Хм, се чини ставка продадена

Камион влекач Volvo FM 410 Globetrotter 4X2T

камион влекач Volvo FM 410 Globetrotter 4X2T

Контактирајте го продавачот

Политика за приватност
  • Карактеристики
  • Опис
Карактеристики
Главни информации
БрендVOLVO
МоделFM 410 Globetrotter 4X2T
Идентификација04-BHG-2
Година на производство2011
Километража1054236 km
Состојбадобра
Дата на прва регистрација24.03.2011
Нето тежина6885 kg
Бруто тежина18600 kg
Корисна носивост11715 kg
Должина5990 mm
Ширина2550 mm
Бојабела
Мотор/погонска група
Емисиона класаЕвро 5
Гориводизел
Поместување10837 cc
Цилиндри на моторот6
Излезна моќност419 hp
Менувачавтоматски
ПреносAutomatikgetriebe
Шасија/суспензија
Конфигурација на оска4x2
Број на оски2-оски
Оските праватAnders: 1,2
Управувачки оски
Основа на тркалото3800 mm
ABS - антиблокирачки систем за сопирање
Предни гуми80%
Задни гуми70%
Двојни тркала
Кабина/внатрешност
Тип на кабинакабина за спиење
Модел на кабинаSleepercab
Штитник за сонце
Електрични прозори
Електрични огледала
Централна брава
Клима уред
Паркинг грејач
Контролор на брзината
Број на седишта2
Радио
Доплнително
Сервисна книга
Опис

More options and accessories * 12 volt socket * Aluminium fuel tank * Diff. lock * EEV * Globetrotter More information General information Bodywork: Standard tractor Model year: 2022 Cab: Sleepercab, sleep Registration number: 04-BHG-2 Transmission Transmission: Volvo, 12 gears, Automatic Maintenance APK (MOT): tested until 03/2022 History Maintained according to instruction: yes Condition Technical condition: good Visual appearance: good Number of keys: 2

t1 test archive

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.