 6 Abrollkipper VDL: слика 15
Камион со кука за подигање Scania R490 6x2 Euro 6 Abrollkipper VDL: слика 16
Камион со кука за подигање Scania R490 6x2 Euro 6 Abrollkipper VDL: слика 17
Камион со кука за подигање Scania R490 6x2 Euro 6 Abrollkipper VDL: слика 18
Камион со кука за подигање Scania R490 6x2 Euro 6 Abrollkipper VDL: слика 19
Камион со кука за подигање Scania R490 6x2 Euro 6 Abrollkipper VDL: слика 20
Камион со кука за подигање Scania R490 6x2 Euro 6 Abrollkipper VDL: слика 21
Камион со кука за подигање Scania R490 6x2 Euro 6 Abrollkipper VDL: слика 22
Камион со кука за подигање Scania R490 6x2 Euro 6 Abrollkipper VDL: слика 23
Камион со кука за подигање Scania R490 6x2 Euro 6 Abrollkipper VDL: слика 24
Камион со кука за подигање Scania R490 6x2 Euro 6 Abrollkipper VDL: слика 25
Камион со кука за подигање Scania R490 6x2 Euro 6 Abrollkipper VDL: слика 26
Камион со кука за подигање Scania R490 6x2 Euro 6 Abrollkipper VDL: слика 27
Ask for all available pictures

Објавено: 8мес 17ден

PDF

54 900EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 3 383 415 MKD
 • ≈ 58 870 USD
Бренд

Модел

Број на оглас

G180404
Година на производство

2016
Километража

650717 km
Бруто тежина

27000 kg
Хидраулика

Боја

жолта
Локација

Германија, Leipziger Strasse 44, DE-34260 Kaufungen/Kassel, Germany

Дали ви треба превоз?

ИСПОРАКА
Мотор/погонска група
емисиона класа

гориво

поместување

12742 cc
излезна моќност

489 hp
менувач

успорувач/олеснувач

Шасија/суспензија
суспензија

воздух
конфигурација на оска

број на оски

3-оски
спојка на приколката

Кабина/внатрешност
Pre-purchase inspection
Повеќе информации

Interne Fahrzeugnr.: G180404

Deutsches Fahrzeug

Auf unserem Hof in Kaufungen - Kassel, ab sofort zur Verfügung

Mehr INFO unter:

+49 1636 633 037 Luis Lucena (Deutsch, English, Español, Français)

+48 669 808 888 Viktoria Sologubova (Polnisch, Russisch, Ukrainisch, English)

Die Kabine ist foliert. Original Farbe ist grün.

Abrollkipper VDL S-21-6200

Max. 21 Ton

bis ca. 7 m Container

Leergewicht 12.065 Kg

Retarder

Liftachse

Anhängerkupplung

Klimaanlage

Automatik

490 PS

12.742 ccm

Finanzierungsbeispiel:

 • Interne Nummer: G180403
 • Kaufpreis: 59.900,00 €
 • Anzahlung: 10%
 • Laufzeit: 60
 • Monatliche Rate: 859****,87 €

Restwert: 10.980,00 €

Wenn das Angebot Ihnen zusagt oder dieses nach Ihren Bedürfnissen

anpassen wollen, kontaktieren Sie uns unter 0151/12529597 (Hr. Enchev).

Wir freuen uns auf Ihren Anruf

***Irrtümer vorbehalten***

Gerne nehmen wir Ihr gebrauchtes Fahrzeug in Zahlung.

Finanzierung direkt bei uns im Hause möglich.

GOLEC NUTZFAHRZEUGE GMBH

www.golec.de

info@golec.de

Wir sprechen: Deutsch, English, Spanish, Polnisch, Ukrainisch, Russisch, Bulgarisch.

.

 Email  Call  WhatsApp

Контактирајте го продавачот

Се согласувам со обработката и употребата на моите лични податоци. Нашите Одредби и услови и Политика за приватност

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Дали ви треба превоз?

Добијте понуда за испорака

ИСПОРАКА

54 900EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 3 383 415 MKD
 • ≈ 58 870 USD

Лица за контакт
Luis Lucena
Deutsch, English, Español, Français
Yulian Enchev
Български, Deutsch, English
Damian Joniec
Deutsch, English, Polski

Контактирајте го продавачот

Се согласувам со обработката и употребата на моите лични податоци. Нашите Одредби и услови и Политика за приватност

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Дали ви треба превоз?

Добијте понуда за испорака

ИСПОРАКА
Слични понуди
Камион со кука за подигање SCANIA R 450
Scania R450 6x2*4 / EURO 6 / VDL HOOKLIFT /
2016, 796360 km, 6x2, Дизел, 3-оски
Холандија, Gilze
Камион со кука за подигање MAN TGS 26.400
MAN TGS 26.400 Euro6 6x2 Meiller Abrollkipper
37 500 EUR
2016, 545595 km, 6x2, Дизел, 3-оски
Германија, Legden
Камион со кука за подигање SCANIA R 450
Scania R450 6X2 + PALFINGER HAAKARMSYSTEEM/ABROLLKIPPER
85 000 EUR
2020, 251938 km, 6x2, Дизел, 3-оски
Холандија, ANDELST
Камион со кука за подигање VOLVO FH 460
Volvo FH 460 6x2*4 /EURO 6 / VDL HOOKLIFT
2016, 613134 km, 6x2, Дизел, 3-оски
Холандија, Gilze
Камион со кука за подигање DAF XF 440
DAF XF 440 SSC !!VDL 21ton HOOKLIFT/ABROLLKIPPER!!MANUELL!! EURO6!!
2016, 864703 km, 6x2, Дизел, 3-оски
Холандија, JH Hedel
Камион со кука за подигање SCANIA R 450
Scania R450 6x2*4 VDL hooklift
2018, 621559 km, 6x2, Дизел, 3-оски
Холандија, DIRKSLAND
Камион со кука за подигање SCANIA R124
Scania R124 470 Abrollkipper *6x2* Top Zustand !
25 900 EUR
2005, 765000 km, 6x2, Дизел, 3-оски
Полска, Męcina
Камион со кука за подигање RENAULT T 480
Renault T480 6x2 Euro6 Meiller-Abrollkipper
124 500 EUR
2019, 26650 km, 6x2, Дизел, 3-оски
Германија, Legden
Камион со кука за подигање MAN TGM 15.290
MAN TGM 15.290 Aut. 4x2 Abrollkipper NEU AHK Euro 6
62 900 EUR
2016, 309061 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Германија, Bad Salzuflen
Камион со кука за подигање MAN TGX 26.480
MAN TGX 26.480 6x2 Euro6 HIAB-Abrollkipper
37 500 EUR
2014, 652640 km, 6x2, Дизел, 3-оски
Германија, Legden
Камион со кука за подигање SCANIA R 480
Scania R 480 Abrollkipper * 6x4 * Top Zustand !
36 900 EUR
2010, 618000 km, 6x4, Дизел, 3-оски
Полска, Męcina
Камион со кука за подигање SCANIA R 420
Scania R 420 Abrollkipper *6x4* Top Zustand !
29 900 EUR
2008, 644000 km, 6x4, Дизел, 3-оски
Полска, Męcina

Други серии на Камиони SCANIA

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.
t1 old test unit
t1 test unit - Truck
t1 test unit - Golec Nutzfahrzeuge