Камион влекач Volvo FM 4X2 GLOBETROTTER EURO 6

picture_as_pdf

picture_as_pdf

22 950 EUR

Нето цена

Тип

Камион влекач

Година

2015

Земја

Холандија

Телефон

+31 88 88 ......

VOLVO FM на лизинг

Онлајн: 1мес 16ден
  • Карактеристики
  • Опис

Карактеристики

Главни информации
БрендVOLVO
МоделFM 4X2 GLOBETROTTER EURO 6
ИдентификацијаM0002810 -16-BFN-2
Година на производство2015
Километража756291 km
Состојбадобра
Дата на прва регистрација22.01.2015
Нето тежина6707 kg
Бруто тежина19000 kg
Корисна носивост12293 kg
Должина5890 mm
Ширина2520 mm
Висина3800 mm
Бојацрвена
Мотор/погонска група
Гориводизел
Поместување10837 cc
Цилиндри на моторот6
Излезна моќност378 hp
Диференцијална брава
Менувачавтоматски
ПреносAutomatikgetriebe
Сила при поаѓање
Шасија/суспензија
Суспензијафедер/воздух
Суспензија на предната оска
Конфигурација на оска4x2
Број на оски2-оски
Оските праватAnders: 1,2
Управувачки оски
Основа на тркалото3700 mm
ABS - антиблокирачки систем за сопирање
EBS - електронски систем за сопирање
Предни гуми315/70 R 22,5, 85%
Задни гуми315/70 R 22,5, 60%
Двојни тркала
Кабина/внатрешност
Тип на кабинакабина за спиење
Модел на кабинаGLOBETROTTER
Штитник за сонце
Електрични прозори
Електрични огледала
Централна брава
Клима уред
Контролор на брзината
Број на седишта2
Радио
CD плеер
Фрижидер
Доплнително
Сервисна книга

Опис


More options and accessories * Alcoa rims * Aluminium fuel tank * Central armrest * Diff. lock * Globetrotter More information General information Bodywork: Standard tractor Model year: 2021 Cab: GLOBETROTTER, sleep Registration number: 16-BFN-2 Transmission Transmission: Volvo, 12 gears, Automatic Maintenance APK (MOT): tested until 09/2022 History Maintained according to instruction: yes Condition Technical condition: good Visual appearance: good Number of keys: 2

Побарајте подетални информации

Продавач

Used Truck Center B.V.

Used Truck Center B.V.

location_on

Netherlands, Celsiusstraat 8, 2652 XT Berkel en Rodenrijs +31(0)6 53 14 79 74

phone_iphone+31 88 88 ...
access_time

Локално време на дилерот — 17:12

Лица за контакт

Wilfred de Ridder

Wilfred de Ridder

+3106 53 1...

Sander Visser

Sander Visser

Deutsch, English, Nederlands

+316100145...


Контактирајте го продавачот


Privacy policy

t1 test unit

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.