Камион сандучар Volvo FM 330 4x2 rigid closed box

Онлајн: 27ден

Бренд VOLVO
Модел FM 330 4x2 rigid closed box
Идентификација 68-BJK-9
Година на производство 2017
Километража 250 672 km
Состојба одлична
Дата на прва регистрација 20.04.2017
Нето тежина 10 191 kg
Бруто тежина 19 500 kg
Корисна носивост 9 309 kg
Боја бела
Локација Холандија, Albert Plesmanweg 69 3088 GB Rotterdam
Телефон +31 88 88...
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 6
 • гориво: дизел
 • поместување: 10 837 cc
 • цилиндри на моторот: 6
 • излезна моќност: 340 hp (253 KW)
 • менувач: автоматски
 • пренос: Automatikgetriebe
 • DPF - филтер за дизел честички
Шасија/суспензија
 • конфигурација на оска: 4x2
 • број на оски: 2-оски
 • оските прават: Anders: 1,2
 • управувачки оски
 • основа на тркалото: 5 600 mm
 • ABS - антиблокирачки систем за сопирање
 • двојни тркала
 • резервоар за гориво: 255L
 • странични облоги на шасијата
Тело/надградба
 • должина на утовар: 7 500 mm
 • ширина на утовар: 2 550 mm
 • висина на утовар: 2 600 mm
 • кутија за алат
Кабина/внатрешност
 • тип на кабина: кабина за спиење
 • модел на кабина: Sleepercab
 • кровен спојлер
 • светла за магла
 • штитник за сонце
 • електрични прозори
 • електрични огледала
 • централна брава
 • клима уред
 • контролор на брзината
 • број на седишта: 2
 • радио
 • CD плеер
Опрема
 • заден лифт
 • заден лифт: Ladebordwand: DHollandia DHLM.30, Heckklappe, 2000 kg
Доплнително
 • сервисна книга
62500 EUR
62 500
EUR
 • 3 849 256 MKD
 • 74 835 USD

Нето цена

Продавач
Used Truck Center B.V.
Used Truck Center B.V. Холандија
Доверлив
12 Повеќе од 12 години со Truck1
R Renault Trucks овластен дилер
V Volvo овластен дилер
Локално време на дилерот
23:56
Лица за контакт
Wilfred de Ridder
Sander Visser
Deutsch, English, Nederlands
62 500
EUR
  Контактирајте го продавачот
Предмет на пораката

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

  Понуда за испорака

Слични понуди

Камион сандучар Volvo FL 240 4x2 Rigid Closed Box Euro 5
Volvo FL 240 4x2 Rigid Closed Box Euro 5
2013, 309 288 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Berkel en Rodenrijs
15 900 EUR
Камион сандучар Volvo FL 240 4x2 Rigid Closed Box Euro 5, 2013
Камион сандучар Volvo FL 240 4x2 Rigid Closed Box Euro 5
Volvo FL 240 4x2 Rigid Closed Box Euro 5
2013, 391 615 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Berkel en Rodenrijs
17 250 EUR
Камион сандучар Volvo FL 240 4x2 Rigid Closed Box Euro 5, 2013
Камион сандучар Mercedes-Benz AXOR 1824 L 4x2 Closed Box Euro 5
Mercedes-Benz AXOR 1824 L 4x2 Closed Box Euro 5
2009, 279 790 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Berkel en Rodenrijs
17 500 EUR
Камион сандучар Mercedes-Benz AXOR 1824 L 4x2 Closed Box Euro 5, 2009
Камион сандучар Renault D 240 DTI 15 14T !!! 2.325 KM
Renault D 240 DTI 15 14T !!! 2.325 KM
2020, 2 325 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Berkel en Rodenrijs
67 900 EUR
Камион сандучар Renault D 240 DTI 15 14T !!! 2.325 KM, 2020
Камион сандучар Iveco AD190S 4x2 RHD closed box
Iveco AD190S 4x2 RHD closed box
2014, 621 450 km, 4x2, 2-оски
Холандија, Hoogerheide
9 800 EUR
Камион сандучар Iveco AD190S 4x2 RHD closed box, 2014
Камион сандучар Volvo FM 340 CLOSED BOX EURO 5 SLEEP CABIN
Volvo FM 340 CLOSED BOX EURO 5 SLEEP CABIN
2009, 745 000 km, 4x2, Дизел
Холандија, Schiedam
9 900 EUR
Камион сандучар Volvo FM 340 CLOSED BOX EURO 5 SLEEP CABIN, 2009
Камион сандучар DAF LF55.250 4x2 CLOSED BOX EURO5
DAF LF55.250 4x2 CLOSED BOX EURO5
2008, 497 000 km, 4x2, Дизел
Холандија, Schiedam
17 900 EUR
Камион сандучар DAF LF55.250 4x2 CLOSED BOX EURO5, 2008
Камион сандучар Renault Premium 240.18 dxi 4x2 closed box + taillift
Renault Premium 240.18 dxi 4x2 closed box + taillift
2008, 424 450 km, 4x2, 2-оски
Холандија, Hoogerheide
8 000 EUR
Камион сандучар Renault Premium 240.18 dxi 4x2 closed box + taillift, 2008
Камион сандучар Volvo FH12 340 Closed Box Euro 2
Volvo FH12 340 Closed Box Euro 2
1998, 630 255 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Heerenveen
9 500 EUR
Камион сандучар Volvo FH12 340 Closed Box Euro 2, 1998
Камион сандучар Iveco AD190S31 4X2 EEV RHD closed box
Iveco AD190S31 4X2 EEV RHD closed box
2014, 606 000 km, 4x2, 2-оски
Холандија, Hoogerheide
9 800 EUR
Камион сандучар Iveco AD190S31 4X2 EEV RHD closed box, 2014
Камион сандучар Volvo FM 330 4X2 EURO 5 - 19000 KG + LAADKLEP
Volvo FM 330 4X2 EURO 5 - 19000 KG + LAADKLEP
2010, 853 151 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Meerkerk
Камион сандучар Volvo FM 330 4X2 EURO 5 - 19000 KG + LAADKLEP, 2010
Камион сандучар Volvo FM9 4X2
Volvo FM9 4X2
2002, 986 116 km, 4x2
Шведска, Trelleborg
4 948 EUR
Камион сандучар Volvo FM9 4X2, 2002

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.