Камиони со церада MERCEDES-BENZ


   Страница 1 од 8 1/8   
Сортирај според:
Резултати по страница:
Mercedes-Benz Atego ATEGO 1224 L - камион со церада
 10
42 900 EUR
Нето цена
2016
195 641 km
4x2
237 hp
Бруто тежина: 11 990 kg

Онлајн: 1мес 6ден

TruckStore Piacenza

10 M

Италија, Piacenza

Идентификација 113007S6931

Mercedes-Benz Actros 2541 6x2 + Palfinger kraan - камион со церада
 20
85 000 EUR
Нето цена
2012
649 774 km
6x2
410 hp
Корисна носивост: 8 320 kg
Бруто тежина: 25 000 kg

Онлајн: 1мес 20ден

Auto Viger

9

Белгија, Oudenburg

Идентификација 21/061

Mercedes-Benz Atego 1223 Atego 1223 (MANUAL GEARBOX / BOITE MANUELLE / EURO 2) - камион со церада
 16
5 500 EUR
Нето цена
2000
928 000 km
4x2
230 hp

Онлајн: 7час 49мин

Elro Trucks Belgium N.V.

10

Белгија, Bree

Идентификација 18345

Mercedes-Benz Atego 1017 Atego 1017 (MANUAL GEARBOX / STEEL SUSP.) - камион со церада
 10
5 250 EUR
Нето цена
1998
485 000 km
4x2
170 hp

Онлајн: 7час 57мин

Elro Trucks Belgium N.V.

10

Белгија, Bree

Идентификација 18419

MERCEDES-BENZ Atego 818 LS - камион со церада
 10
18 500 EUR
Вклучувајќи и ДДВ 21%
2005
319 000 km
4x2
180 hp

Онлајн: 1ден

CONCESIONARIOS DEL SUR, S.A.

Шпанија, Autovía A-92, km 5.5, 41500, Alcalá de Guadaíra, Sevilla, Spain

Mercedes-Benz Atego 818 4X2 Automatic Ladebordwand Euro 6 ClassicSpace - камион со церада
 20
22 800 EUR
Нето цена
2015
242 709 km
4x2
180 hp
Корисна носивост: 2 000 kg
Бруто тежина: 7 490 kg

Онлајн: 2ден

BAS Trucks B.V.

14 V

Холандија, Veghel

Идентификација 70146621

Mercedes-Benz Atego 818 4X2 Ladebordwand Euro 6 ClassicSpace - камион со церада
 20
22 800 EUR
Нето цена
2015
253 409 km
4x2
180 hp
Корисна носивост: 2 000 kg
Бруто тежина: 7 490 kg

Онлајн: 2ден

BAS Trucks B.V.

14 V

Холандија, Veghel

Идентификација 70146620

Mercedes-Benz Atego 818 4X2 Manual Ladebordwand Euro 6 ClassicSpace - камион со церада
 19
22 800 EUR
Нето цена
2015
260 124 km
4x2
180 hp
Корисна носивост: 2 000 kg
Бруто тежина: 7 490 kg

Онлајн: 2ден

BAS Trucks B.V.

14 V

Холандија, Veghel

Идентификација 70146619

Mercedes-Benz Atego 818 4X2 Ladebordwand Euro 6 ClassicSpace - камион со церада
 19
22 800 EUR
Нето цена
2015
287 446 km
4x2
180 hp
Корисна носивост: 2 000 kg
Бруто тежина: 7 490 kg

Онлајн: 2ден

BAS Trucks B.V.

14 V

Холандија, Veghel

Идентификација 70146618

Mercedes-Benz Axor 1828 4X2 Manual Retarder Ladebordwand Euro 3 - камион со церада
 19
10 400 EUR
Нето цена
2005
734 688 km
4x2
280 hp
Бруто тежина: 19 000 kg

Онлајн: 2ден

BAS Trucks B.V.

