Камион со кабелски систем Renault T 460 P 6X2 Night & Day NVH Cable system Euro 6, Airco, од Холандија, 49950 EUR за продажба - ID: 8342978
Северна Македонија - Македонски | EUR
00
Пријавете се или регистрирајте се
Каталог
Продава
Поставете оглас

49 950EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 3 073 068 MKD
 • ≈ 53 419 USD

Renault T 460 P 6X2 Night & Day NVH Cable system Euro 6, Airco,

Камион со кабелски системRenault T 460 P 6X2 Night & Day NVH Cable system Euro 6, Airco,
2017|571818 km|6x2|Евро 6|460 hp|17285 kg|28000 kg

49 950EUR

Цена без ДДВ

Контактирајте го продавачот

Камион со кабелски систем Renault T 460 P 6X2 Night & Day NVH Cable system Euro 6, Airco,

Објавено: 30ден

Додај во омилени
PDF
Камион со кабелски систем Renault T 460 P 6X2 Night & Day NVH Cable system Euro 6, Airco,: слика 1
Камион со кабелски систем Renault T 460 P 6X2 Night & Day NVH Cable system Euro 6, Airco,: слика 2
Камион со кабелски систем Renault T 460 P 6X2 Night & Day NVH Cable system Euro 6, Airco,: слика 3
Камион со кабелски систем Renault T 460 P 6X2 Night & Day NVH Cable system Euro 6, Airco,: слика 4
Камион со кабелски систем Renault T 460 P 6X2 Night & Day NVH Cable system Euro 6, Airco,: слика 5
Камион со кабелски систем Renault T 460 P 6X2 Night & Day NVH Cable system Euro 6, Airco,: слика 6
Камион со кабелски систем Renault T 460 P 6X2 Night & Day NVH Cable system Euro 6, Airco,: слика 7
Камион со кабелски систем Renault T 460 P 6X2 Night & Day NVH Cable system Euro 6, Airco,: слика 8
Камион со кабелски систем Renault T 460 P 6X2 Night & Day NVH Cable system Euro 6, Airco,: слика 9
Камион со кабелски систем Renault T 460 P 6X2 Night & Day NVH Cable system Euro 6, Airco,: слика 10
Камион со кабелски систем Renault T 460 P 6X2 Night & Day NVH Cable system Euro 6, Airco,: слика 11
Камион со кабелски систем Renault T 460 P 6X2 Night & Day NVH Cable system Euro 6, Airco,: слика 12
Камион со кабелски систем Renault T 460 P 6X2 Night & Day NVH Cable system Euro 6, Airco,: слика 13
Камион со кабелски систем Renault T 460 P 6X2 Night & Day NVH Cable system Euro 6, Airco,: слика 14
Камион со кабелски систем Renault T 460 P 6X2 Night & Day NVH Cable system Euro 6, Airco,: слика 15
Камион со кабелски систем Renault T 460 P 6X2 Night & Day NVH Cable system Euro 6, Airco,: слика 16
Камион со кабелски систем Renault T 460 P 6X2 Night & Day NVH Cable system Euro 6, Airco,: слика 17
Камион со кабелски систем Renault T 460 P 6X2 Night & Day NVH Cable system Euro 6, Airco,: слика 18
Камион со кабелски систем Renault T 460 P 6X2 Night & Day NVH Cable system Euro 6, Airco,: слика 19
Камион со кабелски систем Renault T 460 P 6X2 Night & Day NVH Cable system Euro 6, Airco,: слика 20
Ask for all available pictures

Објавено: 30ден

Додај во омилени
PDF

49 950EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 3 073 068 MKD
 • ≈ 53 419 USD
Контактирајте го продавачот
Бренд

Број на оглас

16BJK3
Година на производство

2017
Километража

571818 km
Состојба

добра
Дата на прва регистрација

13.04.2017
Нето тежина

10715 kg
Бруто тежина

28000 kg
Корисна носивост

17285 kg
Должина

8440 mm
Ширина

2520 mm
Боја

жолта
Локација

Холандија, RENAULT USED TRUCKS CORNER CELSIUSSTRAAT 8, 2652 XT BERKEL EN RODENRIJS TEL: 06-53147974

Дали ви треба превоз?

