Камион влекач Scania R500 4x2 BL Euro 6 SZM *Retarder *2 Tank од Германија, 54900 EUR за продажба - ID: 8348310
Северна Македонија - Македонски | EUR
00
Пријавете се или регистрирајте се
Каталог
Продава
Поставете оглас

54 900EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 3 377 607 MKD
 • ≈ 58 713 USD

Scania R500 4x2 BL Euro 6 SZM *Retarder *2 Tank

Камион влекачScania R500 4x2 BL Euro 6 SZM *Retarder *2 Tank
2018|584770 km|4x2|Евро 6|500 hp|19500 kg

54 900EUR

Цена без ДДВ

Контактирајте го продавачот

Камион влекач Scania R500 4x2 BL Euro 6 SZM *Retarder *2 Tank

Објавено: 29ден

Додај во омилени
PDF
Камион влекач Scania R500 4x2 BL Euro 6 SZM *Retarder *2 Tank: слика 1
Камион влекач Scania R500 4x2 BL Euro 6 SZM *Retarder *2 Tank: слика 3
Камион влекач Scania R500 4x2 BL Euro 6 SZM *Retarder *2 Tank: слика 4
Камион влекач Scania R500 4x2 BL Euro 6 SZM *Retarder *2 Tank: слика 5
Камион влекач Scania R500 4x2 BL Euro 6 SZM *Retarder *2 Tank: слика 6
Камион влекач Scania R500 4x2 BL Euro 6 SZM *Retarder *2 Tank: слика 7
Камион влекач Scania R500 4x2 BL Euro 6 SZM *Retarder *2 Tank: слика 8
Камион влекач Scania R500 4x2 BL Euro 6 SZM *Retarder *2 Tank: слика 9
Камион влекач Scania R500 4x2 BL Euro 6 SZM *Retarder *2 Tank: слика 10
Камион влекач Scania R500 4x2 BL Euro 6 SZM *Retarder *2 Tank: слика 11
Камион влекач Scania R500 4x2 BL Euro 6 SZM *Retarder *2 Tank: слика 12
Камион влекач Scania R500 4x2 BL Euro 6 SZM *Retarder *2 Tank: слика 13
Камион влекач Scania R500 4x2 BL Euro 6 SZM *Retarder *2 Tank: слика 14
Камион влекач Scania R500 4x2 BL Euro 6 SZM *Retarder *2 Tank: слика 15
Камион влекач Scania R500 4x2 BL Euro 6 SZM *Retarder *2 Tank: слика 16
Камион влекач Scania R500 4x2 BL Euro 6 SZM *Retarder *2 Tank: слика 17
Камион влекач Scania R500 4x2 BL Euro 6 SZM *Retarder *2 Tank: слика 18
Камион влекач Scania R500 4x2 BL Euro 6 SZM *Retarder *2 Tank: слика 19
Камион влекач Scania R500 4x2 BL Euro 6 SZM *Retarder *2 Tank: слика 20
Камион влекач Scania R500 4x2 BL Euro 6 SZM *Retarder *2 Tank: слика 21
Камион влекач Scania R500 4x2 BL Euro 6 SZM *Retarder *2 Tank: слика 22
Камион влекач Scania R500 4x2 BL Euro 6 SZM *Retarder *2 Tank: слика 23
Камион влекач Scania R500 4x2 BL Euro 6 SZM *Retarder *2 Tank: слика 24
Камион влекач Scania R500 4x2 BL Euro 6 SZM *Retarder *2 Tank: слика 25
Камион влекач Scania R500 4x2 BL Euro 6 SZM *Retarder *2 Tank: слика 26
Ask for all available pictures

Објавено: 29ден

Додај во омилени
PDF

54 900EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 3 377 607 MKD
 • ≈ 58 713 USD
Контактирајте го продавачот
Бренд

Модел

Број на оглас

G190262
Година на производство

2018
Километража

584770 km
Бруто тежина

19500 kg
Боја

сина
Локација

Германија, Leipziger Strasse 44, DE-34260 Kaufungen/Kassel, Germany

Дали ви треба превоз?

ИСПОРАКА
Повратен повик
Мотор/погонска група
емисиона класа

гориво

дизел
поместување

12742 cc
излезна моќност

500 hp
менувач

успорувач/олеснувач

Шасија/суспензија
конфигурација на оска

број на оски

2-оски
Кабина/внатрешност
Побарајте подетални информации
Pre-purchase inspection
Повеќе информации

Interne Fahrzeugnr.: G190262

Deutsches Fahrzeug

Auf unserem Hof in Kaufungen - Kassel, sofort zur Verfügung

Mehr INFO unter:

+49 1636 633 037 Luis Lucena (Deutsch, English, Espanol, Français)

+48 669 808 888 Viktoria Sologubova (Polnisch, Russisch, Ukrainisch, English)

SCANIA R500 4x2

Blatt/ Luftgefedert

Automatik

Klimaanlage

Navigation

Leergewicht 8.477 Kg

5 Stuffe Retarder

Radstand 3.600 mm

Sehr guter Zustand

Finanzierungsbeispiel:

 • Interne Nummer: G190262
 • Kaufpreis: 54.900,00 €
 • Anzahlung: 10%
 • Laufzeit: 60
 • Monatliche Rate: 859****,87 €

Restwert: 10.980,00 €

Wenn das Angebot Ihnen zusagt oder dieses nach Ihren Bedürfnissen

anpassen wollen, kontaktieren Sie uns unter 0151/12529597 (Hr. Enchev).

Wir freuen uns auf Ihren Anruf

***Irrtümer vorbehalten***

Gerne nehmen wir Ihr gebrauchtes Fahrzeug in Zahlung.

Finanzierung direkt bei uns im Hause möglich.

GOLEC NUTZFAHRZEUGE GMBH

www.golec.de

info@golec.de

Wir sprechen: Deutsch, English, Spanish, Polnisch, Ukrainisch, Russisch, Bulgarisch.

.

 Email  Call  WhatsApp

Контактирајте го продавачот

Се согласувам со обработката и употребата на моите лични податоци. Нашите Одредби и услови и Политика за приватност

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Дали ви треба превоз?

Добијте понуда за испорака

ИСПОРАКА

54 900EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 3 377 607 MKD
 • ≈ 58 713 USD
Германија, Leipziger Strasse 44, DE-34260 Kaufungen/Kassel, Germany
Локално време на дилерот:
14:35
4.5
Осврти: 19
Доверлив
4 Повеќе од 4 години со Truck1

Лица за контакт
Luis Lucena
Deutsch, English, Español, Français
Yulian Enchev
Български, Deutsch, English
Damian Joniec
Deutsch, English, Polski

Контактирајте го продавачот

Се согласувам со обработката и употребата на моите лични податоци. Нашите Одредби и услови и Политика за приватност

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Дали ви треба превоз?

Добијте понуда за испорака

ИСПОРАКА

Други серии на Камиони влекачи SCANIA

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.
t1 old test unit
t1 test unit - Tractor unit
t1 test unit - Golec Nutzfahrzeuge