Камион влекач Scania R 500 topline manual retarder

Онлајн: 1год 6мес

Бренд SCANIA
Модел R 500 topline manual retarder
Идентификација 22011487
Година на производство 2006
Километража 1 111 891 km
Дата на прва регистрација 21.09.2006
Нето тежина 7 890 kg
Бруто тежина 19 000 kg
Корисна носивост 11 110 kg
Боја зелена
Локација Белгија, Peer
Телефон +32 8930...
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 3
 • поместување: 15 607 cc
 • менувач: рачен
 • пренос: Schaltgetriebe, 12-Gang
 • успорувач/олеснувач
Шасија/суспензија
 • суспензија: федер/воздух
 • суспензија на предната оска
 • конфигурација на оска: 4x2
 • основа на тркалото: 3 800 mm
 • предни гуми: 385/65R22.5, 50%
 • задни гуми: 385/65R22.5, 50%
 • странични облоги на шасијата
Кабина/внатрешност
 • штитник за сонце
 • клима уред
 • радио
 • CD плеер
Доплнително
 • тахограф
8600 EUR
8 600
EUR
 • 530 156 MKD
 • 10 238 USD

Нето цена

Продавач
Smeets & Zonen NV
Smeets & Zonen NV Белгија
Доверлив
7 Повеќе од 7 години со Truck1
Локално време на дилерот
12:12
8 600
EUR
  Контактирајте го продавачот
Предмет на пораката

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

  Понуда за испорака

Слични понуди

Камион влекач Scania R 420 manual retarder
Scania R 420 manual retarder
2006, 835 373 km, 4x2
Белгија, Peer
7 200 EUR
Камион влекач Scania R 420 manual retarder, 2006
Камион влекач Scania R 420 retarder/manual
Scania R 420 retarder/manual
2007, 938 567 km, 4x2
Белгија, Peer
7 700 EUR
Камион влекач Scania R 420 retarder/manual, 2007
Камион влекач Scania R 500 Topline E5/ MOTOR BAD/ shlecht
Scania R 500 Topline E5/ MOTOR BAD/ shlecht
2009, 956 390 km, 4x2
Белгија, Peer
11 800 EUR
Камион влекач Scania R 500 Topline E5/ MOTOR BAD/ shlecht, 2009
Камион влекач Scania R 420 Cr19-manual/retarder
Scania R 420 Cr19-manual/retarder
2008, 738 329 km, 4x2
Белгија, Peer
7 200 EUR
Камион влекач Scania R 420 Cr19-manual/retarder, 2008
Камион влекач Scania 164 L 480 Topline Retarder 04
Scania 164 L 480 Topline Retarder 04
2004, 322 366 km, 4x2
Белгија, Peer
5 200 EUR
Камион влекач Scania 164 L 480 Topline Retarder 04, 2004
Камион влекач Scania R 620 Topline Full options
Scania R 620 Topline Full options
2008, 1 283 980 km, 4x2
Белгија, Peer
15 200 EUR
Камион влекач Scania R 620 Topline Full options, 2008
Камион влекач Scania 124 470 Cr 19/manual/retarder TOPshape
Scania 124 470 Cr 19/manual/retarder TOPshape
2003, 819 792 km, 4x2
Белгија, Peer
6 700 EUR
Камион влекач Scania 124 470 Cr 19/manual/retarder TOPshape, 2003
Камион влекач Renault Magnum 480 manual retarder
Renault Magnum 480 manual retarder
2005, 832 145 km, 4x2
Белгија, Peer
6 700 EUR
Камион влекач Renault Magnum 480 manual retarder, 2005
Камион влекач Volvo FH 500 Globe Manual
Volvo FH 500 Globe Manual
2015, 530 000 km, 4x2
Белгија, Peer
33 900 EUR
Камион влекач Volvo FH 500 Globe Manual, 2015
Камион влекач Scania R 480 Cr 19 + retarder
Scania R 480 Cr 19 + retarder
2007, 979 047 km, 4x2
Белгија, Peer
6 900 EUR
Камион влекач Scania R 480 Cr 19 + retarder, 2007
Камион влекач Iveco Stralis 500 E5 retarder
Iveco Stralis 500 E5 retarder
2008, 708 764 km, 4x2
Белгија, Peer
Камион влекач Iveco Stralis 500 E5 retarder, 2008
Камион влекач Scania R 500 6x2 jonsered 1820
Scania R 500 6x2 jonsered 1820
2013, 1 226 513 km
Белгија, Peer
31 700 EUR
Камион влекач Scania R 500 6x2 jonsered 1820, 2013

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.