Камиони со церада RENAULT

Резултати пронајдени: 78

Сортирај според
  
Резултати по страница
  

Филтрирај резултатиИсчисти сė

 • Тип (1)
  Камиони со церада
 • Бренд (1)
  RENAULT
 • Модел
 • Земја на продавачот
 • Состојба
 • Аукција, изнајмување
 • Цена, EUR
 • Година
 • Километража km
 • Конфигурација на оска
 • Емисиона класа
 • Гориво
 • Опции
 • За транспорт на
 • Бруто тежина, kg
 • Излезна моќност, hp
 • Менувач
Камион со церада RENAULT Midliner M140.13 left hand drive 6 cylinder 13 ton full springs
1
20
Камион со церада
RENAULT Midliner M140.13 left hand drive 6 cylinder 13 ton full springs
Britannia Export Consultants Limited
Португалија
Година на производство: 1991
Километража: 234502 km
Конфигурација на оска: 4x2
Излезна моќност: 138 hp
Корисна носивост: 7780 kg
Бруто тежина: 13000 kg
4 500  EUR
Онлајн: 22час 14мин
Камион со церада Renault MIDLUM 270.18 e5 1x side curtain
13
Камион со церада
Renault MIDLUM 270.18 e5 1x side curtain
Kleyn Trucks
Холандија
Година на производство: 2013
Километража: 567351 km
Конфигурација на оска: 4x2
Емисиона класа: Евро 5
Излезна моќност: 265 hp
Корисна носивост: 9260 kg
Бруто тежина: 18000 kg
19 950  EUR
Нето цена
Онлајн: 3ден
Камион со церада Renault MIDLUM 270.18 e5 1x side curtain
13
Камион со церада
Renault MIDLUM 270.18 e5 1x side curtain
Kleyn Trucks
Холандија
Година на производство: 2013
Километража: 566628 km
Конфигурација на оска: 4x2
Емисиона класа: Евро 5
Излезна моќност: 265 hp
Корисна носивост: 9260 kg
Бруто тежина: 18000 kg
19 950  EUR
Нето цена
Онлајн: 4ден
Камион со церада RENAULT PREMIUM 450 6x2
20
Камион со церада
RENAULT PREMIUM 450 6x2
Ritchie Bros. Auctioneers - Italy - Caorso
Италија
Година на производство: 2008
Прашајте за цена
Аукција
Онлајн: 8ден
Камион со церада Renault MIDLUM 270 DXI* 10400 KG ŁADOWNOŚĆ* POLSKI SALON
20
Камион со церада
Renault MIDLUM 270 DXI* 10400 KG ŁADOWNOŚĆ* POLSKI SALON
SEBA-TRANS SEBASTIAN GRZELAK
Полска
Година на производство: 2010
Километража: 810000 km
Излезна моќност: 270 hp
Корисна носивост: 10400 kg
10 422,73  EUR
Онлајн: 13ден
Камион со церада RENAULT DWIDE 26.320
13
Камион со церада
RENAULT DWIDE 26.320
TRUCKSUR
Шпанија
Година на производство: 2014
Километража: 563287 km
Конфигурација на оска: 8x2
47 500  EUR
Онлајн: 16ден
Камион со церада Renault Premium 380 6X2 DXI Lift+Lenkachse Ladebordwand Euro 5
1
20
Камион со церада
Renault Premium 380 6X2 DXI Lift+Lenkachse Ladebordwand Euro 5
BAS World
Холандија
Година на производство: 2009
Километража: 393017 km
Конфигурација на оска: 6x2
Емисиона класа: Евро 5
Излезна моќност: 380 hp
Корисна носивост: 17951 kg
Бруто тежина: 26000 kg
18 800  EUR
Нето цена
Онлајн: 18ден
Камион со церада Renault MIDLUM 270 DXI
12
Камион со церада
Renault MIDLUM 270 DXI
MEGA-TRUCK
Полска
Година на производство: 2011
Километража: 682000 km
15 375,59  EUR
Онлајн: 18ден
Камион со церада Renault Premium 340 6x2
13
Камион со церада
Renault Premium 340 6x2
Smeets & Zonen NV
Белгија
Година на производство: 1997
Километража: 696745 km
Корисна носивост: 16700 kg
Бруто тежина: 26000 kg
10 700  EUR
Нето цена
Онлајн: 24ден
Камион со церада Renault MIDLUM 270 DXI* 10400 KG ŁADOWNOŚĆ* POLSKI SALON
20
Камион со церада
Renault MIDLUM 270 DXI* 10400 KG ŁADOWNOŚĆ* POLSKI SALON
SEBA-TRANS SEBASTIAN GRZELAK
Полска
Година на производство: 2010
Километража: 810000 km
Излезна моќност: 270 hp
Корисна носивост: 10400 kg
10 422,73  EUR
Онлајн: 28ден
Камион со церада Renault PREMIUM 280 DXI+DOKA+DHOLLANDIA+AUTO ECOLE/SCHULE/SCHOOL
1
11
Камион со церада
