Камион влекач Volvo FH 460 Euro 6 VEB + Hydraulik Schmitz Stahlmulde

Онлајн: 2мес 9ден

Бренд VOLVO
Модел FH
Идентификација 20488
Година на производство 2016
Километража 200 000 km
Бруто тежина 18 000 kg
Хидраулика
Боја бела
Локација Германија, 86368 Gersthofen
Телефон +49 8... Погледни го телефонскиот број
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 6
 • гориво: дизел
 • поместување: 12 777 cc
 • излезна моќност: 460 hp (343 KW)
 • менувач: автоматски
 • DPF - филтер за дизел честички
Шасија/суспензија
 • конфигурација на оска: 4x2
 • број на оски: 2-оски
 • ABS - антиблокирачки систем за сопирање
 • EBS - електронски систем за сопирање
 • ESP - електронска контрола на стабилноста
Кабина/внатрешност
 • тип на кабина: кабина за спиење
 • клима уред
 • паркинг грејач
 • контролор на брзината
 • систем на навигација
69900 EUR
69 900
EUR
 • 4 297 249 MKD
 • 77 505 USD

Нето цена

Лизинг

Auto Gistel Nutzfahrzeuge e.K.
Продавач
Auto Gistel Nutzfahrzeuge e.K.
Германија
Доверлив
Локално време на дилерот
14:26
Личност за контакт
69 900
EUR
  Контактирајте го продавачот
Предмет на пораката

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Оваа информација е собрана од страна на Truck1.eu, SIA за да им ги обезбеди своите онлајн услуги на корисниците. Нема да ги собираме и складираме вашите чувствителни информации. Овие информации се складирааат во согласност со Член 6(1) (б) од Општата уредба за заштита на податоците. Овие податоци ќе се чуваат онолку колку што е потребно за да ви обезбедиме услуги. Овие информации можеби ќе ги прими и нашиот регионален претставник, кој што е одговорен за вашата локација, можеби и надвор од ЕУ. Имате право да добиете копија од овие податоци, да ги смените или да ја повлечете вашата согласност за обработка на податоците, со тоа што ќе нė контактирате, јасно наведувајќи ги вашите детали и прашања. Имате право да поднесете жалба до вашиот локален орган за заштита на податоците.
  Понуда за испорака
Побарајте рачна пресметка на трошоците за превозот

Слични понуди

Камион влекач Volvo FH 460 X Low Hub Kupplung VEB+ Alter Tacho
Volvo FH 460 X Low Hub Kupplung VEB+ Alter Tacho
2018, 2 200 km, 4x2, 2-оски
Германија, 86368 Gersthofen
95 500 EUR
Камион влекач Volvo FH 460 X Low Hub Kupplung VEB+ Alter Tacho, 2018
Камион влекач MAN TGX 18.440 Intarder Hydraulik Standklima ACC
MAN TGX 18.440 Intarder Hydraulik Standklima ACC
2014, 520 000 km, 4x2, 2-оски
Германија, 86368 Gersthofen
27 000 EUR
Камион влекач MAN TGX 18.440 Intarder Hydraulik Standklima ACC, 2014
Камион влекач Renault Premium 460 EEV Motorbremse
Renault Premium 460 EEV Motorbremse
2013, 510 000 km, 4x2, 2-оски
Германија, 86368 Gersthofen
17 500 EUR
Камион влекач Renault Premium 460 EEV Motorbremse, 2013
Камион влекач DAF XF 105.460 SSC Standklima MEGA E5
DAF XF 105.460 SSC Standklima MEGA E5
2013, 496 200 km, 4x2, 2-оски
Германија, 86368 Gersthofen
23 500 EUR
Камион влекач DAF XF 105.460 SSC Standklima MEGA E5, 2013
Камион влекач Volvo FH 460 FH460 6X4 VEB+ Hydraulik Euro 6
Volvo FH 460 FH460 6X4 VEB+ Hydraulik Euro 6
2016, 174 286 km, 6x4, 3-оски
Холандија, Veghel
58 800 EUR
Камион влекач Volvo FH 460 FH460 6X4 VEB+ Hydraulik Euro 6, 2016
Камион влекач Volvo FH 460 6X4 VEB+ Hydraulik Big-Axle Euro 6
Volvo FH 460 6X4 VEB+ Hydraulik Big-Axle Euro 6
2016, 172 309 km, 6x4, 3-оски
Холандија, Veghel
58 800 EUR
Камион влекач Volvo FH 460 6X4 VEB+ Hydraulik Big-Axle Euro 6, 2016
Камион влекач Volvo FH 460 6X4 VEB+ Big-Axle Hydraulik Euro 6
Volvo FH 460 6X4 VEB+ Big-Axle Hydraulik Euro 6
2017, 143 805 km, 6x4, 3-оски
Холандија, Veghel
63 800 EUR
Камион влекач Volvo FH 460 6X4 VEB+ Big-Axle Hydraulik Euro 6, 2017
Камион влекач Volvo FH460/Globe./ACC/VEB+/Spurhalteassistent
Volvo FH460/Globe./ACC/VEB+/Spurhalteassistent
2016, 360 931 km, 4x2, 2-оски
Германија, Hamburg
44 550 EUR
Камион влекач Volvo FH460/Globe./ACC/VEB+/Spurhalteassistent, 2016
Камион влекач Volvo FH 500 4X2 VEB+ Euro 6
Volvo FH 500 4X2 VEB+ Euro 6
2016, 386 047 km, 4x2, 2-оски
Холандија, Veghel
39 800 EUR
Камион влекач Volvo FH 500 4X2 VEB+ Euro 6, 2016
Камион влекач Volvo FH 460 6X2 VEB+ Liftachse Euro 5
Volvo FH 460 6X2 VEB+ Liftachse Euro 5
2011, 990 176 km, 6x2, 3-оски
Холандија, Veghel
19 800 EUR
Камион влекач Volvo FH 460 6X2 VEB+ Liftachse Euro 5, 2011
Камион влекач Volvo FH 460 4X2 VEB+ ACC Euro 6
Volvo FH 460 4X2 VEB+ ACC Euro 6
2015, 414 933 km, 4x2, 2-оски
Холандија, Veghel
31 900 EUR
Камион влекач Volvo FH 460 4X2 VEB+ ACC Euro 6, 2015
Камион влекач Volvo FH 460 4X2 VEB+ XL Euro 6
Volvo FH 460 4X2 VEB+ XL Euro 6
2013, 777 382 km, 4x2, 2-оски
Холандија, Veghel
26 800 EUR
Камион влекач Volvo FH 460 4X2 VEB+ XL Euro 6, 2013

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.