Hmm, seems that this item is sold

See what's in stock now

Слични понуди

Камион ладилник Mercedes-Benz 2542 Schmitz Rohrbahn Carrier U1100
Mercedes-Benz 2542 Schmitz Rohrbahn Carrier U1100
2014, 818 000 km, 6x2, Дизел, 3-оски
Германија, Dorsten
39 890 EUR
Камион ладилник Mercedes-Benz 2542 Schmitz Rohrbahn Carrier U1100, 2014
Камион ладилник Mercedes-Benz 2542 Schmitz Rohrbahn Carrier U1100
Mercedes-Benz 2542 Schmitz Rohrbahn Carrier U1100
2014, 818 000 km, 6x2, Дизел, 3-оски
Германија, Dorsten
39 890 EUR
Камион ладилник Mercedes-Benz 2542 Schmitz Rohrbahn Carrier U1100, 2014
Камион ладилник MERCEDES-BENZ Actros 1832 - KLIMA - CARRIER SUPRA 950 U Mt Tre
MERCEDES-BENZ Actros 1832 - KLIMA - CARRIER SUPRA 950 U Mt Tre
2009, 443 589 km, Дизел, 2-оски
Германија, Landau
15 011 EUR
Камион ладилник MERCEDES-BENZ Actros 1832 - KLIMA - CARRIER SUPRA 950 U Mt Tre, 2009
Камион ладилник MERCEDES-BENZ Actros 2542 , E6 , 6x2 , Schmitz 18 EPAL , height 2,6m , retarde
MERCEDES-BENZ Actros 2542 , E6 , 6x2 , Schmitz 18 EPAL , height 2,6m , retarde
2016, 500 000 km, 6x2, Дизел, 2-оски
Полска, KRAKÓW
44 500 EUR
Камион ладилник MERCEDES-BENZ Actros 2542 , E6 , 6x2 , Schmitz 18 EPAL , height 2,6m , retarde, 2016
Камион ладилник Mercedes-Benz Sprinter 515 + manual + Carrier
Mercedes-Benz Sprinter 515 + manual + Carrier
2009, 297 342 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Roosendaal
9 750 EUR
Камион ладилник Mercedes-Benz Sprinter 515 + manual + Carrier, 2009
Камион ладилник Mercedes-Benz Axor 1928 Chereau / carrier
Mercedes-Benz Axor 1928 Chereau / carrier
2006, 623 727 km, 4x2
Белгија, Bree
12 700 EUR
Камион ладилник Mercedes-Benz Axor 1928 Chereau / carrier, 2006
Камион ладилник Mercedes-Benz 815 Atego / Kühlkoffer / Carrier / Scheckheft
Mercedes-Benz 815 Atego / Kühlkoffer / Carrier / Scheckheft
1999, 428 000 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Германија, Kehl-Neumühl
7 400 EUR
Камион ладилник Mercedes-Benz 815 Atego / Kühlkoffer / Carrier / Scheckheft, 1999
Камион ладилник Iveco 150E25 EUROCARGO schmitz carrier
Iveco 150E25 EUROCARGO schmitz carrier
2016, 312 589 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
32 900 EUR
Камион ладилник Iveco 150E25 EUROCARGO schmitz carrier, 2016
Камион ладилник Mercedes-Benz ACTROS 1831 4X2 carrier
Mercedes-Benz ACTROS 1831 4X2 carrier
2003, 844 000 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Словенија, Gomilsko
10 500 EUR
Камион ладилник Mercedes-Benz ACTROS 1831 4X2 carrier, 2003
Камион ладилник Mercedes-Benz Atego 1523 L 4X2 German Truck Carrier Lamberet LBW MultiTemp
Mercedes-Benz Atego 1523 L 4X2 German Truck Carrier Lamberet LBW MultiTemp
2014, 280 877 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Veghel
36 900 EUR
Камион ладилник Mercedes-Benz Atego 1523 L 4X2 German Truck Carrier Lamberet LBW MultiTemp, 2014
Камион ладилник Volvo FM 11.330 eev carrier 950u mt
Volvo FM 11.330 eev carrier 950u mt
2011, 723 079 km, 6x2, Дизел, 3-оски
Холандија, Vuren
20 900 EUR
Камион ладилник Volvo FM 11.330 eev carrier 950u mt, 2011
Камион ладилник Mercedes-Benz Antos 1935, Euro6, Carrier Supra 850
Mercedes-Benz Antos 1935, Euro6, Carrier Supra 850
2016, 223 000 km
Австрија, Hörsching
64 900 EUR
Камион ладилник Mercedes-Benz Antos 1935, Euro6, Carrier Supra 850, 2016

Камион ладилник Mercedes-Benz 2542 Schmitz Rohrbahn Carrier U1100

Бренд MERCEDES-BENZ
Година на производство 2014
Километража 814 000 km
Бруто тежина 26 000 kg
Ширина 2 600 mm
Висина 4 000 mm
Боја бела
Локација Германија, Dorsten
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 6
 • гориво: дизел
 • излезна моќност: 420 hp (313 KW)
 • менувач: автоматски
 • успорувач/олеснувач
Шасија/суспензија
 • конфигурација на оска: 6x2
 • број на оски: 3-оски
 • ABS - антиблокирачки систем за сопирање
 • EBS - електронски систем за сопирање
 • ESP - електронска контрола на стабилноста
 • спојка на приколката
Тело/надградба
 • должина на утовар: 7 300 mm
 • ширина на утовар: 2 460 mm
 • висина на утовар: 2 550 mm
Кабина/внатрешност
 • тип на кабина: кабина за спиење
 • клима уред
 • паркинг грејач
 • контролор на брзината
 • систем на навигација
Доплнително
 • сервисна книга
Контактирајте го продавачот

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.