Камион влекач Volvo FH 460 LNG Globetrotter XL 4x2T BRAND NEW TRUCK

picture_as_pdf

137 900 EUR

Нето цена

Тип

Камион влекач

Година

2022

Земја

Холандија

Телефон

+31 88 88 ......

VOLVO FH на лизинг

Објавено: 7ден
picture_as_pdf
  • Карактеристики
  • Опис
Карактеристики
Главни информации
БрендVOLVO
МоделFH 460 LNG Globetrotter XL 4x2T BRAND NEW TRUCK
Број на огласBB-360721
Година на производство2022
Километража50 km
Состојбаодлична
Нето тежина8287 kg
Бруто тежина27787 kg
Корисна носивост19500 kg
Должина5990 mm
Ширина2540 mm
Бојабела
Мотор/погонска група
Гориводизел
Поместување12777 cc
Цилиндри на моторот6
Излезна моќност469 hp
Диференцијална брава
Менувачавтоматски
ПреносAutomatikgetriebe
Шасија/суспензија
Конфигурација на оска4x2
Број на оски2-оски
Оските праватAnders: 1,2
Управувачки оски
Основа на тркалото3800 mm
Предни гуми100%
Задни гуми100%
Двојни тркала
Странични облоги на шасијата
Кабина/внатрешност
Тип на кабинакабина за спиење
Модел на кабинаGlobetrotter XL
Покривна плоча
Кровен спојлер
Светла за магла
Штитник за сонце
Електрични прозори
Електрични огледала
Централна брава
Клима уред
Паркинг грејач
Контролор на брзината
Број на седишта2
Радио
Фрижидер
Доплнително
Сервисна книга
Опис

Additional options and accessories * 12 volt socket * Aluminium fuel tank * Central armrest * Diff. lock * Globetrotter XL * I-Parkcool * Low-noise * Non-smoking vehicle * Remote central locking * Sleeper cab * Stationary air conditioning More information Bodywork: Standard tractor Transmission: Volvo, 12 gears, Automatic Model year: 2022 Cab: Globetrotter XL, sleep Maintained according to instruction: yes Technical condition: very good Visual appearance: very good Number of keys: 3 (2 hand transmitters)

Побарајте подетални информации
Продавач

Used Truck Center B.V.

Used Truck Center B.V.

location_on

Netherlands, Albert Plesmanweg 69, 3088GB Rotterdam

phone_iphone
language

www.usedtruckcenter.nl

access_time

Локално време на дилерот — 15:05

Лица за контакт
Wilfred de Ridder

Wilfred de Ridder

+3106 53 1...

Sander Visser

Sander Visser

Deutsch, English, Nederlands

+316100145...


Контактирајте го продавачот

Политика за приватност

t1 test unit Used Truck Center B.V.

t1 test unit Камион влекач

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.