ИСПОРАКА
Повратен повик
Мотор/погонска група
емисиона класа

гориво

поместување

10837 cc
цилиндри на моторот

6
излезна моќност

460 hp
диференцијална брава

менувач

пренос

Automatikgetriebe
сила при поаѓање

Шасија/суспензија
суспензија

федер/воздух
суспензија на предната оска

конфигурација на оска

број на оски

3-оски
оските прават

Anders: 1,2,3
подигање на оска

управувачки оски

основа на тркалото

5950 mm
ABS - антиблокирачки систем за сопирање

предни гуми

385/55 R 22,5, 90%
задни гуми

Achse 1: 315/80 R 22,5, 100% / Achse 2: 315/80 R 22,5, 50%
двојни тркала

лесни алуминиумски тркала

спојка на приколката

Тело/надградба
кутија за алат

Кабина/внатрешност
тип на кабина

кабина за спиење
модел на кабина

Night & Day
штитник за сонце

електрични прозори

електрични огледала

централна брава

паркинг грејач

контролор на брзината

број на седишта

2
фрижидер

Доплнително
сервисна книга

Побарајте подетални информации
Pre-purchase inspection
Повеќе информации

Additional options and accessories

 • Adblue system
 • Air horn
 • Air horn
 • Alcoa rims
 • Aluminium fuel tank
 • Center armrest
 • Hydraulics
 • Remote central locking
 • Spotlights

More information

Number of doors: 2

AdBlue system: Yes

Transmission: optidriver, 12 gears, Automatic

Cab: Night & Day, sleep

APK (MOT): tested until 09/2024

Technical condition: good

Visual appearance: good

Number of keys: 2 (2 hand transmitters)

 Email  Call  WhatsApp

Контактирајте го продавачот

Се согласувам со обработката и употребата на моите лични податоци. Нашите Одредби и услови и Политика за приватност

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Дали ви треба превоз?

Добијте понуда за испорака

ИСПОРАКА

49 950EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 3 073 068 MKD
 • ≈ 53 419 USD
Холандија, Celsiusstraat 8,, 2652 XT, Berkel en Rodenrijs, The Netherlands
Локално време на дилерот:
13:52
4.3
Осврти: 79
Доверлив
15 Повеќе од 15 години со Truck1
R Renault Trucks овластен дилер
V Volvo овластен дилер

Лица за контакт

Контактирајте го продавачот

Се согласувам со обработката и употребата на моите лични податоци. Нашите Одредби и услови и Политика за приватност

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Дали ви треба превоз?

Добијте понуда за испорака

ИСПОРАКА
Слични понуди
Камион со кабелски систем SCANIA R 490
Scania R490 8X2 EURO 6 RETARDER + CABLE SYSTEM
31 750 EUR
2015, 931823 km, Дизел, 4-оски
Холандија, Meerkerk
Камион со кабелски систем MAN TGS 28.440
MAN TGS 28 440 6x2, EURO 6, VDL, Manual, Cable system
23 900 EUR
2015, 424000 km, 6x2, Дизел
Холандија, Ede
Камион со кабелски систем RENAULT Premium 370
Renault Premium 370 dci - 6x2 - container system - crane/grue
2004, 320000 km, Дизел
Белгија, Houffalize
Камион со кабелски систем VOLVO FM 480
Volvo FM 480 Globetrotter / 6x2 / Cable Systeem / engine problem
10 750 EUR
2009, 1171952 km, 6x2, Дизел, 3-оски
Холандија, Leeuwarden
Камион со кабелски систем DAF XF 460
DAF XF 460 XF460 6X2 EURO6 VOORZIEN VAN TRANS-COM 24TONS KETTING EN WEEGSYSTEEM
17 299 EUR
2014, 1064185 km, 6x2, Дизел, 3-оски
Холандија, NIJMEGEN
Камион со кабелски систем SCANIA P 250
Scania P250 P250 EURO6 4X2 SLEEPING CABIN CHASSIS WITH LIFT
10 299 EUR
2013, 1090944 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, NIJMEGEN
Камион со кабелски систем SCANIA P 360
Scania P360 6x2*4 e5 9t vooras
17 950 EUR
2010, 426712 km, 6x2, Дизел, 3-оски
Холандија
Камион со кабелски систем VOLVO FM 500
Volvo FM500 8x2*6
2017
Данска
Камион со кабелски систем RENAULT Premium 450
Renault PREMIUM LANDER 450.26 6x2 Euro5 - KabelSysteem NCH 20T - 6M - Full Steel - Rockinger (V577)
14 950 EUR
2008, 497316 km, 6x2, Дизел, 3-оски
Холандија, Oud Gastel
Камион со кабелски систем SCANIA P112
Scania P112 380 + Euro 3 + Container system + Manual
12 950 EUR
2001, 650648 km, 6x2, Бензин, 3-оски
Холандија, Roosendaal
Камион со кабелски систем MAN TGA 26.390
MAN TGA 26.390 + Trekker + Container system + PTO + 6x2
23 950 EUR
2005, 607208 km, 6x2, Дизел, 3-оски
Холандија, Roosendaal
Камион со кабелски систем SCANIA G 490
Scania G490 8x2*6 Euro 6 Kipper / Retarder
44 900 EUR
2014, 382000 km, Дизел, 4-оски
Данска, Padborg

Други серии на Камиони RENAULT

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.
t1 old test unit
t1 test unit - Truck
t1 test unit - Used Truck Center B.V.