Камион сандучар Renault D 12 250 P4X2 SLEEPERCAB, COMFORT

picture_as_pdf

32 500 EUR

Цена без ДДВ

Тип

Камион сандучар

Година

2014

Земја

Холандија

Телефон

+31 88 88 ......

RENAULT D на лизинг

Објавено: 2мес 11ден
picture_as_pdf
  • Карактеристики
  • Опис
Карактеристики
Главни информации
БрендRENAULT
МоделD 12 250 P4X2 SLEEPERCAB, COMFORT
Број на огласM0003343 - 38-BFB-5
Година на производство2014
Километража479965 km
Состојбадобра
Дата на прва регистрација30.07.2014
Нето тежина8060 kg
Бруто тежина11990 kg
Корисна носивост3930 kg
Бојацрна
Мотор/погонска група
Емисиона класаЕвро 6
Гориводизел
Поместување7698 cc
Цилиндри на моторот6
Излезна моќност250 hp
Диференцијална брава
Менувачавтоматски
ПреносAutomatikgetriebe
Моторна кочница
Шасија/суспензија
Суспензијафедер/воздух
Суспензија на предната оска
Конфигурација на оска4x2
Број на оски2-оски
Оските праватAnders: 1,2
Управувачки оски
Основа на тркалото5300 mm
ABS - антиблокирачки систем за сопирање
Предни гуми245/70 R 19,5, Links außen: 35%, Rechts außen: 85%
Задни гуми245/70 R 19,5, 50%
Двојни тркала
Резервоар за гориво255L
Странични облоги на шасијата
Тело/надградба
Должина на утовар7450 mm
Ширина на утовар2480 mm
Висина на утовар2700 mm
Кабина/внатрешност
Тип на кабинакабина за спиење
Модел на кабинаGLOBAL COMFORT SLEEPERCAB
Кровен спојлер
Штитник за сонце
Електрични прозори
Електрични огледала
Централна брава
Клима уред
Контролор на брзината
Број на седишта2
Доплнително
Сервисна книга
Опрема
Заден лифт
Заден лифтLadebordwand: HOLLANDIA DHLM 30, Heckklappe, 2000 kg
Опис

Additional options and accessories

  • Car kit
  • Central armrest
  • DHollandia tailgate
  • Remote central locking
  • Tailgate Dhollandia

More information

General information

Number of doors: 2

Cab: GLOBAL COMFORT SLEEPERCAB, sleep

Registration number: 38-BFB-5

Transmission

Transmission: ZF, 6 gears, Automatic

Functional

Make of bodywork: KBK SCHUILFZEIL/ GESLOTEN

Maintenance

APK (MOT): tested until 07/2023

History

Maintained according to instruction: yes

Condition

Technical condition: good

Visual appearance: good

Number of keys: 2 (2 hand transmitters)

Побарајте подетални информации
Продавач

Used Truck Center B.V.

Used Truck Center B.V.

location_on

Netherlands, Renault Used Trucks Celsiusstraat 8, 2652 XT Berkel en Rodenrijs +31(0)6 53 14 79 74

phone_iphone
language

www.usedtruckcenter.nl

access_time

Локално време на дилерот — 20:50

Лица за контакт
Wilfred de Ridder

Wilfred de Ridder

+3106 53 1...

Sander Visser

Sander Visser

Deutsch, English, Nederlands

+316100145...


Контактирајте го продавачот

Политика за приватност

t1 test unit Used Truck Center B.V.

t1 test unit Камион

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.