Камион влекач Volvo FH 460 Globetrotter 4x2 EURO 6

Онлајн: 6мес 29ден

Бренд VOLVO
Модел FH 460 Globetrotter 4x2 EURO 6
Идентификација 17-BPH-6
Година на производство 2017
Километража 228 696 km
Состојба одлична
Дата на прва регистрација 02.05.2017
Нето тежина 7 715 kg
Бруто тежина 19 500 kg
Корисна носивост 11 785 kg
Должина 5 990 mm
Ширина 2 520 mm
Боја бела
Локација Холандија, Albert Plesmanweg 69, 3088 GB Rotterdam
Телефон +31 88 88...
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 6
 • гориво: дизел
 • поместување: 12 777 cc
 • цилиндри на моторот: 6
 • излезна моќност: 469 hp (349 KW)
 • диференцијална брава
 • менувач: автоматски
 • пренос: Automatikgetriebe
Шасија/суспензија
 • суспензија: федер/воздух
 • суспензија на предната оска
 • конфигурација на оска: 4x2
 • број на оски: 2-оски
 • оските прават: Anders: 1,2
 • управувачки оски
 • основа на тркалото: 3 800 mm
 • ABS - антиблокирачки систем за сопирање
 • EBS - електронски систем за сопирање
 • ESP - електронска контрола на стабилноста
 • предни гуми: 385/65R22.5, Links außen: 35%, Rechts außen: 40%
 • задни гуми: 315/70R22.5, 35%
 • двојни тркала
 • странични облоги на шасијата
Кабина/внатрешност
 • тип на кабина: кабина за спиење
 • модел на кабина: Globetrotter
 • покривна плоча
 • кровен спојлер
 • светла за магла
 • штитник за сонце
 • електрични прозори
 • електрични огледала
 • централна брава
 • клима уред
 • паркинг грејач
 • контролор на брзината
 • број на седишта: 2
 • радио
 • MP3 плеер
 • фрижидер
Доплнително
 • сервисна книга
43900 EUR
43 900
EUR
 • 2 699 433 MKD
 • 51 597 USD

Нето цена

Продавач
Used Truck Center B.V.
Used Truck Center B.V. Холандија
Доверлив
11 Повеќе од 11 години со Truck1
R Renault Trucks овластен дилер
V Volvo овластен дилер
Локално време на дилерот
01:07
Лица за контакт
Wilfred de Ridder
Sander Visser
Deutsch, English, Nederlands
43 900
EUR
  Контактирајте го продавачот
Предмет на пораката

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

  Понуда за испорака

Слични понуди

Камион влекач Volvo FH460 Globetrotter XL 4x2T Euro 6 (2-units) I-Parkcool
Volvo FH460 Globetrotter XL 4x2T Euro 6 (2-units) I-Parkcool
2017, 682 441 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Berkel en Rodenrijs
32 750 EUR
Камион влекач Volvo FH460 Globetrotter XL 4x2T Euro 6 (2-units) I-Parkcool, 2017
Камион влекач Volvo FM 370 Globetrotter 4x2T Euro 6
Volvo FM 370 Globetrotter 4x2T Euro 6
2015, 603 538 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Berkel en Rodenrijs
21 500 EUR
Камион влекач Volvo FM 370 Globetrotter 4x2T Euro 6, 2015
Камион влекач Volvo FM11 410 Globetrotter LXL 4x2T Euro6
Volvo FM11 410 Globetrotter LXL 4x2T Euro6
2014, 565 097 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Berkel en Rodenrijs
18 900 EUR
Камион влекач Volvo FM11 410 Globetrotter LXL 4x2T Euro6, 2014
Камион влекач Renault T 460 SC T4X2 COMFORT EURO 6
Renault T 460 SC T4X2 COMFORT EURO 6
2015, 473 143 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Berkel en Rodenrijs
21 900 EUR
Камион влекач Renault T 460 SC T4X2 COMFORT EURO 6, 2015
Камион влекач Volvo FH 16 650 Globetrotter XL 8x4T GCW 130 ton
Volvo FH 16 650 Globetrotter XL 8x4T GCW 130 ton
2014, 491 579 km, 8x4, Дизел, 4-оски
Холандија, Berkel en Rodenrijs
Камион влекач Volvo FH 16 650 Globetrotter XL 8x4T GCW 130 ton, 2014
Камион влекач Renault T 460 SC T4X2 COMFORT
Renault T 460 SC T4X2 COMFORT
2016, 436 110 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Berkel en Rodenrijs
26 900 EUR
Камион влекач Renault T 460 SC T4X2 COMFORT, 2016
Камион влекач Renault T 430 SC T4X2 COMFORT !!! 251.967 KM
Renault T 430 SC T4X2 COMFORT !!! 251.967 KM
2017, 251 967 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Berkel en Rodenrijs
31 250 EUR
Камион влекач Renault T 430 SC T4X2 COMFORT !!! 251.967 KM, 2017
Камион влекач Renault T 430 SC T4X2COMFORT !!! 294.366 KM
Renault T 430 SC T4X2COMFORT !!! 294.366 KM
2017, 294 366 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Berkel en Rodenrijs
32 499 EUR
Камион влекач Renault T 430 SC T4X2COMFORT !!! 294.366 KM, 2017
Камион влекач Volvo FH460 4X2 EURO 6 - GLOBETROTTER
Volvo FH460 4X2 EURO 6 - GLOBETROTTER
2014, 669 264 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Weert
22 800 EUR
Камион влекач Volvo FH460 4X2 EURO 6 - GLOBETROTTER, 2014
Камион влекач Volvo FH460 6X2 GLOBETROTTER EURO 6
Volvo FH460 6X2 GLOBETROTTER EURO 6
2015, 888 525 km, 6x2, Дизел, 3-оски
Холандија, Marknesse
31 900 EUR
Камион влекач Volvo FH460 6X2 GLOBETROTTER EURO 6, 2015
Камион влекач Volvo FH460 6X2 GLOBETROTTER EURO 6
Volvo FH460 6X2 GLOBETROTTER EURO 6
2015, 888 525 km, 6x2, Дизел, 3-оски
Холандија, Marknesse
31 900 EUR
Камион влекач Volvo FH460 6X2 GLOBETROTTER EURO 6, 2015
Камион влекач Volvo FH 460 EURO 6 TRS GLOBETROTTER
Volvo FH 460 EURO 6 TRS GLOBETROTTER
885 000 km, 4x2, Дизел
Холандија, Schiedam
25 750 EUR
Камион влекач Volvo FH 460 EURO 6 TRS GLOBETROTTER

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.