Камион со кабелски систем MERCEDES-BENZ Atego 818 L Seilabroller f. 4-5 m Container од Германија, 22800 EUR за продажба - ID: 8218532
Северна Македонија - Македонски | EUR
00
Пријавете се или регистрирајте се
Каталог
Продава
Поставете оглас

22 800EUR

Цена без ДДВ

  • ≈ 1 402 722 MKD
  • ≈ 24 383 USD

MERCEDES-BENZ Atego 818 L Seilabroller f. 4-5 m Container

Камион со кабелски системMERCEDES-BENZ Atego 818 L Seilabroller f. 4-5 m Container
2010|89740 km|4x2|177 hp|2790 kg|7490 kg

22 800EUR

Цена без ДДВ

Контактирајте го продавачот

Камион со кабелски систем MERCEDES-BENZ Atego 818 L Seilabroller f. 4-5 m Container

Објавено: 2мес 5ден

Додај во омилени
PDF
Камион со кабелски систем MERCEDES-BENZ Atego 818 L Seilabroller f. 4-5 m Container: слика 1
Камион со кабелски систем MERCEDES-BENZ Atego 818 L Seilabroller f. 4-5 m Container: слика 2
Камион со кабелски систем MERCEDES-BENZ Atego 818 L Seilabroller f. 4-5 m Container: слика 3
Камион со кабелски систем MERCEDES-BENZ Atego 818 L Seilabroller f. 4-5 m Container: слика 4
Камион со кабелски систем MERCEDES-BENZ Atego 818 L Seilabroller f. 4-5 m Container: слика 5
Камион со кабелски систем MERCEDES-BENZ Atego 818 L Seilabroller f. 4-5 m Container: слика 6
Камион со кабелски систем MERCEDES-BENZ Atego 818 L Seilabroller f. 4-5 m Container: слика 7
Камион со кабелски систем MERCEDES-BENZ Atego 818 L Seilabroller f. 4-5 m Container: слика 8
Камион со кабелски систем MERCEDES-BENZ Atego 818 L Seilabroller f. 4-5 m Container: слика 9
Камион со кабелски систем MERCEDES-BENZ Atego 818 L Seilabroller f. 4-5 m Container: слика 10
Камион со кабелски систем MERCEDES-BENZ Atego 818 L Seilabroller f. 4-5 m Container: слика 11
Камион со кабелски систем MERCEDES-BENZ Atego 818 L Seilabroller f. 4-5 m Container: слика 12
Камион со кабелски систем MERCEDES-BENZ Atego 818 L Seilabroller f. 4-5 m Container: слика 13
Камион со кабелски систем MERCEDES-BENZ Atego 818 L Seilabroller f. 4-5 m Container: слика 14
Камион со кабелски систем MERCEDES-BENZ Atego 818 L Seilabroller f. 4-5 m Container: слика 15
Камион со кабелски систем MERCEDES-BENZ Atego 818 L Seilabroller f. 4-5 m Container: слика 16
Камион со кабелски систем MERCEDES-BENZ Atego 818 L Seilabroller f. 4-5 m Container: слика 17
Камион со кабелски систем MERCEDES-BENZ Atego 818 L Seilabroller f. 4-5 m Container: слика 18
Камион со кабелски систем MERCEDES-BENZ Atego 818 L Seilabroller f. 4-5 m Container: слика 19
Камион со кабелски систем MERCEDES-BENZ Atego 818 L Seilabroller f. 4-5 m Container: слика 20
Камион со кабелски систем MERCEDES-BENZ Atego 818 L Seilabroller f. 4-5 m Container: слика 21
Камион со кабелски систем MERCEDES-BENZ Atego 818 L Seilabroller f. 4-5 m Container: слика 22
Камион со кабелски систем MERCEDES-BENZ Atego 818 L Seilabroller f. 4-5 m Container: слика 23
Камион со кабелски систем MERCEDES-BENZ Atego 818 L Seilabroller f. 4-5 m Container: слика 24
Камион со кабелски систем MERCEDES-BENZ Atego 818 L Seilabroller f. 4-5 m Container: слика 25
Камион со кабелски систем MERCEDES-BENZ Atego 818 L Seilabroller f. 4-5 m Container: слика 26
Камион со кабелски систем MERCEDES-BENZ Atego 818 L Seilabroller f. 4-5 m Container: слика 27
Камион со кабелски систем MERCEDES-BENZ Atego 818 L Seilabroller f. 4-5 m Container: слика 28
Камион со кабелски систем MERCEDES-BENZ Atego 818 L Seilabroller f. 4-5 m Container: слика 29
Ask for all available pictures
Додај во омилени
PDF

