Камион ладилник Renault MIDLUM 180 4x2 Frigo Cool box Thermoking V-600 Max

12 900 EUR

Нето цена
ТипКамион ладилник
Година2013
ЗемјаХоландија
Телефон+31 88 88 ......

RENAULT Midlum 180 на лизинг

Онлајн: 1мес
  • Карактеристики
  • Опис

Карактеристики

Главни информации
БрендRENAULT
МоделMIDLUM 180 4x2 Frigo Cool box Thermoking V-600 Max
Идентификација50-BDD-4
Година на производство2013
Километража483352 km
Состојбадобра
Дата на прва регистрација12.09.2013
Нето тежина6400 kg
Бруто тежина11990 kg
Корисна носивост5590 kg
Должина7200 mm
Ширина2550 mm
Висина3460 mm
Бојабела
Мотор/погонска група
Емисиона класаЕвро 5
Гориводизел
Поместување4764 cc
Цилиндри на моторот4
Излезна моќност185 hp
Менувачавтоматски
ПреносHalbautomatisches Getriebe
Сила при поаѓање
Шасија/суспензија
Конфигурација на оска4x2
Број на оски2-оски
Оските праватAnders: 1,2
Управувачки оски
Основа на тркалото3800 mm
Предни гумиLinks außen: 25%, Rechts außen: 35%
Задни гуми25%
Двојни тркала
Тело/надградба
Должина на утовар5450 mm
Ширина на утовар2550 mm
Висина на утовар2360 mm
Ладење на моторотtrue
Дизел/електро
Кабина/внатрешност
Тип на кабинадневна кабина
Модел на кабинаDay cab
Штитник за сонце
Електрични прозори
Електрични огледала
Централна брава
Клима уред
Контролор на брзината
Број на седишта2
Радио
Доплнително
Сервисна книга
Опрема
Заден лифт
Заден лифтLadebordwand: DHollandia DHSM.15, unterfahrbare Klappe, 1500 kg

Опис

More options and accessories

  • 12 volt socket
  • Tailgate Dhollandia

More information

General information

Number of doors: 2

Model year: 2021

Cab: Day cab, day

Registration number: 50-BDD-4

Transmission

Transmission: ZF, 6 gears, Semi-automatic

Functional

Make of bodywork: Heiwo Thermoking V-600 MAX

Height of cargo floor: 96 cm

Wall thickness: 100 mm

Condition

Technical condition: good

Visual appearance: good

Number of keys: 2 (2 hand transmitters)

Побарајте подетални информации

Продавач

Used Truck Center B.V.

Used Truck Center B.V.

+31 88 88 ...
Netherlands, Albert Plesmanweg 69, 3088GB Rotterdam
Локално време на дилерот — 11:59

Лица за контакт

Wilfred de Ridder

Wilfred de Ridder

+3106 53 1...

Sander Visser

Sander Visser

Deutsch, English, Nederlands

+316100145...


Контактирајте го продавачот


Privacy policy

t1 test unit

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.