Камион сандучар Renault D 14 MED P4X2 250 EURO 6

picture_as_pdf

43 950 EUR

Цена без ДДВ

Тип

Камион сандучар

Година

2017

Земја

Холандија

Телефон

+31 88 88 ......

RENAULT D на лизинг

Објавено: 5мес 23ден
picture_as_pdf
  • Карактеристики
  • Опис
Карактеристики
Главни информации
БрендRENAULT
МоделD 14 MED P4X2 250 EURO 6
Број на огласM00003229 - 62-BTD-1
Година на производство2017
Километража336672 km
Состојбадобра
Дата на прва регистрација30.01.2017
Нето тежина7290 kg
Бруто тежина14300 kg
Корисна носивост7010 kg
Бојабела
Мотор/погонска група
Емисиона класаЕвро 6
Гориводизел
Поместување7698 cc
Излезна моќност256 hp
Менувачавтоматски
ПреносAutomatikgetriebe
Шасија/суспензија
Суспензијафедер/воздух
Суспензија на предната оска
Конфигурација на оска4x2
Број на оски2-оски
Оските праватAnders: 1,2
Управувачки оски
Основа на тркалото5300 mm
ABS - антиблокирачки систем за сопирање
Предни гуми285/70 R 19,5, 50%
Задни гуми285/70 R 19,5, 80%
Двојни тркала
Резервоар за гориво200L
Странични облоги на шасијата
Тело/надградба
Должина на утовар7450 mm
Ширина на утовар2440 mm
Висина на утовар2510 mm
Кутија за алат
Кабина/внатрешност
Тип на кабинадневна кабина
Модел на кабинаGLOBAL CABINE
Кровен спојлер
Штитник за сонце
Електрични прозори
Електрични огледала
Централна брава
Клима уред
Контролор на брзината
Број на седишта2
Доплнително
Сервисна книга
Опрема
Заден лифт
Заден лифтLadebordwand: ZEPRO ZHD 1500, Heckklappe, 1500 kg
Опис

Additional options and accessories

  • Central armrest
  • Remote central locking
  • Spotlights

More information

General information

Model year: 2022

Cab: GLOBAL CABINE, day

Registration number: 62-BTD-1

Transmission

Transmission: ZF, 6 gears, Automatic

Functional

Make of bodywork: NORKA

Interior

Upholstery: Alcantara

Maintenance

APK (MOT): tested until 06/2023

History

Maintained according to instruction: yes

Condition

Technical condition: good

Visual appearance: good

Number of keys: 2

Побарајте подетални информации
Продавач

Used Truck Center B.V.

Used Truck Center B.V.

location_on

Netherlands, Renault Used Trucks Celsiusstraat 8, 2652 XT Berkel en Rodenrijs +31(0)6 53 14 79 74

phone_iphone
language

www.usedtruckcenter.nl

access_time

Локално време на дилерот — 22:41

Лица за контакт
Wilfred de Ridder

Wilfred de Ridder

+3106 53 1...

Sander Visser

Sander Visser

Deutsch, English, Nederlands

+316100145...


Контактирајте го продавачот

Политика за приватност

t1 test unit Used Truck Center B.V.

t1 test unit Камион

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.