Камиони со церада IVECO

Резултати пронајдени: 84

Сортирај според
  
Резултати по страница
  

Филтрирај резултатиИсчисти сė

 • Тип (1)
  Камиони со церада
 • Бренд (1)
  IVECO
 • Модел
 • Земја на продавачот
 • Состојба
 • Аукција, изнајмување
 • Цена, EUR
 • Година
 • Километража km
 • Конфигурација на оска
 • Емисиона класа
 • Гориво
 • Опции
 • За транспорт на
 • Бруто тежина, kg
 • Излезна моќност, hp
 • Менувач
Камион со церада IVECO ML120E28 4x2
20
Камион со церада
IVECO ML120E28 4x2
AUTOMARKET TRUCKS s.r.o.
Чешка република
Година на производство: 2013
Километража: 400000 km
Конфигурација на оска: 4x2
Излезна моќност: 276 hp
Корисна носивост: 5190 kg
Бруто тежина: 11990 kg
20 900  EUR
Нето цена
Онлајн: 3мес 3ден
Камион со церада Iveco Eurocargo 120E18
1
20
Камион со церада
Iveco Eurocargo 120E18
P. Mostert Import-Export B.V.
Холандија
Година на производство: 1997
Километража: 429000 km
Конфигурација на оска: 4x2
Емисиона класа: Евро 2
Излезна моќност: 180 hp
Корисна носивост: 5500 kg
Бруто тежина: 12000 kg
4 950  EUR
Нето цена
Онлајн: 7час 15мин
Камион со церада Iveco EuroCargo 130E18
1
19
Камион со церада
Iveco EuroCargo 130E18
P. Mostert Import-Export B.V.
Холандија
Година на производство: 2003
Километража: 195000 km
Конфигурација на оска: 4x2
Емисиона класа: Евро 3
Излезна моќност: 180 hp
Корисна носивост: 6000 kg
Бруто тежина: 13000 kg
5 750  EUR
Нето цена
Онлајн: 7час 17мин
Камион со церада Iveco AD190S31 P EEV tail lift
7
Камион со церада
Iveco AD190S31 P EEV tail lift
Wakker Trading International B.V.
Холандија
Година на производство: 2010
Километража: 721024 km
Конфигурација на оска: 4x2
Емисиона класа: Евро 5
Излезна моќност: 310 hp
Корисна носивост: 9960 kg
Бруто тежина: 19000 kg
11 950  EUR
Нето цена
Онлајн: 2ден
Камион со церада Iveco EUROCARGO
20
Камион со церада
Iveco EUROCARGO
SEBA-TRANS SEBASTIAN GRZELAK
Полска
Година на производство: 2013
Километража: 720000 km
Излезна моќност: 250 hp
Корисна носивост: 5700 kg
Бруто тежина: 11199 kg
16 285,51  EUR
Онлајн: 3ден
Камион со церада Iveco Stralis 360 EEV /Durchlade/Jumbo ZUG
18
Камион со церада
Iveco Stralis 360 EEV /Durchlade/Jumbo ZUG
Yourtrucks GmbH
Германија
Година на производство: 2013
Километража: 583905 km
Конфигурација на оска: 4x2
Емисиона класа: Евро 5
Излезна моќност: 360 hp
Бруто тежина: 18000 kg
29 800  EUR
Нето цена
Онлајн: 4ден
Камион со церада Iveco Eurocargo 80EL21 Manual + Euro 6 + Dhollandia Lift
0
Камион со церада
Iveco Eurocargo 80EL21 Manual + Euro 6 + Dhollandia Lift
Trucks Roosendaal
Холандија
Година на производство: 2014
Километража: 416305 km
Конфигурација на оска: 4x2
Емисиона класа: Евро 6
Излезна моќност: 210 hp
Бруто тежина: 7490 kg
21 950  EUR
Нето цена
Онлајн: 6ден
Камион со церада Iveco Eurotech 240 - 190E24 - BOX 8m40 - MANUAL ZF - 19T - CLEAN FR TRUCK
20
Камион со церада
Iveco Eurotech 240 - 190E24 - BOX 8m40 - MANUAL ZF - 19T - CLEAN FR TRUCK
M.J.C. TRUCKS & MACHINERY
Белгија
Година на производство: 2001
Километража: 608569 km
Конфигурација на оска: 4x2
Излезна моќност: 245 hp
Корисна носивост: 9850 kg
Бруто тежина: 19000 kg
Прашајте за цена
Онлајн: 8ден
Камион со церада IVECO ML100E15 4x2
20
Камион со церада
IVECO ML100E15 4x2
Ritchie Bros Auctioneers Spain
Шпанија
Година на производство: 1998
Прашајте за цена
Аукција
Онлајн: 10ден
Камион со церада Iveco EUROCARGO * WINDA * 18 EUROPALET * EURO 5 * 5400 KG ŁADOWNOŚĆ
20
Камион со церада
Iveco EUROCARGO * WINDA * 18 EUROPALET * EURO 5 * 5400 KG ŁADOWNOŚĆ
SEBA-TRANS SEBASTIAN GRZELAK
Полска
