Хм, се чини ставка продадена

Камион влекач Volvo FH 420 4x2T Globetrotter ADR

камион влекач Volvo FH 420 4x2T Globetrotter ADR

Контактирајте го продавачот

Политика за приватност
  • Карактеристики
  • Опис
Карактеристики
Главни информации
БрендVOLVO
МоделFH 420 4x2T Globetrotter ADR
Број на оглас3907
Година на производство2016
Километража890189 km
Состојбадобра
Дата на прва регистрација15.01.2016
Нето тежина7097 kg
Бруто тежина20100 kg
Корисна носивост13003 kg
Должина5890 mm
Ширина2500 mm
ADR
Бојабела
Мотор/погонска група
Емисиона класаЕвро 6
Гориводизел
Поместување12777 cc
Цилиндри на моторот6
Излезна моќност428 hp
Менувачавтоматски
ПреносAutomatikgetriebe
Шасија/суспензија
Конфигурација на оска4x2
Број на оски2-оски
Оските праватAnders: 1,2
Управувачки оски
Основа на тркалото3700 mm
EBS - електронски систем за сопирање
Предни гумиLinks außen: 80%, Rechts außen: 75%
Задни гуми90%
Двојни тркала
Лесни алуминиумски тркала
Кабина/внатрешност
Тип на кабинакабина за спиење
Модел на кабинаGlobetrotter
Покривна плоча
Штитник за сонце
Електрични прозори
Електрични огледала
Централна брава
Клима уред
Паркинг грејач
Контролор на брзината
Број на седишта2
Доплнително
Сервисна книга
Опис

Additional options and accessories * 12 volt socket * Alcoa rims * Aluminium fuel tank * Central armrest * Diff. lock * Globetrotter * Remote central locking More information Bodywork: Hazardous materials Transmission: Volvo, 12 gears, Automatic Model year: 2022 Cab: Globetrotter, sleep Technical condition: good Visual appearance: good Number of keys: 2 (2 hand transmitters) Registration number: 3907

Контактирајте го продавачот
Политика за приватност

t1 test archive Used Truck Center B.V.

t1 test archive Камион влекач

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.