Камион сандучар Mercedes-Benz Atego 816 4x2, 2x Vorhanden!

Онлајн: 28ден

Бренд MERCEDES-BENZ
Модел Atego 816 4x2, 2x Vorhanden!
Идентификација 83419
Година на производство 2014
Километража 88 080 km
Дата на прва регистрација 01.07.2014
Технички преглед 12.2021
Бруто тежина 7 490 kg
Корисна носивост 2 435 kg
Локација Германија, Göttingen
Телефон +49 551 8...
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 6
 • гориво: дизел
 • поместување: 5 132 cc
 • излезна моќност: 156 hp (116 KW)
 • менувач: автоматски
 • ASR - регулација против пролизгување
Шасија/суспензија
 • конфигурација на оска: 4x2
 • број на оски: 2-оски
 • сопирачки: диск
 • ABS - антиблокирачки систем за сопирање
 • ESP - електронска контрола на стабилноста
Тело/надградба
 • должина на утовар: 6 030 mm
 • ширина на утовар: 2 430 mm
 • висина на утовар: 2 460 mm
Кабина/внатрешност
 • кабина
 • тип на кабина: дневна кабина
 • светла за магла
 • електрични прозори
 • електрични огледала
 • контролор на брзината
 • серво волан
 • број на седишта: 3
 • компјутер за патување
Доплнително
 • имобилизатор
22500 EUR
22 500
EUR
 • 1 386 367 MKD
 • 27 377 USD

Нето цена

Продавач
Gassmann GmbH
Gassmann GmbH Германија
Доверлив
15 Повеќе од 15 години со Truck1
Локално време на дилерот
12:59
22 500
EUR
  Контактирајте го продавачот
Предмет на пораката

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

  Понуда за испорака

Слични понуди

Камион сандучар Mercedes-Benz Atego 1223
Mercedes-Benz Atego 1223
2004, 388 000 km
Холандија, Voorst
8 500 EUR
Камион сандучар Mercedes-Benz Atego 1223, 2004
Камион сандучар MAN TGL 12.250 4x2 BL CH
MAN TGL 12.250 4x2 BL CH
2020, 6 500 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Луксембург, NIEDERANVEN
80 900 EUR
Камион сандучар MAN TGL 12.250 4x2 BL CH, 2020
Камион сандучар Mercedes-Benz Atego 816 4x2, 2x Vorhanden!
Mercedes-Benz Atego 816 4x2, 2x Vorhanden!
2015, 76 080 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Германија, Göttingen
24 500 EUR
Камион сандучар Mercedes-Benz Atego 816 4x2, 2x Vorhanden!, 2015
Камион сандучар Mercedes-Benz Atego 816 4x2 mit LBW MBB
Mercedes-Benz Atego 816 4x2 mit LBW MBB
2016, 128 560 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Германија, Göttingen
26 900 EUR
Камион сандучар Mercedes-Benz Atego 816 4x2 mit LBW MBB, 2016
Камион сандучар Mercedes-Benz Atego 1023 L 4x2 mit LBW Dautel
Mercedes-Benz Atego 1023 L 4x2 mit LBW Dautel
2014, 229 600 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Германија, Göttingen
24 500 EUR
Камион сандучар Mercedes-Benz Atego 1023 L 4x2 mit LBW Dautel, 2014
Камион сандучар Mercedes-Benz Atego 1218 4x2 Getränkewagen
Mercedes-Benz Atego 1218 4x2 Getränkewagen
2012, 105 945 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Германија, Göttingen
27 900 EUR
Камион сандучар Mercedes-Benz Atego 1218 4x2 Getränkewagen, 2012
Камион сандучар Mercedes-Benz Atego 815 4x2, UNFALL!
Mercedes-Benz Atego 815 4x2, UNFALL!
2001, 350 000 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Германија, Göttingen
2 900 EUR
Камион сандучар Mercedes-Benz Atego 815 4x2, UNFALL!, 2001
Камион сандучар Mercedes-Benz Atego 817 4x2 mit Verkaufsaufbau
Mercedes-Benz Atego 817 4x2 mit Verkaufsaufbau
1998, 94 476 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Германија, Göttingen
14 900 EUR
Камион сандучар Mercedes-Benz Atego 817 4x2 mit Verkaufsaufbau, 1998
Камион сандучар Mercedes-Benz Atego 817 4x2 mit Verkaufsaufbau
Mercedes-Benz Atego 817 4x2 mit Verkaufsaufbau
1998, 94 476 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Германија, Göttingen
14 900 EUR
Камион сандучар Mercedes-Benz Atego 817 4x2 mit Verkaufsaufbau, 1998
Камион сандучар Mercedes-Benz Atego 823 L 4x2 Möbelkoffer, Topsleeper, 2x AHK
Mercedes-Benz Atego 823 L 4x2 Möbelkoffer, Topsleeper, 2x AHK
2015, 368 760 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Германија, Göttingen
27 900 EUR
Камион сандучар Mercedes-Benz Atego 823 L 4x2 Möbelkoffer, Topsleeper, 2x AHK, 2015
Камион сандучар Mercedes-Benz Atego 815 4x2 Klima/Umweltplakette gelb
Mercedes-Benz Atego 815 4x2 Klima/Umweltplakette gelb
2003, 274 000 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Германија, Göttingen
5 900 EUR
Камион сандучар Mercedes-Benz Atego 815 4x2 Klima/Umweltplakette gelb, 2003
Камион сандучар Mercedes-Benz Atego 815 4x2 Umweltplakette gelb/Radio
Mercedes-Benz Atego 815 4x2 Umweltplakette gelb/Radio
2001, 378 997 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Германија, Göttingen
6 500 EUR
Камион сандучар Mercedes-Benz Atego 815 4x2 Umweltplakette gelb/Radio, 2001
Камион сандучар Mercedes-Benz Atego 818L 4x2 Standheizung/Klima/eFH.
Mercedes-Benz Atego 818L 4x2 Standheizung/Klima/eFH.
2001, 350 000 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Германија, Göttingen
6 900 EUR
Камион сандучар Mercedes-Benz Atego 818L 4x2 Standheizung/Klima/eFH., 2001
Камион сандучар Mercedes-Benz Atego 1527/30 L 4x2, BigSpace, 2x AHK, LBW BÄR
Mercedes-Benz Atego 1527/30 L 4x2, BigSpace, 2x AHK, LBW BÄR
2015, 317 910 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Германија, Göttingen
43 900 EUR
Камион сандучар Mercedes-Benz Atego 1527/30 L 4x2, BigSpace, 2x AHK, LBW BÄR, 2015

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.