Слични понуди

Камион влекач Scania - R 480 LA4X2 ANALOG
Scania - R 480 LA4X2 ANALOG
2006, 940 635 km
Швајцарија, CH-5272 Gansingen
9 900 EUR
Камион влекач Scania - R 480 LA4X2 ANALOG, 2006
Камион влекач Scania R 340 LA4X2MNA analoog tacho euro 4
Scania R 340 LA4X2MNA analoog tacho euro 4
2006, 844 300 km, Дизел
Холандија, Ede
5 400 EUR
Камион влекач Scania R 340 LA4X2MNA analoog tacho euro 4, 2006
Камион влекач Scania R 480 LA6X2HNA
Scania R 480 LA6X2HNA
2006, 833 848 km, 6x2, Дизел, 3-оски
Холандија, Alkmaar
9 750 EUR
Камион влекач Scania R 480 LA6X2HNA, 2006
Камион влекач Scania R480LA4x2MNA
Scania R480LA4x2MNA
2007, 1 477 335 km, 4x2
Шпанија, Madrid
Камион влекач Scania R480LA4x2MNA, 2007
Камион влекач Scania R 480 LA4x2MNA
Scania R 480 LA4x2MNA
2013, 606 949 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Германија, 90441 Nürnberg
25 900 EUR
Камион влекач Scania R 480 LA4x2MNA, 2013
Камион влекач SCANIA R 480 LA4X2MNA
SCANIA R 480 LA4X2MNA
2007, 1 387 000 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Шпанија, Lucena
11 000 EUR
Камион влекач SCANIA R 480 LA4X2MNA, 2007
Камион влекач Scania R500LA4X2MNA
Scania R500LA4X2MNA
2006, 1 687 000 km, 4x2
Шпанија, Madrid
Камион влекач Scania R500LA4X2MNA, 2006
Камион влекач Scania R 480 LA 4X2 MLA RETARDER
Scania R 480 LA 4X2 MLA RETARDER
2012, 657 726 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Чешка република, Praha
12 600 EUR
Камион влекач Scania R 480 LA 4X2 MLA RETARDER, 2012
Камион влекач Scania R 480 LA6X2/4HNA
Scania R 480 LA6X2/4HNA
2008, 897 680 km, 6x2, Дизел, 3-оски
Холандија, Alkmaar
11 750 EUR
Камион влекач Scania R 480 LA6X2/4HNA, 2008
Камион влекач Scania R 380 LA6X2/4MNA
Scania R 380 LA6X2/4MNA
2006, 724 140 km, 6x2, Дизел, 3-оски
Холандија, Alkmaar
10 500 EUR
Камион влекач Scania R 380 LA6X2/4MNA, 2006
Камион влекач SCANIA R 480 4X2
SCANIA R 480 4X2
2008, 926 946 km, 4x2, 2-оски
Шведска, Trelleborg
6 584 EUR
Камион влекач SCANIA R 480 4X2, 2008
Камион влекач Scania R 620 LA4X2MNA E4 Topline
Scania R 620 LA4X2MNA E4 Topline
2006, 1 080 048 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Австрија, 2345 Brunn am Gebirge
16 900 EUR
Камион влекач Scania R 620 LA4X2MNA E4 Topline, 2006

Камион влекач Scania R 480 LA4x2 SZM ANALOGER TACHO

Бренд SCANIA
Модел R 480 LA4x2 SZM ANALOGER TACHO
Идентификација 56423
Година на производство 2006
Дата на прва регистрација 01.11.2006
Нето тежина 7 530 kg
Бруто тежина 18 000 kg
Корисна носивост 10 470 kg
Локација Швајцарија, CH-5272 Gansingen
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 4
 • диференцијална брава
 • менувач: рачен
 • успорувач/олеснувач
Шасија/суспензија
 • суспензија: федер
 • основа на тркалото: 3 700 mm
 • ABS - антиблокирачки систем за сопирање
 • гуми: vorn 385/55 R22.5, hinten 315/70 R22.5
Кабина/внатрешност
 • тип на кабина: кабина за спиење
 • кровен спојлер
 • клима уред
 • паркинг грејач
 • контролор на брзината
 • компјутер за патување
Архивирана реклама

Оваа реклама беше отстранета од нашата база на податоци. Сепак, можете да испратите формулар "Посакувано возило": камион влекач Scania R 480 LA4x2 SZM ANALOGER TACHO

Поднесете оглас "Барам..."

Поднесете оглас "Барам...": камион влекач Scania R 480 LA4x2 SZM ANALOGER TACHO

Изберете категорија: што барате?

 • Камион
 • Камион влекач
 • Полуприколка
 • Приколка
 • Комбе
 • Автобус
 • Кампер
 • Градежна машина
 • Опрема за ракување со материјалот
 • Земјоделска машина
 • Опрема за шумарство
 • Комунално/специјално возило
 • Додаток
 • Заменски сандак/контејнер
 • Резервни делови
 • Друга машина

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.