Камион влекач Volvo FH 460 Euro 6 VEB + Hydraulik Schmitz Stahlmulde

Онлајн: 5мес

Бренд VOLVO
Модел FH
Идентификација 20488
Година на производство 2016
Километража 200 000 km
Бруто тежина 18 000 kg
Хидраулика
Боја бела
Локација Германија, 86368 Gersthofen
Телефон +49 821 9...
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 6
 • гориво: дизел
 • поместување: 12 777 cc
 • излезна моќност: 460 hp (343 KW)
 • менувач: автоматски
 • DPF - филтер за дизел честички
Шасија/суспензија
 • конфигурација на оска: 4x2
 • број на оски: 2-оски
 • ABS - антиблокирачки систем за сопирање
 • EBS - електронски систем за сопирање
 • ESP - електронска контрола на стабилноста
Кабина/внатрешност
 • тип на кабина: кабина за спиење
 • клима уред
 • паркинг грејач
 • контролор на брзината
 • систем на навигација
69900 EUR
69 900
EUR
 • 4 318 527 MKD
 • 77 894 USD

Нето цена

Лизинг

Продавач
Auto Gistel Nutzfahrzeuge e.K.
Auto Gistel Nutzfahrzeuge e.K. Германија
Доверлив
Локално време на дилерот
12:22
Лица за контакт
69 900
EUR
  Контактирајте го продавачот
Предмет на пораката

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

  Понуда за испорака
Побарајте рачна пресметка на трошоците за превозот

Слични понуди

Камион влекач Volvo FH 460 Euro 6 VEB + Hydraulik Meiller Stahlmulde
Volvo FH 460 Euro 6 VEB + Hydraulik Meiller Stahlmulde
2018, 138 000 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Германија, 86368 Gersthofen
95 000 EUR
Камион влекач Volvo FH 460 Euro 6 VEB + Hydraulik Meiller Stahlmulde, 2018
Камион влекач MAN TGX 18.440 Intarder Hydraulik Standklima ACC
MAN TGX 18.440 Intarder Hydraulik Standklima ACC
2014, 520 000 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Германија, 86368 Gersthofen
27 000 EUR
Камион влекач MAN TGX 18.440 Intarder Hydraulik Standklima ACC, 2014
Камион влекач Renault Premium 460 EEV Motorbremse
Renault Premium 460 EEV Motorbremse
2013, 510 000 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Германија, 86368 Gersthofen
17 500 EUR
Камион влекач Renault Premium 460 EEV Motorbremse, 2013
Камион влекач Volvo FH460 6X2 PUSHER GLOBETROTTER VEB+ EURO 6
Volvo FH460 6X2 PUSHER GLOBETROTTER VEB+ EURO 6
2015, 698 650 km, 6x2, Дизел, 3-оски
Холандија, Marknesse
33 900 EUR
Камион влекач Volvo FH460 6X2 PUSHER GLOBETROTTER VEB+ EURO 6, 2015
Камион влекач Volvo FH460 6X2 PUSHER GLOBETROTTER VEB+ EURO 6
Volvo FH460 6X2 PUSHER GLOBETROTTER VEB+ EURO 6
2015, 698 650 km, 6x2, Дизел, 3-оски
Холандија, Marknesse
33 900 EUR
Камион влекач Volvo FH460 6X2 PUSHER GLOBETROTTER VEB+ EURO 6, 2015
Камион влекач Volvo FH 460 6X2 VEB+ Lift+Lenkachse Euro 6
Volvo FH 460 6X2 VEB+ Lift+Lenkachse Euro 6
2014, 556 117 km, 6x2, Дизел, 3-оски
Холандија, Veghel
36 400 EUR
Камион влекач Volvo FH 460 6X2 VEB+ Lift+Lenkachse Euro 6, 2014
Камион влекач Volvo FH 460 6X2 VEB+ Lift+Lenkachse Euro 6
Volvo FH 460 6X2 VEB+ Lift+Lenkachse Euro 6
2014, 573 738 km, 6x2, Дизел, 3-оски
Холандија, Veghel
36 400 EUR
Камион влекач Volvo FH 460 6X2 VEB+ Lift+Lenkachse Euro 6, 2014
Камион влекач Volvo FH 460 6X2 VEB+ Lift+Lenkachse Euro 6
Volvo FH 460 6X2 VEB+ Lift+Lenkachse Euro 6
2014, 602 597 km, 6x2, Дизел, 3-оски
Холандија, Veghel
35 400 EUR
Камион влекач Volvo FH 460 6X2 VEB+ Lift+Lenkachse Euro 6, 2014
Камион влекач Volvo FH 500 4X2 VEB+ Euro 6
Volvo FH 500 4X2 VEB+ Euro 6
2016, 321 071 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Veghel
39 400 EUR
Камион влекач Volvo FH 500 4X2 VEB+ Euro 6, 2016
Камион влекач Iveco Stralis 460,Highway Euro 6 Hydraulik
Iveco Stralis 460,Highway Euro 6 Hydraulik
2016, 333 301 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Австрија, Hörsching
31 900 EUR
Камион влекач Iveco Stralis 460,Highway Euro 6 Hydraulik, 2016
Камион влекач Iveco Stralis 460,Highway,Euro6 , Hydraulik
Iveco Stralis 460,Highway,Euro6 , Hydraulik
2016, 259 000 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Австрија, Hörsching
32 900 EUR
Камион влекач Iveco Stralis 460,Highway,Euro6 , Hydraulik, 2016
Камион влекач Volvo FH500/Globe./VEB+/HYDRAULIK /Spurhalteassistent/
Volvo FH500/Globe./VEB+/HYDRAULIK /Spurhalteassistent/
2017, 222 850 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Германија, Hamburg
53 750 EUR
Камион влекач Volvo FH500/Globe./VEB+/HYDRAULIK /Spurhalteassistent/, 2017

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.