Хм, се чини ставка продадена

Камион влекач Volvo FH 420 4x2T Globetrotter

камион влекач Volvo FH 420 4x2T Globetrotter

Контактирајте го продавачот

Политика за приватност
  • Карактеристики
  • Опис
Карактеристики
Главни информации
БрендVOLVO
МоделFH 420 4x2T Globetrotter
Идентификација37-BGJ-2
Година на производство2015
Километража926774 km
Состојбадобра
Дата на прва регистрација24.09.2015
Нето тежина7323 kg
Бруто тежина19500 kg
Корисна носивост12177 kg
Должина7050 mm
Ширина2550 mm
Висина4000 mm
Бојабела
Мотор/погонска група
Емисиона класаЕвро 6
Гориводизел
Поместување12777 cc
Цилиндри на моторот6
Излезна моќност430 hp
Диференцијална брава
Менувачавтоматски
ПреносAutomatikgetriebe
Шасија/суспензија
Конфигурација на оска4x2
Број на оски2-оски
Оските праватAnders: 1,2
Управувачки оски
Основа на тркалото3700 mm
ABS - антиблокирачки систем за сопирање
EBS - електронски систем за сопирање
Предни гуми60%
Задни гуми50%
Двојни тркала
Странични облоги на шасијата
Кабина/внатрешност
Тип на кабинакабина за спиење
Модел на кабинаGlobetrotter
Покривна плоча
Кровен спојлер
Светла за магла
Штитник за сонце
Електрични прозори
Електрични огледала
Централна брава
Клима уред
Паркинг грејач
Контролор на брзината
Број на седишта2
Радио
CD плеер
Доплнително
Сервисна книга
Опис

More options and accessories * 12 volt socket * Aluminium fuel tank * Central armrest * Diff. lock * Globetrotter * Remote central locking * Transformator 220V More information Bodywork: Standard tractor Transmission: Volvo, 12 gears, Automatic Model year: 2022 Cab: Globetrotter, sleep APK (MOT): tested until 07/2022 Technical condition: good Visual appearance: good Number of keys: 2 (1 hand transmitter) Registration number: 37-BGJ-2

t1 test archive

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.