Камион влекач Volvo FM 410 4x2T Globetrotter Euro 6

Онлајн: 10ден

Бренд VOLVO
Модел FM 410 4x2T Globetrotter Euro 6
Идентификација 12-BGJ-4
Година на производство 2015
Километража 989 974 km
Состојба добра
Дата на прва регистрација 02.10.2015
Нето тежина 7 837 kg
Бруто тежина 19 500 kg
Корисна носивост 11 663 kg
Должина 7 080 mm
Ширина 2 550 mm
Висина 4 000 mm
Боја бела
Локација Холандија, Albert Plesmanweg 69 3088 GB Rotterdam
Телефон +31 88 88...
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 6
 • гориво: дизел
 • поместување: 10 837 cc
 • цилиндри на моторот: 6
 • излезна моќност: 419 hp (312 KW)
 • менувач: автоматски
 • пренос: Automatikgetriebe
Шасија/суспензија
 • конфигурација на оска: 4x2
 • број на оски: 2-оски
 • оските прават: Anders: 1,2
 • управувачки оски
 • основа на тркалото: 3 800 mm
 • ABS - антиблокирачки систем за сопирање
 • EBS - електронски систем за сопирање
 • предни гуми: 65%
 • задни гуми: Links innnerhalb: 75%, Links außen: 70%, Rechts innerhalb: 75%, Rechts außen: 65%
 • двојни тркала
 • странични облоги на шасијата
Кабина/внатрешност
 • тип на кабина: кабина за спиење
 • модел на кабина: Globetrotter Cabin
 • кровен спојлер
 • светла за магла
 • штитник за сонце
 • електрични прозори
 • електрични огледала
 • централна брава
 • клима уред
 • контролор на брзината
 • број на седишта: 2
 • радио
 • CD плеер
 • кожа
 • фрижидер
Доплнително
 • сервисна книга
22900 EUR
22 900
EUR
 • 1 411 013 MKD
 • 27 864 USD

Нето цена

Продавач
Used Truck Center B.V.
Used Truck Center B.V. Холандија
Доверлив
12 Повеќе од 12 години со Truck1
R Renault Trucks овластен дилер
V Volvo овластен дилер
Локално време на дилерот
12:51
Лица за контакт
Wilfred de Ridder
Sander Visser
Deutsch, English, Nederlands
22 900
EUR
  Контактирајте го продавачот
Предмет на пораката

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

  Понуда за испорака

Слични понуди

Камион влекач Mercedes-Benz Actros 5 6x2/4 Lowliner
Mercedes-Benz Actros 5 6x2/4 Lowliner
2021, 6x2, 3-оски
Германија, Essen
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 5 6x2/4 Lowliner, 2021
Камион влекач DAF CF 85 410
DAF CF 85 410
2013, 572 369 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Borne
16 100 EUR
Камион влекач DAF CF 85 410, 2013
Камион влекач Volvo FM 13 420 4x2T Globetrotter Euro 6
Volvo FM 13 420 4x2T Globetrotter Euro 6
2016, 886 436 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Berkel en Rodenrijs
28 900 EUR
Камион влекач Volvo FM 13 420 4x2T Globetrotter Euro 6, 2016
Камион влекач Volvo FH 460 Globetrotter 4x2T ADR II
Volvo FH 460 Globetrotter 4x2T ADR II
2015, 798 244 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Berkel en Rodenrijs
33 250 EUR
Камион влекач Volvo FH 460 Globetrotter 4x2T ADR II, 2015
Камион влекач Volvo FM 330 4x2T Euro 5
Volvo FM 330 4x2T Euro 5
2012, 730 035 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Berkel en Rodenrijs
14 900 EUR
Камион влекач Volvo FM 330 4x2T Euro 5, 2012
Камион влекач Renault T HIGH 480 T4X2 EURO 6, 13.745 KM
Renault T HIGH 480 T4X2 EURO 6, 13.745 KM
2020, 13 745 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Berkel en Rodenrijs
79 950 EUR
Камион влекач Renault T HIGH 480 T4X2 EURO 6, 13.745 KM, 2020
Камион влекач Renault T 440 SC T4X2 COMFORT
Renault T 440 SC T4X2 COMFORT
2017, 679 998 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Berkel en Rodenrijs
27 950 EUR
Камион влекач Renault T 440 SC T4X2 COMFORT, 2017
Камион влекач Renault T 440 SC T4X2 COMFORT SLEEPERCAB
Renault T 440 SC T4X2 COMFORT SLEEPERCAB
2017, 579 000 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Berkel en Rodenrijs
29 900 EUR
Камион влекач Renault T 440 SC T4X2 COMFORT SLEEPERCAB, 2017
Камион влекач Renault Dakspoiler Renault T sleepercab
Renault Dakspoiler Renault T sleepercab
Холандија, Berkel en Rodenrijs
399 EUR
Камион влекач Renault Dakspoiler Renault T sleepercab
Камион влекач Volvo FH 460 Euro 6 4x2 - GLOBETROTTER
Volvo FH 460 Euro 6 4x2 - GLOBETROTTER
2015, 795 200 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Weert
27 800 EUR
Камион влекач Volvo FH 460 Euro 6 4x2 - GLOBETROTTER, 2015
Камион влекач Volvo FM 450 4X2 Xenon Euro 6
Volvo FM 450 4X2 Xenon Euro 6
2015, 662 367 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Veghel
27 900 EUR
Камион влекач Volvo FM 450 4X2 Xenon Euro 6, 2015
Камион влекач Volvo FH 460 Euro 6 4x2 - GLOBETROTTER
Volvo FH 460 Euro 6 4x2 - GLOBETROTTER
2018, 247 626 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Weert
59 800 EUR
Камион влекач Volvo FH 460 Euro 6 4x2 - GLOBETROTTER, 2018
Камион влекач Volvo FH 460 6x2 globetrotter
Volvo FH 460 6x2 globetrotter
2015, 687 051 km, 6x2, Дизел, 3-оски
Холандија, Vuren
34 950 EUR
Камион влекач Volvo FH 460 6x2 globetrotter, 2015
Камион влекач Volvo FH 460 FH 460 | 6X2/2 | GLOBETROTTER | EURO 6 | 2015 PRODUCTION |
Volvo FH 460 FH 460 | 6X2/2 | GLOBETROTTER | EURO 6 | 2015 PRODUCTION |
2015, 828 656 km, 6x2, 3-оски
Холандија, RENSWOUDE
29 850 EUR
Камион влекач Volvo FH 460 FH 460 | 6X2/2 | GLOBETROTTER | EURO 6 | 2015 PRODUCTION |, 2015

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.