Камион влекач Volvo FH 420 4x2T Globetrotter ADR

picture_as_pdf

picture_as_pdf

33 900 EUR

Нето цена

Тип

Камион влекач

Година

2016

Земја

Холандија

Телефон

+31 88 88 ......

VOLVO FH на лизинг

Онлајн: 8ден
  • Карактеристики
  • Опис

Карактеристики

Главни информации
БрендVOLVO
МоделFH 420 4x2T Globetrotter ADR
ИдентификацијаGE-TS-3984
Година на производство2016
Километража816708 km
Состојбадобра
Дата на прва регистрација29.03.2016
Нето тежина7097 kg
Бруто тежина20100 kg
Корисна носивост13003 kg
ADR
Бојабела
Мотор/погонска група
Емисиона класаЕвро 6
Гориводизел
Поместување12777 cc
Цилиндри на моторот6
Излезна моќност430 hp
Менувачавтоматски
ПреносAutomatikgetriebe
Шасија/суспензија
Суспензијавоздух
Конфигурација на оска4x2
Број на оски2-оски
Оските праватAnders: 1,2
Управувачки оски
Основа на тркалото3700 mm
EBS - електронски систем за сопирање
Предни гумиLinks außen: 85%, Rechts außen: 70%
Задни гумиLinks innnerhalb: 45%, Links außen: 25%, Rechts innerhalb: 50%, Rechts außen: 80%
Двојни тркала
Кабина/внатрешност
Тип на кабинакабина за спиење
Модел на кабинаGlobetrotter
Покривна плоча
Светла за магла
Штитник за сонце
Електрични прозори
Електрични огледала
Централна брава
Клима уред
Паркинг грејач
Контролор на брзината
Број на седишта2
Радио
Доплнително
Сервисна книга

Опис


More options and accessories * 12 volt socket * Alcoa rims * Aluminium fuel tank * Central armrest * Diff. lock * Globetrotter More information Bodywork: Hazardous materials Transmission: Volvo, 12 gears, Automatic Model year: 2021 Cab: Globetrotter, sleep Technical condition: good Visual appearance: good Number of keys: 1 Registration number: 3984

Побарајте подетални информации

Продавач

Used Truck Center B.V.

Used Truck Center B.V.

location_on

Netherlands, Albert Plesmanweg 69 3088 GB Rotterdam

phone_iphone+31 88 88 ...
access_time

Локално време на дилерот — 15:21

Лица за контакт

Wilfred de Ridder

Wilfred de Ridder

+3106 53 1...

Sander Visser

Sander Visser

Deutsch, English, Nederlands

+316100145...


Контактирајте го продавачот


Privacy policy

t1 test unit

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.