Камион влекач Scania R 480 LA4x2 SZM ANALOGER TACHO

Онлајн: 1мес 12ден

Бренд SCANIA
Модел R 480 LA4x2 SZM ANALOGER TACHO
Идентификација 56423
Година на производство 2006
Дата на прва регистрација 01.11.2006
Нето тежина 7 530 kg
Бруто тежина 18 000 kg
Корисна носивост 10 470 kg
Локација Швајцарија, CH-5272 Gansingen
Телефон +41(0)62 8...
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 4
 • диференцијална брава
 • менувач: рачен
 • успорувач/олеснувач
Шасија/суспензија
 • суспензија: федер
 • основа на тркалото: 3 700 mm
 • ABS - антиблокирачки систем за сопирање
 • гуми: vorn 385/55 R22.5, hinten 315/70 R22.5
Кабина/внатрешност
 • тип на кабина: кабина за спиење
 • кровен спојлер
 • клима уред
 • паркинг грејач
 • контролор на брзината
 • компјутер за патување
11900 EUR
11 900
EUR
 • 735 200 MKD
 • 13 261 USD

Нето цена

Лизинг

Продавач
Esmatrans AG
Esmatrans AG Швајцарија
Доверлив
Повеќе од 1 година со Truck1
Локално време на дилерот
02:47
Лица за контакт
Franco Zagaria
Deutsch, English, Français, Italiano
11 900
EUR
  Контактирајте го продавачот
Предмет на пораката

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

  Понуда за испорака
Побарајте рачна пресметка на трошоците за превозот

Слични понуди

Камион влекач Scania R 480 LA SZM EURO 6
Scania R 480 LA SZM EURO 6
2013
Швајцарија, CH-5272 Gansingen
22 800 EUR
Камион влекач Scania R 480 LA SZM EURO 6, 2013
Камион влекач Scania G 480 LA EURO 5 - 6x4
Scania G 480 LA EURO 5 - 6x4
2011
Швајцарија, CH-5272 Gansingen
29 100 EUR
Камион влекач Scania G 480 LA EURO 5 - 6x4, 2011
Камион влекач Volvo FH-480 4x2T
Volvo FH-480 4x2T
2008
Швајцарија, CH-5272 Gansingen
15 500 EUR
Камион влекач Volvo FH-480 4x2T, 2008
Камион влекач Volvo FH-520 SZM
Volvo FH-520 SZM
2008
Швајцарија, CH-5272 Gansingen
26 400 EUR
Камион влекач Volvo FH-520 SZM, 2008
Камион влекач Scania R 500 EURO 5
Scania R 500 EURO 5
2008
Швајцарија, CH-5272 Gansingen
18 000 EUR
Камион влекач Scania R 500 EURO 5, 2008
Камион влекач Iveco 50 C 18 DPF SZM 3,5t
Iveco 50 C 18 DPF SZM 3,5t
2010
Швајцарија, CH-5272 Gansingen
11 800 EUR
Камион влекач Iveco 50 C 18 DPF SZM 3,5t, 2010
Камион влекач Scania R 480 LA 4x2
Scania R 480 LA 4x2
2008, 1 087 090 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Чешка република, Praha
8 300 EUR
Камион влекач Scania R 480 LA 4x2, 2008
Камион влекач Scania R 480 LA6X2HNA
Scania R 480 LA6X2HNA
2006, 833 848 km, 6x2, Дизел, 3-оски
Холандија, Alkmaar
11 990 EUR
Камион влекач Scania R 480 LA6X2HNA, 2006
Камион влекач Scania R480 LA 4x2 Hydraulik (Turboproblem)
Scania R480 LA 4x2 Hydraulik (Turboproblem)
2010, 888 180 km, Дизел
Швајцарија, 8155 Oberhasli
12 420 EUR
Камион влекач Scania R480 LA 4x2 Hydraulik (Turboproblem), 2010
Камион влекач Scania R 480 LA6X2/4HNA
Scania R 480 LA6X2/4HNA
2008, 897 680 km, 6x2, Дизел, 3-оски
Холандија, Alkmaar
14 750 EUR
Камион влекач Scania R 480 LA6X2/4HNA, 2008
Камион влекач Scania R 480 LA 4X2 MLA RETARDER
Scania R 480 LA 4X2 MLA RETARDER
2012, 657 726 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Чешка република, Praha
14 900 EUR
Камион влекач Scania R 480 LA 4X2 MLA RETARDER, 2012
Камион влекач Scania R480 LA6x2*4 Sattelzugmaschine
Scania R480 LA6x2*4 Sattelzugmaschine
2009, 713 382 km, 6x2, Дизел
Швајцарија, 8155 Oberhasli
16 499 EUR
Камион влекач Scania R480 LA6x2*4 Sattelzugmaschine, 2009

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.