Камион сандучар Volvo FL 6 180 4X2 rigid closed box

Онлајн: 1мес 13ден

Бренд VOLVO
Модел FL 6 180 4X2 rigid closed box
Идентификација BR-RV-29
Година на производство 2006
Километража 506 089 km
Состојба добра
Дата на прва регистрација 01.02.2006
Нето тежина 6 020 kg
Бруто тежина 7 490 kg
Корисна носивост 1 470 kg
Должина 8 600 mm
Ширина 2 450 mm
Боја сива
Локација Холандија, Albert Plesmanweg 69, 3088GB Rotterdam
Телефон +31 88 88...
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 3
 • гориво: дизел
 • поместување: 5 480 cc
 • цилиндри на моторот: 6
 • излезна моќност: 179 hp (133 KW)
 • менувач: рачен
 • пренос: Schaltgetriebe
Шасија/суспензија
 • конфигурација на оска: 4x2
 • број на оски: 2-оски
 • оските прават: Anders: 1,2
 • управувачки оски
 • основа на тркалото: 4 300 mm
 • предни гуми: 80%
 • задни гуми: 80%
 • двојни тркала
 • странични облоги на шасијата
Тело/надградба
 • должина на утовар: 7 000 mm
 • ширина на утовар: 2 450 mm
Кабина/внатрешност
 • тип на кабина: дневна кабина
 • кровен спојлер
 • светла за магла
 • електрични прозори
 • централна брава
 • број на седишта: 2
Доплнително
 • сервисна книга
4490 EUR
4 490
EUR
 • 276 068 MKD
 • 5 457 USD

Нето цена

Продавач
Used Truck Center B.V.
Used Truck Center B.V. Холандија
Доверлив
12 Повеќе од 12 години со Truck1
R Renault Trucks овластен дилер
V Volvo овластен дилер
Локално време на дилерот
08:36
Лица за контакт
Wilfred de Ridder
Sander Visser
Deutsch, English, Nederlands
4 490
EUR
  Контактирајте го продавачот
Предмет на пораката

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

  Понуда за испорака

Слични понуди

Камион сандучар Volvo FL 240 4x2 Rigid, Plywood closed box
Volvo FL 240 4x2 Rigid, Plywood closed box
2018, 118 401 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Berkel en Rodenrijs
46 900 EUR
Камион сандучар Volvo FL 240 4x2 Rigid, Plywood closed box, 2018
Камион сандучар Volvo FL 240 4x2 Rigid, closed box, full length tailgate LOW MILLEAGE
Volvo FL 240 4x2 Rigid, closed box, full length tailgate LOW MILLEAGE
2018, 93 706 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Berkel en Rodenrijs
47 500 EUR
Камион сандучар Volvo FL 240 4x2 Rigid, closed box, full length tailgate LOW MILLEAGE, 2018
Камион сандучар Renault D 14 MED P4X2 240 NIEUW 4.085 KM
Renault D 14 MED P4X2 240 NIEUW 4.085 KM
2020, 4 085 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Berkel en Rodenrijs
67 500 EUR
Камион сандучар Renault D 14 MED P4X2 240 NIEUW 4.085 KM, 2020
Камион сандучар Volvo FL6 220 Closed box Full steel
Volvo FL6 220 Closed box Full steel
2003, 210 656 km, Дизел
Холандија, Heerenveen
Камион сандучар Volvo FL6 220 Closed box Full steel, 2003
Камион сандучар MAN TGL 12.180 CLOSED BOX
MAN TGL 12.180 CLOSED BOX
2009, 286 000 km, 4x2, Дизел
Холандија, Schiedam
7 500 EUR
Камион сандучар MAN TGL 12.180 CLOSED BOX, 2009
Камион сандучар VOLVO FL 280 4x2 Box Truck
VOLVO FL 280 4x2 Box Truck
2010, 265 497 km
Шведска, Kungsbacka
17 740 EUR
Камион сандучар VOLVO FL 280 4x2 Box Truck, 2010
Камион сандучар Iveco AD190S 4x2 RHD closed box
Iveco AD190S 4x2 RHD closed box
2014, 621 450 km, 4x2, 2-оски
Холандија, Hoogerheide
9 800 EUR
Камион сандучар Iveco AD190S 4x2 RHD closed box, 2014
Камион сандучар Volvo FE 280 CLOSED BOX
Volvo FE 280 CLOSED BOX
2008, 1 012 000 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Белгија, Willebroek
11 500 EUR
Камион сандучар Volvo FE 280 CLOSED BOX, 2008
Камион сандучар VOLVO FL615 250 4X2
VOLVO FL615 250 4X2
2006, 419 224 km, 4x2, 2-оски
Шведска, Trelleborg
4 863 EUR
Камион сандучар VOLVO FL615 250 4X2, 2006
Камион сандучар Mercedes-Benz VARIO 614 CLOSED BOX
Mercedes-Benz VARIO 614 CLOSED BOX
2006, 315 500 km, 4x2, Дизел
Холандија, Schiedam
7 000 EUR
Камион сандучар Mercedes-Benz VARIO 614 CLOSED BOX, 2006
Камион сандучар Volvo FH12 340 Closed Box Euro 2
Volvo FH12 340 Closed Box Euro 2
1998, 630 255 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Heerenveen
9 500 EUR
Камион сандучар Volvo FH12 340 Closed Box Euro 2, 1998
Камион сандучар Volvo FL 240 CLOSED BOX 400.600KM MANUAL GEARBOX
Volvo FL 240 CLOSED BOX 400.600KM MANUAL GEARBOX
2007, 400 600 km, 4x2, Дизел
Холандија, Schiedam
7 000 EUR
Камион сандучар Volvo FL 240 CLOSED BOX 400.600KM MANUAL GEARBOX, 2007

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.