Камион сандучар Renault D 12 Med P4x2 210 PK EURO 6 GLOBAL

picture_as_pdf

49 900 EUR

Нето цена

Тип

Камион сандучар

Година

2017

Земја

Холандија

Телефон

+31 88 88 ......

RENAULT D на лизинг

Објавено: 1мес 10ден
picture_as_pdf
  • Карактеристики
  • Опис
Карактеристики
Главни информации
БрендRENAULT
МоделD 12 Med P4x2 210 PK EURO 6 GLOBAL
Број на огласM0003277 - 27-BJN-3
Година на производство2017
Километража176143 km
Состојбадобра
Дата на прва регистрација15.05.2017
Нето тежина6325 kg
Бруто тежина11990 kg
Корисна носивост5665 kg
Бојабела
Мотор/погонска група
Емисиона класаЕвро 6
Гориводизел
Поместување5132 cc
Цилиндри на моторот6
Излезна моќност215 hp
Менувачавтоматски
ПреносAutomatikgetriebe
Шасија/суспензија
Суспензијафедер/воздух
Суспензија на предната оска
Конфигурација на оска4x2
Број на оски2-оски
Оските праватAnders: 1,2
Управувачки оски
Основа на тркалото5300 mm
ABS - антиблокирачки систем за сопирање
Предни гуми245/70 R 19,5, Links außen: 80%, Rechts außen: 50%
Задни гуми245/70 R 19,5, Links innnerhalb: 50%, Links außen: 50%, Rechts innerhalb: 50%, Rechts außen: 70%
Двојни тркала
Резервоар за гориво200L
Странични облоги на шасијата
Тело/надградба
Должина на утовар7200 mm
Ширина на утовар2480 mm
Висина на утовар2420 mm
Кутија за алат
Кабина/внатрешност
Тип на кабинадневна кабина
Модел на кабинаGLOBAL PROTECT
Кровен спојлер
Штитник за сонце
Електрични прозори
Електрични огледала
Централна брава
Клима уред
Контролор на брзината
Број на седишта2
Доплнително
Сервисна книга
Опрема
Заден лифт
Заден лифтLadebordwand: HOLLANDIA DHLM 20, Heckklappe, 1500 kg
Опис

Additional options and accessories * Central armrest * DHollandia tailgate * Remote central locking * Reversing camera * Reversing camera * Tailgate Dhollandia More information General information Number of doors: 3 Model year: 2022 Cab: GLOBAL PROTECT, day Registration number: 27-BJN-3 Transmission Transmission: ZF, 6 gears, Automatic Functional Make of bodywork: JUNG Maintenance APK (MOT): tested until 05/2023 History Maintained according to instruction: yes Condition Technical condition: good Visual appearance: good Number of keys: 2 (2 hand transmitters)

Побарајте подетални информации
Продавач

Used Truck Center B.V.

Used Truck Center B.V.

location_on

Netherlands, Renault Used Trucks Celsiusstraat 8, 2652 XT Berkel en Rodenrijs +31(0)6 53 14 79 74

phone_iphone
language

www.usedtruckcenter.nl

access_time

Локално време на дилерот — 00:51

Лица за контакт
Wilfred de Ridder

Wilfred de Ridder

+3106 53 1...

Sander Visser

Sander Visser

Deutsch, English, Nederlands

+316100145...


Контактирајте го продавачот

Политика за приватност

t1 test unit Used Truck Center B.V.

t1 test unit Камион

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.