Камион со кран Mercedes-Benz AROCS 2646 6x4 Dachdecker Montagekran MKG - 30 m

picture_as_pdf

329 900 EUR

Нето цена

Тип

Камион со кран

Година

2020

Земја

Германија

Телефон

+49 561310......

MERCEDES-BENZ Arocs на лизинг

Објавено: 1мес
picture_as_pdf
  • Карактеристики
  • Опис
Карактеристики
Главни информации
БрендMERCEDES-BENZ
МоделArocs
Број на огласG180202
Година на производство2020
Километража3952 km
Бруто тежина28000 kg
Бојазелена
Мотор/погонска група
Емисиона класаЕвро 6
Гориводизел
Поместување10677 cc
Излезна моќност460 hp
Менувачавтоматски
Шасија/суспензија
Конфигурација на оска6x4
Број на оски3-оски
Спојка на приколката
Кабина/внатрешност
Клима уред
Опрема
Кран за натоварување
Опис

Interne Fahrzeugnr.: G180202

Deutsches Fahrzeug

Auf unserem Hof in Kaufungen - Kassel, sofort zur Verfügung

Mehr INFO unter

+49 1636 633 037 Luis Lucena

+48 669 808 888 Viktoria Sologubova

Mercedes-Benz AROCS 2646 6x4 Pritsche Montagekran MKG bis 30 m

Montagekran MKG HMK 601 HPA4LK

Baujahr 2020

Hydraulik/Seilzug

Auslegerlänge ca. 29,5m

Tragkraft max. 3.800kg (12,05m)

4.057 Km

655 Betriebsstunden Kran

197 Betriebsstunden Winde

Zul. Gesamtgewicht 28.000 Kg

Euro 6

Pritsche 6.000 mm lang

Finanzierungsbeispiel:

  • Interne Nummer: G180202
  • Kaufpreis: 335.900,00 €
  • Anzahlung: 10%
  • Laufzeit: 60
  • Monatliche Rate: 4.897****,49 €

Restwert: 67.180,00 €

Wenn das Angebot Ihnen zusagt oder dieses nach Ihren Bedürfnissen

anpassen wollen, kontaktieren Sie uns unter 0151/12529597 (Hr. Enchev).

Wir freuen uns auf Ihren Anruf

***Irrtümer vorbehalten***

Gerne nehmen wir Ihr gebrauchtes Fahrzeug in Zahlung.

Finanzierung direkt bei uns im Hause möglich.

GOLEC NUTZFAHRZEUGE GMBH

www.golec.de

info@golec.de

Wir sprechen: Deutsch, English, Spanish, Polnisch, Ukrainisch, Russisch, Bulgarisch.

powered by two Sales

Побарајте подетални информации
Продавач

Golec Nutzfahrzeuge

Golec Nutzfahrzeuge

3.8 
starstarstarstarstar
location_on

Germany, Leipziger Strasse 44, DE-34260 Kaufungen/Kassel, Germany

phone_iphone
language

www.golec.de

access_time

Локално време на дилерот — 00:44

Лица за контакт
Luis Lucena

Luis Lucena

Deutsch, English, Español, Français

Yulian Enchev

Yulian Enchev

Български, Deutsch, English

Damian Joniec

Damian Joniec

Deutsch, English, Polski


Контактирајте го продавачот

Политика за приватност

t1 test unit Golec Nutzfahrzeuge

t1 test unit Камион

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.