22 800EUR

Цена без ДДВ

  • ≈ 1 402 722 MKD
  • ≈ 24 383 USD
Контактирајте го продавачот
Бренд

Број на оглас

21226
Година на производство

2010
Километража

89740 km
Нето тежина

4700 kg
Бруто тежина

7490 kg
Корисна носивост

2790 kg
Должина

6500 mm
Ширина

2550 mm
Висина

2650 mm
Локација

Германија, Rietberger Strasse 57 (an der B 64) DE-33129 Delbrück Germany

Дали ви треба превоз?

ИСПОРАКА
Повратен повик
Мотор/погонска група
гориво

поместување

4249 cc
излезна моќност

177 hp
менувач

пренос

Schaltgetriebe / 6-Gang
Шасија/суспензија
суспензија

федер/воздух
конфигурација на оска

број на оски

2-оски
основа на тркалото

3620 mm
предни гуми

235 / 75 R 17,5
задни гуми

235 / 75 R 17,5
Тело/надградба
должина на утовар

5000 mm
Кабина/внатрешност
тип на кабина

дневна кабина
број на седишта

3
Побарајте подетални информации
Pre-purchase inspection
Повеќе информации

Sattellast: 3.400 KG

Achslast hinten: 5.700 KG

Abgasnorm Euro 5, digitaler Tachograph, Radio mit CD, Rückwandfenster, Nahverkehr Fahrerhaus, Nebenantrieb, 4 Zylinder Reihenmotor, Dachluke, Spiegel elektrisch verstellbar links, Fahrersitz luftgefedert, 3. Sitz, Klimaanlage, Schaltgetriebe 6-Gang, Diff.-Sperre Hinterachse, Hinterachse luftgefedert, Stabi HA unter Rahmen, Umweltplakette: 4(Grün), 6-Gang, Diesel, Schadstoffklasse: Euro5, Grundfarbe: grün, Hinterachsenantrieb, Klimaanlage

Extras in der Ausstattung

ABS, Differntialsperre, Hydraulik (Nebenantrieb), Federung: Blatt-Luft, Nutzlast(kg):2790, Dauerbremse: Keine Angabe

Aufbautyp: Seil - Abroller für 4 - 5 m Container mit Zusatzverriegelung, Klima, Hinterachse luftgefedert, Fahrzeug ist foliert in Dunkelgrau - Originalfarbe Opalgrün

 Email  Call  WhatsApp

Контактирајте го продавачот

Се согласувам со обработката и употребата на моите лични податоци. Нашите Одредби и услови и Политика за приватност

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Дали ви треба превоз?

Добијте понуда за испорака

ИСПОРАКА

22 800EUR

Цена без ДДВ

  • ≈ 1 402 722 MKD
  • ≈ 24 383 USD
Германија, Rietberger Strasse 57 (an der B 64) DE-33129 Delbrück Germany
Локално време на дилерот:
15:15
4.7
Осврти: 35
Доверлив
14 Повеќе од 14 години со Truck1

Контактирајте го продавачот

Се согласувам со обработката и употребата на моите лични податоци. Нашите Одредби и услови и Политика за приватност

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Дали ви треба превоз?

Добијте понуда за испорака

ИСПОРАКА

Други серии на Камиони MERCEDES-BENZ

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.
t1 old test unit
t1 test unit - Truck
t1 test unit - Peitzmeyer - Fahrzeug- und Geraetevertrieb