Камион влекач Volvo FH 460 LNG - 4X2T Globetrotter XL - Brand new

picture_as_pdf

114 900 EUR

Нето цена

Тип

Камион влекач

Земја

Холандија

Телефон

+31 88 88 ......

Објавено: 1мес 3ден
picture_as_pdf
  • Карактеристики
  • Опис
Карактеристики
Главни информации
БрендVOLVO
МоделFH 460 LNG - 4X2T Globetrotter XL - Brand new
Број на огласB-360721
Километража50 km
Состојбаодлична
Нето тежина8133 kg
Бруто тежина18000 kg
Корисна носивост9867 kg
Должина6360 mm
Ширина2520 mm
Бојабела
Мотор/погонска група
Гориводизел
Поместување12777 cc
Цилиндри на моторот6
Излезна моќност469 hp
Диференцијална брава
Менувачавтоматски
ПреносAutomatikgetriebe
Шасија/суспензија
Суспензијафедер/воздух
Суспензија на предната оска
Конфигурација на оска4x2
Број на оски2-оски
Оските праватAnders: 1,2
Управувачки оски
Основа на тркалото3800 mm
Сопирачкидиск
EBS - електронски систем за сопирање
Предни гуми315/70/R22.5, 100%
Задни гуми315/70/R22.5, 100%
Двојни тркала
Странични облоги на шасијата
Кабина/внатрешност
Тип на кабинакабина за спиење
Модел на кабинаGlobetrotter XL
Покривна плоча
Кровен спојлер
Светла за магла
Штитник за сонце
Електрични прозори
Електрични огледала
Централна брава
Клима уред
Паркинг грејач
Контролор на брзината
Број на седишта2
Радио
Фрижидер
Доплнително
Сервисна книга
Опис

Additional options and accessories * 12 volt socket * Aluminium fuel tank * Central armrest * Diff. lock * Globetrotter XL * I-Parkcool * Remote central locking * Sleeper cab * Stationary air conditioning More information Bodywork: Standard tractor Transmission: Volvo, 12 gears, Automatic Cab: Globetrotter XL, sleep Technical condition: very good Number of keys: 2 (2 hand transmitters)

Побарајте подетални информации
Продавач

Used Truck Center B.V.

Used Truck Center B.V.

location_on

Netherlands, Albert Plesmanweg 69 3088 GB Rotterdam

phone_iphone
language

www.usedtruckcenter.nl

access_time

Локално време на дилерот — 23:53

Лица за контакт
Wilfred de Ridder

Wilfred de Ridder

+3106 53 1...

Sander Visser

Sander Visser

Deutsch, English, Nederlands

+316100145...


Контактирајте го продавачот

Политика за приватност

t1 test unit Used Truck Center B.V.

t1 test unit Камион влекач

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.