Камиони со церада IVECO Stralis


17
Резултати пронајдени
Сортирај според:
Резултати по страница:
IVECO Stralis Active Day AT 190S45 4x2 - камион со церада
 20
7 800 EUR
2008
881 246 km
4x2
443 hp
Корисна носивост: 8 500 kg
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 4мес 2ден

AUTOMARKET TRUCKS s.r.o.

9

Чешка република, Holubice

Идентификација 21035

IVECO IVECO OMAR Iveco Stralis 420 Iveco Stralis 420 - камион со церада
 20
Прашајте за цена
2004
150 000 km
6x2
Корисна носивост: 15 050 kg
Бруто тежина: 20 650 kg

Онлајн: 8ден

ALLIAM DI CAMACHO PAOLO

6

Италија, Chiusa di Pesio (CN)

Идентификација BRIV061

IVECO Stralis AS260S500 6x2 - камион со церада
 6
Прашајте за цена
2008
6x2
493 hp
Корисна носивост: 15 050 kg
Бруто тежина: 26 000 kg

Онлајн: 15ден

TL-Tech&Trading

Финска, Salo

IVECO Stralis 450 - камион со церада
 12
9 885 EUR
Нето цена
2008
854 000 km
444 hp

Онлајн: 21ден

Laslo Truck

Унгарија, Budapest

Iveco Stralis 350 6X2 Ladebordwand Lift+Steering Axle - камион со церада
 20
10 800 EUR
Нето цена
2005
842 774 km
6x2
350 hp
Корисна носивост: 11 370 kg
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 23ден

BAS Trucks B.V.

14 V

Холандија, Veghel

Идентификација 70145041

Iveco Stralis 190 S33 Euro 4 - камион со церада
 20
7 900 EUR
Нето цена
2008
876 691 km
4x2
Корисна носивост: 9 100 kg
Бруто тежина: 19 000 kg

Онлајн: 23ден

TheTruckCompany

16

Белгија, Hooglede

Идентификација TC33029

IVECO Stralis 480 P+P - камион со церада
 7
11 830 EUR
Нето цена
2004
800 000 km
474 hp

Онлајн: 1мес 6ден

Laslo Truck

Унгарија, Budapest

Iveco 260S45 Stralis 6x2  PM 22 SP | Reatrder | Euro 5 - камион со церада
 15
37 500 EUR
Нето цена
2009
735 994 km
6x2
451 hp
Корисна носивост: 11 000 kg
Бруто тежина: 26 000 kg

Онлајн: 1мес 28ден

Cris Devi Trucks GmbH & Co. KG

Германија, Flieden

Идентификација 2179

Iveco Stralis 360 X-Way Tautliner *Retarder/Lenk+Lift  - камион со церада
 20
63 490 EUR
Нето цена
2019
137 000 km
6x2
360 hp
Бруто тежина: 27 500 kg

Онлајн: 2мес 20ден

Noor Automobile

Германија, Mühlheim am Main

Идентификација j443 , C407596

Iveco Stralis 270 - камион со церада
 12
11 850 EUR
Нето цена
2007
555 825 km
4x2
270 hp
Корисна носивост: 9 560 kg
Бруто тежина: 19 000 kg

Онлајн: 2мес 26ден

Degroote Trucks & Trailers

16

Белгија, BE

Идентификација 21040664

Iveco Stralis 310 - камион со церада
 12
Прашајте за цена
2004
940 000 km
4x2
310 hp
Бруто тежина: 19 000 kg

Онлајн: 2мес 28ден

GUAINVILLE INTERNATIONAL

11

Франција, LIMAY

Идентификација AJ955MA

IVECO Stralis Active Day AT 190S45 4x2 - камион со церада
 20
7 800 EUR
2008
881 246 km
4x2
443 hp
Корисна носивост: 8 500 kg
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 4мес 2ден

AUTOMARKET TRUCKS s.r.o.

9

Чешка република, Holubice

Идентификација 21035

Iveco STRALIS AS 260S42  - камион со церада
 20
Прашајте за цена
2011
811 000 km
414 hp

Онлајн: 4мес 27ден

GOLEM Financial, s.r.o.

6

Чешка република, Třebechovice pod Orebem

Iveco STRALIS AS 260S42  - камион со церада
 20
Прашајте за цена
2012
932 000 km
414 hp

Онлајн: 4мес 27ден

GOLEM Financial, s.r.o.

6

Чешка република, Třebechovice pod Orebem

Iveco 360stralis  - камион со церада
 9
Прашајте за цена
2010
640 000 km

Онлајн: 5мес 6ден

Fa. Josef Litschauer Baggerunternehmen und Handel GmbH

Австрија, Großschönau

IVECO Stralis 270 - камион со церада
 8
7 500 EUR
2006
4x2

Онлајн: 5мес 20ден

TDP FRANCE

Франција, LIPOSTHEY

Iveco AS190S42 STRALIS euro 6 taillift - камион со церада
 19
27 950 EUR
Нето цена
2014
412 410 km
4x2
Корисна носивост: 10 500 kg
Бруто тежина: 20 000 kg

Онлајн: 5мес 21ден

Kleyn Trucks

16

Холандија, Vuren, The Netherlands

Идентификација 278940

Iveco Stralis 270 - камион со церада
 8
Прашајте за цена
2003
735 000 km
4x2
270 hp
Корисна носивост: 10 160 kg
Бруто тежина: 22 500 kg

Онлајн: 8мес 27ден

GUAINVILLE INTERNATIONAL

11

Франција, LIMAY

Идентификација CY873XL

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.