14 V

Холандија, Veghel

Идентификација 70146530

Mercedes-Benz AXOR 1829 - камион со церада
 9
24 367.48 EUR
2012
378 000 km

Онлајн: 2ден

MEGA-TRUCK

Полска, Tarczyn

Mercedes-Benz 4154 8x4  PM 63 SP + Jib + Seilwinde | Retarder - камион со церада
 15
66 500 EUR
Нето цена
303 901 km
8x4
536 hp
Корисна носивост: 8 100 kg
Бруто тежина: 32 000 kg

Онлајн: 3ден

Cris Devi Trucks GmbH & Co. KG

Германија, Flieden

Идентификација X950

Mercedes-Benz 4154 8x4  PM 63 SP + Jib + Seilwinde | Retarder - камион со церада
 15
66 500 EUR
Нето цена
303 901 km
8x4
536 hp
Корисна носивост: 8 100 kg
Бруто тежина: 32 000 kg

Онлајн: 3ден

Cris Devi Trucks GmbH & Co. KG

Германија, Flieden

Идентификација x950-1

Mercedes-Benz 814 - камион со церада
 8
6 500 EUR
Нето цена
4x2

Онлајн: 4ден

SASU AL SAFRANI IMPORT-EXPORT

Франција, fr, Neuville-en-Ferrai

Mercedes-Benz Atego 1530 / German  - камион со церада
 20
29 950 EUR
Нето цена
2015
386 545 km
4x2
299 hp
Бруто тежина: 15 000 kg

Онлајн: 4ден

Salzgitter Eurologistik GmbH

7

Германија, Salzgitter

Mercedes-Benz Ecoliner 1117N - камион со церада
 10
8 850 EUR
Нето цена
1990
157 675 km
4x2
170 hp
Корисна носивост: 4 300 kg
Бруто тежина: 11 000 kg

Онлајн: 5ден

Degroote Trucks & Trailers

16

Белгија, BE

Идентификација 21060967

Mercedes-Benz ATEGO 1222 * PRITSCHE PLANE * RÜCKFAHRKAMERA  - камион со церада
 20
18 990 EUR
Нето цена
2012
550 000 km
4x2
218 hp
Бруто тежина: 11 990 kg

Онлајн: 5ден

NBC-Trucks GmbH

Германија, Babenhausen

Mercedes-Benz Actros 1846  - камион со церада
 20
21 500 EUR
Нето цена
2009
771 500 km
4x2
460 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 8ден

BAFAG AG

13

Швајцарија, Regensdorf

Идентификација c24_4098

Mercedes-Benz 814 4X2 Manual Steelsuspension - камион со церада
 17
6 400 EUR
Нето цена
1990
488 705 km
4x2
140 hp
Корисна носивост: 3 390 kg
Бруто тежина: 7 490 kg

Онлајн: 9ден

BAS Trucks B.V.

14 V

Холандија, Veghel

Идентификација 70150340

Mercedes-Benz Actros 2541 6X2 German Truck 6x2*4 Steering Axle Ladebordwand Euro 5 - камион со церада
 20
31 400 EUR
Нето цена
2011
301 136 km
6x2
410 hp
Корисна носивост: 14 520 kg
Бруто тежина: 25 700 kg

Онлајн: 10ден

BAS Trucks B.V.

14 V

Холандија, Veghel

Идентификација 70149683

MERCEDES-BENZ ACTROS 2542 E6, 6x2, Frame 7.2 m, BDF, Curtain 18 EPAL, height 2 - камион со церада
 18
41 580 EUR
Нето цена
2017
780 000 km
6x2
414 hp

Онлајн: 11ден

CIEZAROWKI.PL.

7

Полска, Kraków

Mercedes-Benz Actros 2541 6X2 German Truck 6x2*4 Steering Axle Ladebordwand Euro 5 - камион со церада
 20
31 400 EUR
Нето цена
2011
319 025 km
6x2
410 hp
Корисна носивост: 14 520 kg
Бруто тежина: 25 700 kg

Онлајн: 12ден

BAS Trucks B.V.

14 V

Холандија, Veghel

Идентификација 70149684

1 2 3 8   

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.