Камиони со церада SCANIA


   Страница 1 од 2 1/2   
Сортирај според:
Резултати по страница:
Scania P 230 + EURO 4 + LIFT + 8.20 METER BOX - камион со церада
 20
10 750 EUR
Нето цена
2008
931 624 km
4x2
230 hp
Корисна носивост: 10 065 kg
Бруто тежина: 19 000 kg

Онлајн: 1час 38мин

V.O.F. WORLD WIDE TRUCK TRADING

Холандија, Roosendaal

Идентификација 192671

Scania G320 Euro6 Klima Retarder MEGA Jumbo AHK  - камион со церада
 14
21 499 EUR
Нето цена
2014
801 210 km
4x2
320 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 1ден

AutoStratis

12

Германија, Nürnberg

Идентификација 194

SCANIA R450 - камион со церада
 11
Прашајте за цена
2012
630 330 km

Онлајн: 5ден

ITAL TRUCKS S.R.L.

Италија, Montichiari (BS)

SCANIA 124 L 420 CV - камион со церада
 8
6 900 EUR
1999
1 300 000 km
Корисна носивост: 13 480 kg

Онлајн: 5ден

ITAL TRUCKS S.R.L.

Италија, Montichiari (BS)

Scania G320 CURTAINSIDE BOX 8m20 - MANUAL 4+4 - SLEEPING CABIN / SPOILERS - EURO 5 - TAILLIFT - A/C - камион со церада
 20
Прашајте за цена
2011
1 003 236 km
4x2
280 hp
Корисна носивост: 8 932 kg
Бруто тежина: 19 000 kg

Онлајн: 7ден

M.J.C. TRUCKS & MACHINERY

10

Белгија, Pelt

 Scania - R 470 LB ANALOG - камион со церада
 4
12 800 EUR
2006
845 545 km
Корисна носивост: 14 550 kg
Бруто тежина: 26 000 kg

Онлајн: 10ден

Esmatrans AG

Швајцарија, Gansingen

Идентификација c24_19617

 Scania - R 440 - камион со церада
 8
22 800 EUR
2011
674 617 km
Корисна носивост: 14 600 kg
Бруто тежина: 26 000 kg

Онлајн: 14ден

Esmatrans AG

Швајцарија, Gansingen

Идентификација c24_20576

Scania G320 Euro6 Klima Retarder MEGA Jumbo AHK  - камион со церада
 16
22 499 EUR
Нето цена

Онлајн: 15ден

AutoStratis

12

Германија, Nürnberg

Scania G270 - камион со церада
 2
Прашајте за цена
2009
1 047 000 km
Бруто тежина: 19 000 kg

Онлајн: 17ден

M.J.C. TRUCKS & MACHINERY

10

Белгија, Pelt

Scania G420+INTARDER+ESS DIRECT./GELENKT/STEERING - камион со церада
 11
20 900 EUR
Нето цена
2011
770 184 km
6x2
420 hp
Корисна носивост: 13 736 kg
Бруто тежина: 26 000 kg

Онлајн: 23ден

Braem

10

Белгија, Handzame

Идентификација E56096

Scania G440,EEV,UNIVERSAL PRITSCHE PLANE, PLATTFORM,BDF  - камион со церада
 16
25 490 EUR
Нето цена
2013
750 735 km
6x2
441 hp
Бруто тежина: 26 000 kg

Онлајн: 28ден

Dvorak-Trucks GmbH

6

Чешка република, Velké Mezirici

Scania G440,EEV,UNIVERSAL PRITSCHE PLANE, PLATTFORM,BDF  - камион со церада
 17
25 490 EUR
Нето цена
2013
750 735 km
6x2
441 hp
Бруто тежина: 26 000 kg

Онлајн: 28ден

Dvorak-Trucks GmbH

6

Чешка република, Velké Mezirici

Scania G320 Euro6 Klima Retarder MEGA Jumbo AHK  - камион со церада
 16
21 850 EUR
Нето цена
2014
787 505 km
4x2
320 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 29ден

AutoStratis

12

Германија, Nürnberg

Идентификација 216

SCANIA P270 6X2 CURTAIN SIDE - камион со церада
 6
10 226 EUR
2004
Бруто тежина: 26 000 kg

Онлајн: 1мес 1ден

ROY HOWELL COMMERCIALS

Обединето Кралство, BROOKHOUSE WAY BROOKHOUSES INDUSTRIAL ESTATE CHEADLE STOKE ON TRENT ST10 1SR, UNITED KINGDOM

SCANIA 94 D 300 P+P+HF - камион со церада
 9
17 120 EUR
Нето цена
2004
245 600 km
281 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 1мес 6ден

Laslo Truck

Унгарија, Budapest

Scania R490 120m3 - камион со церада
 16
54 900 EUR
Нето цена
2016
902 741 km
6x2
489 hp
Корисна носивост: 13 940 kg
Бруто тежина: 25 700 kg

Онлајн: 1мес 7ден

Kleyn Trucks

16

Холандија, Vuren, The Netherlands

Идентификација 282693

Scania R410 6x2 EURO 6 + GTS  - камион со церада
 15
73 900 EUR
Нето цена
2017
407 900 km
6x2
409 hp
Бруто тежина: 26 000 kg

Онлајн: 1мес 7ден

LOSL s.r.o.

14

Чешка република, Nové Strašecí

Идентификација 12321-100+75-21

Scania 114L 340 , Manual , - камион со церада
 18
8 000 EUR
Нето цена
2002
4x2
340 hp
Корисна носивост: 9 125 kg
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 1мес 9ден

Stedefra

9

Холандија, Susteren

Идентификација 277551+

SCANIA P250DB4X2MNA Schiebeplane und -verdeck - камион со церада
 15
Прашајте за цена
2016
278 756 km
4x2
250 hp
Корисна носивост: 9 460 kg
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 1мес 13ден

Scania Vertrieb und Service GmbH, Scania Used Vehicles Center Berlin

S

Германија, 14974 Ludwigsfelde

Идентификација UVB210230

Scania R400CB6X2MSA EURO 5  - камион со церада
 15
29 990 EUR
2013
525 349 km
6x2
394 hp
Корисна носивост: 16 025 kg
Бруто тежина: 27 500 kg

Онлајн: 1мес 16ден

TRANSBERG OU

Естонија, Estland, PAIDE

1 2   

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.