Камиони цистерни


   Страница 1 од 28 1/28   
Сортирај според:
Резултати по страница:
Volkswagen 15-180  - машина за асфалт
 14
19 500 EUR
2010

Онлајн: 2мес 15ден

Hogeboom-machinery

12

Холандија, Niederlande, Roelofarendsveen

Идентификација 3744

Renault Premium 280 Euro 4 - камион цистерна
 19
16 000 EUR
Нето цена
2007
380 000 km
4x2
280 hp
Корисна носивост: 11 380 kg
Бруто тежина: 19 000 kg

Онлајн: 12час 28мин

TheTruckCompany

16

Белгија, Hooglede

Идентификација TC82199

Renault Premium 270 Euro 2 - камион цистерна
 20
12 900 EUR
Нето цена
2006
288 897 km
4x2
270 hp
Корисна носивост: 11 720 kg
Бруто тежина: 19 400 kg

Онлајн: 12час 28мин

TheTruckCompany

16

Белгија, Hooglede

Идентификација TC68759

Renault M 210 Fuel, EURO 2, Manual, 11.845 liter, Pumpe  - камион цистерна
 16
9 900 EUR
Нето цена
1999
386 632 km
4x2
209 hp
Бруто тежина: 16 000 kg

Онлајн: 14час 40мин

AUTO SPIES

Германија, Germersheim

DAF CF85 - камион цистерна
 2
61 040 EUR
Нето цена
2012

Онлајн: 17час 54мин

SWENSKA POWERHOUSE

Полска, Raciborów

MERCEDES-BENZ Axsor - камион цистерна
 8
21 880 EUR
Нето цена
2006

Онлајн: 17час 54мин

SWENSKA POWERHOUSE

Полска, Świdnica

Volvo F10 (manual injection pomp) full spring 3 axels 15010 Liters - камион цистерна
 20
9 200 EUR
Нето цена
1992
67 625 km
6x2

Онлајн: 23час 9мин

M.V.INTERTRADE

Холандија, BB Uden

Идентификација 55

Iveco Stralis Food silo Auger, 5 comp, FRENCH use, 1owner only!!! - камион цистерна
 20
18 250 EUR
Нето цена
2007
763 997 km
6x2
310 hp
Корисна носивост: 15 300 kg
Бруто тежина: 26 250 kg

Онлајн: 23час 11мин

M.V.INTERTRADE

Холандија, BB Uden

Идентификација 81

Iveco Stralis Food silo Auger, 5 comp, FRENCH use, 1owner only!!! - камион цистерна
 20
18 250 EUR
Нето цена
2007
763 997 km
6x2
310 hp
Корисна носивост: 15 300 kg
Бруто тежина: 26 250 kg

Онлајн: 23час 12мин

M.V.INTERTRADE

Холандија, BB Uden

Идентификација 81

Volvo FM 13 400 8x2 Food silo Auger , 5 comp. SPRING SUSP ( VERY GOOD STATE TRUCK) France origin - камион цистерна
 20
19 990 EUR
Нето цена
2007
1 115 013 km
8x4
400 hp
Корисна носивост: 17 960 kg
Бруто тежина: 32 000 kg

Онлајн: 23час 59мин

M.V.INTERTRADE

Холандија, Uden

Идентификација 80

Scania 111 - камион цистерна
 8
7 500 EUR
Нето цена
1987
170 000 km
4x2

Онлајн: 1ден

BVBA ANVECO TRADING

Белгија, Torhout

Идентификација 015474

Renault Premium 250 19010 Liter, Manual,LPG ,Gas tank,Steel suspension - камион цистерна
 10
16 900 EUR
Нето цена
2001
525 000 km
4x2
250 hp
Корисна носивост: 8 180 kg
Бруто тежина: 18 400 kg

Онлајн: 1ден

JB Trading b.v.

8

Холандија, Ede

Идентификација 103586

Scania P94 230 Fuel, Manual, 12360 Liter, 4 Compartments - камион цистерна
 11
12 800 EUR
Нето цена
2003
521 000 km
4x2
230 hp
Корисна носивост: 10 560 kg
Бруто тежина: 19 000 kg

Онлајн: 1ден

JB Trading b.v.

8

Холандија, Ede

Идентификација 076979

Renault Premium 210 Day Cab, Euro 2, Full steel - Manual gearbox -8800 ltr. Fuel tank - камион цистерна
 10
9 750 EUR
Нето цена
1997
594 637 km
4x2
210 hp
Корисна носивост: 5 000 kg
Бруто тежина: 10 000 kg

Онлајн: 1ден

Heisterkamp Used Trucks B.V.

8

Холандија, Oldenzaal

Идентификација 3128

DAF CF65.240 Day Cab, Euro 2, // Full Steel // Manual Gearbox // Fuel Tank // Euro 2 // Top Condition, ADR - камион цистерна
 10
14 900 EUR
Нето цена
1998
582 284 km
4x2
240 hp
Корисна носивост: 10 880 kg
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 1ден

Heisterkamp Used Trucks B.V.

8

Холандија, Oldenzaal

Идентификација 3190

Renault Premium 270 E5/ADR/Klima/4 Kammern/13.000l  - камион цистерна
 20
27 800 EUR
Нето цена
2011
238 976 km
4x2
271 hp
Бруто тежина: 13 000 kg

Yourtrucks GmbH

11

Германија, Hilden

Идентификација 5-110

Renault Premium 310 DXI/ADR/Lenkachse/5Kammern/18.000l  - камион цистерна
 20
38 800 EUR
Нето цена
2011
237 564 km
6x2
310 hp
Бруто тежина: 26 000 kg

Yourtrucks GmbH

11

Германија, Hilden

Идентификација 5-216

Renault Premium 270 E5/ADR/Klima/4 Kammern/13.000l  - камион цистерна
 20
27 800 EUR
Нето цена
2011
258 550 km
4x2
271 hp
Бруто тежина: 13 000 kg

Yourtrucks GmbH

11

Германија, Hilden

Идентификација 5-213

Scania P 280 E5 / ADR / Klima / 4 Kammern / 13.000l  - камион цистерна
 20
34 800 EUR
Нето цена
2010
321 428 km
4x2
280 hp
Бруто тежина: 19 000 kg

Yourtrucks GmbH

11

Германија, Hilden

Идентификација 5-166

Renault Premium 310 DXI/ADR/Klima/5 Kammern/18.000l  - камион цистерна
 19
36 800 EUR
Нето цена
2011
247 400 km
6x2
Бруто тежина: 26 000 kg

Yourtrucks GmbH

11

Германија, Hilden

Идентификација 5-205

YILTEKS TRAILER ADR CERTIFICATE SEMI TRAILER - камион цистерна
 15
Прашајте за цена

Камион цистерна за транспорт на гас/LPG

Ново

Онлајн: 1ден

YILTEKS ENERJİ ISI İMALAAT SANATİ

Турција, Gaziantep

1 2 3 28   

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.