Камиони со церада од Италија


   Страница 1 од 2 1/2   
Сортирај според:
Резултати по страница:
Mercedes-Benz Atego ATEGO 1224 L - камион со церада
 10
42 900 EUR
Нето цена
2016
195 641 km
4x2
237 hp
Бруто тежина: 11 990 kg

Онлајн: 1мес 6ден

TruckStore Piacenza

10 M

Италија, Piacenza

Идентификација 113007S6931

RENAULT 270 CASSE MOBILI - камион со церада
 12
Прашајте за цена
797 397 km

Онлајн: 4ден

EFFRETTI S.R.L.

Италија, Lograto

SCANIA R450 - камион со церада
 11
Прашајте за цена
2012
630 330 km

Онлајн: 5ден

ITAL TRUCKS S.R.L.

Италија, Montichiari (BS)

SCANIA 124 L 420 CV - камион со церада
 8
6 900 EUR
1999
1 300 000 km
Корисна носивост: 13 480 kg

Онлајн: 5ден

ITAL TRUCKS S.R.L.

Италија, Montichiari (BS)

 Iveco - EUROCARGO 160E28 - камион со церада
 6
Прашајте за цена
2011
400 000 km

Онлајн: 8ден

PREVIERO AUTOCARRI SRL

Италија, Castel D'azzano

 Iveco - EUROCARGO 120E22 - камион со церада
 5
Прашајте за цена
2012
285 000 km

Онлајн: 8ден

PREVIERO AUTOCARRI SRL

Италија, Castel D'azzano

 Iveco - EUROCARGO 120E18 - камион со церада
 3
Прашајте за цена
2003
500 000 km

Онлајн: 8ден

PREVIERO AUTOCARRI SRL

Италија, Castel D'azzano

 Iveco - EUROCARGO 180EL28 - камион со церада
 5
Прашајте за цена
2010
342 000 km

Онлајн: 8ден

PREVIERO AUTOCARRI SRL

Италија, Castel D'azzano

IVECO IVECO OMAR Iveco Stralis 420 Iveco Stralis 420 - камион со церада
 20
Прашајте за цена
2004
150 000 km
6x2
Корисна носивост: 15 050 kg
Бруто тежина: 20 650 kg

Онлајн: 8ден

ALLIAM DI CAMACHO PAOLO

6

Италија, Chiusa di Pesio (CN)

Идентификација BRIV061

 Iveco - DAILY35C15 - камион со церада
 5
Прашајте за цена
2012
212 000 km

Онлајн: 11ден

PREVIERO AUTOCARRI SRL

Италија, Castel D'azzano

IVECO 160E28 - камион со церада
 10
Прашајте за цена
2017
165 000 km

Онлајн: 15ден

LOTTI COMMERCIALE SRL

Италија, STRADA STATALE CASSIA NORD KM90 600 01100 VITERBO VT, Italy

 Iveco - DAILY 35C13 - камион со церада
 4
Прашајте за цена
2012
200 000 km

Онлајн: 18ден

PREVIERO AUTOCARRI SRL

Италија, Castel D'azzano

RENAULT Midlum 180 - камион со церада
 15
4 500 EUR
2001
828 970 km
4x2
176 hp
Корисна носивост: 2 900 kg
Бруто тежина: 7 500 kg

Онлајн: 1мес 3ден

ALLIAM DI CAMACHO PAOLO

6

Италија, Chiusa di Pesio (CN)

Идентификација BRRN291

Mercedes-Benz Atego ATEGO 1224 L - камион со церада
 10
42 900 EUR
Нето цена
2016
195 641 km
4x2
237 hp
Бруто тежина: 11 990 kg

Онлајн: 1мес 6ден

TruckStore Piacenza

10 M

Италија, Piacenza

Идентификација 113007S6931

IVECO Eurocargo ML140E28/P EVI_C Euro6 Klima AHK ZV - камион со церада
 7
52 500 EUR
Нето цена
2017
64 701 km
4x2
278 hp
Бруто тежина: 14 000 kg

Онлајн: 1мес 7ден

IVECO OK TRUCKS Modugno

I

Италија, Modugno (BA)

Идентификација AL0999

IVECO Eurocargo ML120E25/P Euro6 Klima AHK Luftfeder ZV - камион со церада
 15
31 500 EUR
Нето цена
2015
269 875 km
4x2
248 hp
Бруто тежина: 11 990 kg

Онлајн: 1мес 7ден

IVECO OK TRUCKS Modugno

I

Италија, Modugno (BA)

Идентификација AL1134

IVECO Eurocargo ML140E28/P EVI_C Euro6 Klima AHK ZV - камион со церада
 7
50 000 EUR
Нето цена
2017
117 921 km
4x2
278 hp
Бруто тежина: 14 000 kg

Онлајн: 1мес 7ден

IVECO OK TRUCKS Piacenza

I

Италија, Piacenza

Идентификација AL1101

MAN ME 250 B - Centinato Alla Francese - камион со церада
 12
7 000 EUR
2002
831 000 km
4x2
246 hp
Корисна носивост: 3 740 kg
Бруто тежина: 11 500 kg

Онлајн: 1мес 9ден

ALLIAM DI CAMACHO PAOLO

6

Италија, Chiusa di Pesio (CN)

Идентификација BRMA648

IVECO Eurocargo ML140E28/P EVI_C Euro6 Klima AHK ZV - камион со церада
 7
52 000 EUR
Нето цена
2017
97 135 km
4x2
278 hp
Бруто тежина: 14 000 kg

Онлајн: 1мес 16ден

IVECO OK TRUCKS Piacenza

I

Италија, Piacenza

Идентификација AL1108

IVECO Eurocargo ML140E28/P EVI_C Euro6 Klima AHK ZV - камион со церада
 7
52 000 EUR
Нето цена
2017
89 282 km
4x2
278 hp
Бруто тежина: 14 000 kg

Онлајн: 1мес 16ден

IVECO OK TRUCKS Piacenza

I

Италија, Piacenza

Идентификација AL1104

MERCEDES-BENZ ACTROS 2544 - камион со церада
 17
Прашајте за цена
2006
740 000 km
6x2

Онлајн: 1мес 19ден

USED TRUCK S.R.L.

Италија, Agrate Brianza

1 2   

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.