Година на производство: 2010
Километража: 680000 km
Излезна моќност: 250 hp
Корисна носивост: 5400 kg
Бруто тежина: 11999 kg
8 251,33  EUR
Онлајн: 14ден
Камион со церада Iveco Eurocargo
15
Камион со церада
Iveco Eurocargo
Troostwijk Auctions
Белгија
Емисиона класа: Евро 3
Излезна моќност: 206 hp
1 500  EUR
Аукција
Онлајн: 14ден
Камион со церада IVECO Eurocargo ML 120 E 25 P+P
10
Камион со церада
IVECO Eurocargo ML 120 E 25 P+P
Laslo Truck
Унгарија
Година на производство: 2015
Километража: 269875 km
Емисиона класа: Евро 6
Бруто тежина: 11990 kg
33 050  EUR
Нето цена
Онлајн: 20ден
Камион со церада IVECO Eurocargo 140 E 24 P+P+HF
10
Камион со церада
IVECO Eurocargo 140 E 24 P+P+HF
Laslo Truck
Унгарија
Година на производство: 2007
Километража: 820664 km
Излезна моќност: 237 hp
Бруто тежина: 14000 kg
8 193  EUR
Нето цена
Онлајн: 20ден
Камион со церада Iveco 120E22 Eurocargo EURO 4
15
Камион со церада
Iveco 120E22 Eurocargo EURO 4
LOSL s.r.o.
Чешка република
Година на производство: 2010
Километража: 577200 km
Конфигурација на оска: 4x2
Емисиона класа: Евро 4
Излезна моќност: 219 hp
Бруто тежина: 11990 kg
4 700  EUR
Нето цена
Онлајн: 23ден
Камион со церада Iveco Eurocargo ML75E21/P Klima Bett NL 2.810kg
15
Камион со церада
Iveco Eurocargo ML75E21/P Klima Bett NL 2.810kg
Stefan Ebert GmbH
Германија
Година на производство: 2020
Километража: 1000 km
Емисиона класа: Евро 6
Излезна моќност: 207 hp
Бруто тежина: 7490 kg
41 890  EUR
Нето цена
Онлајн: 1мес 3ден
Камион со церада Iveco Eurocargo 75E18
8
Камион со церада
Iveco Eurocargo 75E18
AUTO-EXPORT-IVANOV
Франција
Година на производство: 2008
Километража: 609000 km
Конфигурација на оска: 4x2
Излезна моќност: 180 hp
Бруто тежина: 7500 kg
8 280  EUR
Вклучувајќи и ДДВ 20%
Онлајн: 1мес 6ден
Камион со церада Iveco Eurocargo ML120EL21 Getränkepritsche+LBW
15
Камион со церада
Iveco Eurocargo ML120EL21 Getränkepritsche+LBW
Stefan Ebert GmbH
Германија
Година на производство: 2015
Километража: 188144 km
Конфигурација на оска: 4x2
Емисиона класа: Евро 6
Излезна моќност: 207 hp
Бруто тежина: 11990 kg
37 890  EUR
Нето цена
Онлајн: 1мес 8ден
Камион со церада Iveco EUROCARGO ML 90E22
19
Камион со церада
Iveco EUROCARGO ML 90E22
TIR CENTRUM s. r. o.
Чешка република
Година на производство: 2008
Километража: 876236 km
Конфигурација на оска: 4x2
Емисиона класа: Евро 4
Излезна моќност: 218 hp
Бруто тежина: 8490 kg
3 200  EUR
Нето цена
Онлајн: 1мес 12ден
Камион со церада Iveco Eurocargo 120 E 18 manual gear
13
Камион со церада
Iveco Eurocargo 120 E 18 manual gear
Smeets & Zonen NV
Белгија
Година на производство: 2000
Километража: 473376 km
Конфигурација на оска: 4x2
Корисна носивост: 5760 kg
Бруто тежина: 12000 kg
4 700  EUR
Нето цена
Онлајн: 1мес 15ден
Камион со церада Iveco EuroCargo ML 140E28 R/P, Klima, AHK
19
Камион со церада
Iveco EuroCargo ML 140E28 R/P, Klima, AHK
Dvorak-Trucks GmbH
Чешка република
Година на производство: 2017
Километража: 87680 km
Конфигурација на оска: 4x2
Емисиона класа: Евро 6
Излезна моќност: 280 hp
Бруто тежина: 14000 kg
42 900  EUR
Нето цена
Онлајн: 1мес 18ден
Камион со церада Iveco EUROCARGO ML 120E24, 90% PNEU
20
Камион со церада
Iveco EUROCARGO ML 120E24, 90% PNEU
TIR CENTRUM s. r. o.
Чешка република
Година на производство: 2006
Километража: 980741 km
Конфигурација на оска: 4x2
Емисиона класа: Евро 3
Излезна моќност: 239 hp
Бруто тежина: 11990 kg
3 900  EUR
Нето цена
Онлајн: 1мес 18ден
Страница 1 од 5
Резултати пронајдени: 84
Пребарувањето е зачувано!

t1test

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.