Renault PREMIUM 280 DXI+DOKA+DHOLLANDIA+AUTO ECOLE/SCHULE/SCHOOL
Braem
Белгија
Година на производство: 2007
Километража: 303933 km
Конфигурација на оска: 4x2
Емисиона класа: Евро 4
Излезна моќност: 280 hp
Корисна носивост: 8730 kg
Бруто тежина: 17990 kg
14 450  EUR
Нето цена
Онлајн: 28ден
Камион со церада RENAULT Premium 330
8
Камион со церада
RENAULT Premium 330
CL-RENTAL
Данска
Година на производство: 2006
Километража: 624000 km
Конфигурација на оска: 4x2
Бруто тежина: 18000 kg
Прашајте за цена
Онлајн: 29ден
Камион со церада Renault Premium 320 4X2 Ladebordwand Hartholz-Boden Euro 3
1
19
Камион со церада
Renault Premium 320 4X2 Ladebordwand Hartholz-Boden Euro 3
BAS World
Холандија
Година на производство: 2005
Километража: 450527 km
Конфигурација на оска: 4x2
Емисиона класа: Евро 3
Излезна моќност: 320 hp
Корисна носивост: 9680 kg
Бруто тежина: 19000 kg
10 800  EUR
Нето цена
Онлајн: 30ден
Камион со церада, камион со кран Renault T 430 6x2 / Atlas 332.2E-A6 / Wendegabel / TOP
20
Камион со церада, камион со кран
Renault T 430 6x2 / Atlas 332.2E-A6 / Wendegabel / TOP
RL Leible Nutzfahrzeuge OHG
Германија
Година на производство: 2016
Километража: 34870 km
Конфигурација на оска: 6x2
Емисиона класа: Евро 6
Излезна моќност: 439 hp
Бруто тежина: 26000 kg
128 900  EUR
Нето цена
Онлајн: 1мес 1ден
Камион со церада Renault D 16, EURO 6, LOAD SPACE LENGHT 9,6m!!
20
Камион со церада
Renault D 16, EURO 6, LOAD SPACE LENGHT 9,6m!!
TIR CENTRUM s. r. o.
Чешка република
Година на производство: 2015
Километража: 540087 km
Конфигурација на оска: 4x2
Емисиона класа: Евро 6
Излезна моќност: 286 hp
Бруто тежина: 16500 kg
17 800  EUR
Нето цена
Онлајн: 1мес 5ден
Камион со церада Renault Midlum 270
10
Камион со церада
Renault Midlum 270
AUTO-EXPORT-IVANOV
Франција
Година на производство: 2010
Километража: 500000 km
Конфигурација на оска: 4x2
Излезна моќност: 270 hp
Бруто тежина: 18000 kg
10 680  EUR
Вклучувајќи и ДДВ 20%
Онлајн: 1мес 6ден
Камион со церада Renault Premium 320 dci - manual gearbox
10
Камион со церада
Renault Premium 320 dci - manual gearbox
Houffalize Trading SA
Белгија
Година на производство: 2002
Километража: 499000 km
Емисиона класа: Евро 3
Излезна моќност: 320 hp
Корисна носивост: 9420 kg
Бруто тежина: 19000 kg
6 500  EUR
Нето цена
Онлајн: 1мес 9ден
Камион со церада Renault Midlum 270 DXI + Euro 5 + Dhollandia Lift
20
Камион со церада
Renault Midlum 270 DXI + Euro 5 + Dhollandia Lift
Trucks Roosendaal
Холандија
Година на производство: 2012
Километража: 607575 km
Конфигурација на оска: 4x2
Емисиона класа: Евро 5
Излезна моќност: 270 hp
Корисна носивост: 12289 kg
Бруто тежина: 18000 kg
18 950  EUR
Нето цена
Онлајн: 1мес 9ден
Камион со церада Renault PREMIUM 310 DXI+E5+DHOLLANDIA+AUTO ECOLE/schule/school
1
11
Камион со церада
Renault PREMIUM 310 DXI+E5+DHOLLANDIA+AUTO ECOLE/schule/school
Braem
Белгија
Година на производство: 2010
Километража: 356347 km
Конфигурација на оска: 4x2
Емисиона класа: Евро 5
Излезна моќност: 310 hp
Корисна носивост: 9782 kg
Бруто тежина: 19000 kg
17 850  EUR
Нето цена
Онлајн: 1мес 12ден
Камион со церада Renault PREMIUM 380 DXI+E5+DHOLLANDIA+AUTO ECOLE/Schule/School
1
11
Камион со церада
Renault PREMIUM 380 DXI+E5+DHOLLANDIA+AUTO ECOLE/Schule/School
Braem
Белгија
Година на производство: 2009
Километража: 253111 km
Конфигурација на оска: 4x2
Емисиона класа: Евро 5
Излезна моќност: 380 hp
Корисна носивост: 9302 kg
Бруто тежина: 19000 kg
18 750  EUR
Нето цена
Онлајн: 1мес 12ден
Страница 1 од 4
Резултати пронајдени: 78
Пребарувањето е зачувано!

t1test

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.