Камион влекач Volvo FH500/Glob. XL/IPark/ACC/Xenon Spurhalteassisten

Онлајн: 1мес 5ден

Бренд VOLVO
Модел FH
Година на производство 2018
Километража 296 800 km
Бруто тежина 18 000 kg
Боја бела
Локација Германија, Hamburg
Телефон +49 40 78...
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 6
 • гориво: дизел
 • поместување: 12 800 cc
 • излезна моќност: 500 hp (372 KW)
 • менувач: автоматски
Шасија/суспензија
 • конфигурација на оска: 4x2
 • број на оски: 2-оски
 • ABS - антиблокирачки систем за сопирање
 • ESP - електронска контрола на стабилноста
 • странични облоги на шасијата
Кабина/внатрешност
 • тип на кабина: кабина за спиење
 • кровен спојлер
 • странични спојлери на кабината
 • клима уред
 • паркинг грејач
 • контролор на брзината
59900 EUR
59 900
EUR
 • 3 690 750 MKD
 • 69 291 USD

Нето цена

Продавач
Volvo Group Used Trucks Center Hamburg
Volvo Group Used Trucks Center Hamburg Германија
Доверлив
Повеќе од 1 година со Truck1
V Volvo овластен дилер
R Renault Trucks овластен дилер
Локално време на дилерот
02:05
Лица за контакт
Dawid Kassim
Deutsch, English, Polski
59 900
EUR
  Контактирајте го продавачот
Предмет на пораката

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

  Понуда за испорака

Слични понуди

Камион влекач Volvo FH500/Globe./ADR/ACC/XENON/NAVI Seitenverkleidun
Volvo FH500/Globe./ADR/ACC/XENON/NAVI Seitenverkleidun
2018, 31 713 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Германија, Hamburg
68 900 EUR
Камион влекач Volvo FH500/Globe./ADR/ACC/XENON/NAVI Seitenverkleidun, 2018
Камион влекач Volvo FH500/Globe./I-Park/Hydraulik/ACC Spurhalteassis
Volvo FH500/Globe./I-Park/Hydraulik/ACC Spurhalteassis
2017, 350 844 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Германија, Hamburg
46 900 EUR
Камион влекач Volvo FH500/Globe./I-Park/Hydraulik/ACC Spurhalteassis, 2017
Камион влекач Volvo FH460/Globe./MEGA/ACC/I-Park Spurhalteassistent
Volvo FH460/Globe./MEGA/ACC/I-Park Spurhalteassistent
2016, 528 086 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Германија, Hamburg
37 900 EUR
Камион влекач Volvo FH460/Globe./MEGA/ACC/I-Park Spurhalteassistent, 2016
Камион влекач Volvo FH500 XL, ACC, Euro6, 2 Tanks, Vollspoiler,XENON
Volvo FH500 XL, ACC, Euro6, 2 Tanks, Vollspoiler,XENON
2018, 11 400 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Австрија, Peuerbach
78 990 EUR
Камион влекач Volvo FH500 XL, ACC, Euro6, 2 Tanks, Vollspoiler,XENON, 2018
Камион влекач Volvo FH500 XL, ACC, Euro6, 2 Tanks, Vollspoiler,XENON
Volvo FH500 XL, ACC, Euro6, 2 Tanks, Vollspoiler,XENON
2018, 11 400 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Австрија, Peuerbach
78 990 EUR
Камион влекач Volvo FH500 XL, ACC, Euro6, 2 Tanks, Vollspoiler,XENON, 2018
Камион влекач Volvo FH 500 XL I-Parkcool + ACC
Volvo FH 500 XL I-Parkcool + ACC
2018, 399 106 km, 6x2, Дизел, 3-оски
Холандија, Borne
64 250 EUR
Камион влекач Volvo FH 500 XL I-Parkcool + ACC, 2018
Камион влекач Volvo FH500 XL, ACC, Euro6, 2 Tanks, Vollspoiler,XENON
Volvo FH500 XL, ACC, Euro6, 2 Tanks, Vollspoiler,XENON
2019, 11 698 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Австрија, Peuerbach
78 990 EUR
Камион влекач Volvo FH500 XL, ACC, Euro6, 2 Tanks, Vollspoiler,XENON, 2019
Камион влекач Volvo FH500 XL, ACC, Euro6, 2 Tanks, Vollspoiler,XENON
Volvo FH500 XL, ACC, Euro6, 2 Tanks, Vollspoiler,XENON
2019, 11 698 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Австрија, Peuerbach
78 990 EUR
Камион влекач Volvo FH500 XL, ACC, Euro6, 2 Tanks, Vollspoiler,XENON, 2019
Камион влекач Volvo FH 500 XL-Kabine, E6, ACC, 2 Tanks, VEB+, XENON
Volvo FH 500 XL-Kabine, E6, ACC, 2 Tanks, VEB+, XENON
2019, 16 400 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Австрија, Peuerbach
75 400 EUR
Камион влекач Volvo FH 500 XL-Kabine, E6, ACC, 2 Tanks, VEB+, XENON, 2019
Камион влекач Volvo FH 500 XL-Kabine, E6, ACC, 2 Tanks, VEB+, XENON
Volvo FH 500 XL-Kabine, E6, ACC, 2 Tanks, VEB+, XENON
2019, 16 400 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Австрија, Peuerbach
75 400 EUR
Камион влекач Volvo FH 500 XL-Kabine, E6, ACC, 2 Tanks, VEB+, XENON, 2019
Камион влекач VOLVO FH 500 GLOBETROTTER XL
VOLVO FH 500 GLOBETROTTER XL
2018, 180 000 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Полска, Gdynia
65 500 EUR
Камион влекач VOLVO FH 500 GLOBETROTTER XL, 2018
Камион влекач Volvo FH 500, XL Kabine, Euro6, 2 Tanks, VEB+, Xenon
Volvo FH 500, XL Kabine, Euro6, 2 Tanks, VEB+, Xenon
2018, 181 200 km
Австрија, Peuerbach
53 400 EUR
Камион влекач Volvo FH 500, XL Kabine, Euro6, 2 Tanks, VEB+, Xenon, 2018

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.