Слични понуди

Камион ладилник Mercedes-Benz 2542 Schmitz Rohrbahn Carrier U1100
Mercedes-Benz 2542 Schmitz Rohrbahn Carrier U1100
2014, 818 000 km, 6x2, Дизел, 3-оски
Германија, Dorsten
39 890 EUR
Камион ладилник Mercedes-Benz 2542 Schmitz Rohrbahn Carrier U1100, 2014
Камион ладилник Mercedes-Benz 2542 Schmitz Rohrbahn Carrier U1100
Mercedes-Benz 2542 Schmitz Rohrbahn Carrier U1100
2014, 818 000 km, 6x2, Дизел, 3-оски
Германија, Dorsten
39 890 EUR
Камион ладилник Mercedes-Benz 2542 Schmitz Rohrbahn Carrier U1100, 2014
Камион ладилник MERCEDES-BENZ Actros 1832 - KLIMA - CARRIER SUPRA 950 U Mt Tre
MERCEDES-BENZ Actros 1832 - KLIMA - CARRIER SUPRA 950 U Mt Tre
2009, 443 589 km, Дизел, 2-оски
Германија, Landau
15 011 EUR
Камион ладилник MERCEDES-BENZ Actros 1832 - KLIMA - CARRIER SUPRA 950 U Mt Tre, 2009
Камион ладилник Mercedes-Benz Sprinter 515 + manual + Carrier
Mercedes-Benz Sprinter 515 + manual + Carrier
2009, 297 342 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Roosendaal
9 750 EUR
Камион ладилник Mercedes-Benz Sprinter 515 + manual + Carrier, 2009
Камион ладилник Mercedes-Benz Axor 1928 Chereau / carrier
Mercedes-Benz Axor 1928 Chereau / carrier
2006, 623 727 km, 4x2
Белгија, Bree
12 700 EUR
Камион ладилник Mercedes-Benz Axor 1928 Chereau / carrier, 2006
Камион ладилник Iveco 150E25 EUROCARGO schmitz carrier
Iveco 150E25 EUROCARGO schmitz carrier
2016, 312 589 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
32 900 EUR
Камион ладилник Iveco 150E25 EUROCARGO schmitz carrier, 2016
Камион ладилник Mercedes-Benz Antos 1827 E6 Carrier Supra 1150/Strom/Türen+LBW
Mercedes-Benz Antos 1827 E6 Carrier Supra 1150/Strom/Türen+LBW
2015, 399 874 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Германија, Hilden
49 800 EUR
Камион ладилник Mercedes-Benz Antos 1827 E6 Carrier Supra 1150/Strom/Türen+LBW, 2015
Камион ладилник Mercedes-Benz Actros 2551 L, CARRIER SUPRA 1150Mt +SVAN CHT202
Mercedes-Benz Actros 2551 L, CARRIER SUPRA 1150Mt +SVAN CHT202
2015, 854 664 km, 6x2, Дизел, 3-оски
Чешка република, Praha
38 200 EUR
Камион ладилник Mercedes-Benz Actros 2551 L, CARRIER SUPRA 1150Mt +SVAN CHT202, 2015
Камион ладилник Mercedes-Benz 815 Atego / Kühlkoffer / Carrier / Scheckheft
Mercedes-Benz 815 Atego / Kühlkoffer / Carrier / Scheckheft
1999, 428 000 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Германија, Kehl-Neumühl
7 400 EUR
Камион ладилник Mercedes-Benz 815 Atego / Kühlkoffer / Carrier / Scheckheft, 1999
Камион ладилник MERCEDES-BENZ Actros 2542 , E6 , 6x2 , 19 EPAL , lift axle , StreamSpace
MERCEDES-BENZ Actros 2542 , E6 , 6x2 , 19 EPAL , lift axle , StreamSpace
2017, 550 000 km, 6x2, Дизел, 3-оски
Полска, KRAKÓW
52 010 EUR
Камион ладилник MERCEDES-BENZ Actros 2542 , E6 , 6x2 , 19 EPAL , lift axle , StreamSpace, 2017
Камион ладилник Volvo FM 11.330 eev carrier 950u mt
Volvo FM 11.330 eev carrier 950u mt
2011, 723 079 km, 6x2, Дизел, 3-оски
Холандија, Vuren
20 900 EUR
Камион ладилник Volvo FM 11.330 eev carrier 950u mt, 2011
Камион ладилник Mercedes-Benz Actros 2541 Carrier Supra 850/Retarder/Lenkachse
Mercedes-Benz Actros 2541 Carrier Supra 850/Retarder/Lenkachse
2009, 650 984 km, 6x2, Дизел, 3-оски
Германија, Hilden
27 800 EUR
Камион ладилник Mercedes-Benz Actros 2541 Carrier Supra 850/Retarder/Lenkachse, 2009

Камион ладилник Mercedes-Benz 2542 Schmitz Rohrbahn Carrier U1100

Бренд MERCEDES-BENZ
Година на производство 2015
Километража 698 000 km
Бруто тежина 26 000 kg
Ширина 2 600 mm
Висина 4 000 mm
Боја бела
Локација Германија, Dorsten
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 6
 • гориво: дизел
 • излезна моќност: 420 hp (313 KW)
 • менувач: автоматски
 • успорувач/олеснувач
Шасија/суспензија
 • конфигурација на оска: 6x2
 • број на оски: 3-оски
 • ABS - антиблокирачки систем за сопирање
 • EBS - електронски систем за сопирање
 • ESP - електронска контрола на стабилноста
 • спојка на приколката
Тело/надградба
 • должина на утовар: 7 300 mm
 • ширина на утовар: 2 460 mm
 • висина на утовар: 2 550 mm
Кабина/внатрешност
 • тип на кабина: кабина за спиење
 • клима уред
 • паркинг грејач
 • контролор на брзината
 • систем на навигација
Доплнително
 • сервисна книга
Архивирана реклама

Оваа реклама беше отстранета од нашата база на податоци. Сепак, можете да испратите формулар "Посакувано возило": камион ладилник Mercedes-Benz 2542 Schmitz Rohrbahn Carrier U1100

Поднесете оглас "Барам..."

Поднесете оглас "Барам...": камион ладилник Mercedes-Benz 2542 Schmitz Rohrbahn Carrier U1100

Изберете категорија: што барате?

 • Камион
 • Камион влекач
 • Полуприколка
 • Приколка
 • Комбе
 • Автобус
 • Кампер
 • Градежна машина
 • Опрема за ракување со материјалот
 • Земјоделска машина
 • Опрема за шумарство
 • Комунално/специјално возило
 • Додаток
 • Заменски сандак/контејнер
 • Резервни делови
 • Друга машина

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.