Камион влекач Scania R 420 retarder/manual

Онлајн: 11мес 10ден

Бренд SCANIA
Модел R 420 retarder/manual
Идентификација 30003401
Година на производство 2007
Километража 938 567 km
Дата на прва регистрација 26.10.2007
Нето тежина 7 300 kg
Бруто тежина 19 000 kg
Корисна носивост 11 700 kg
Локација Белгија, Peer
Телефон +32 8930...
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 4
 • поместување: 11 700 cc
 • излезна моќност: 420 hp (313 KW)
 • менувач: рачен
 • пренос: Schaltgetriebe, 16-Gang
 • успорувач/олеснувач
Шасија/суспензија
 • суспензија: федер/воздух
 • суспензија на предната оска
 • конфигурација на оска: 4x2
 • управувачки оски
 • основа на тркалото: 3 800 mm
 • предни гуми: 315/80R22.5, 25%
 • задни гуми: 315/80R22.5, 25%
 • странични облоги на шасијата
Кабина/внатрешност
 • штитник за сонце
 • клима уред
Доплнително
 • тахограф
7700 EUR
7 700
EUR
 • 474 674 MKD
 • 9 166 USD

Нето цена

Продавач
Smeets & Zonen NV
Smeets & Zonen NV Белгија
Доверлив
7 Повеќе од 7 години со Truck1
Локално време на дилерот
11:39
7 700
EUR
  Контактирајте го продавачот
Предмет на пораката

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

  Понуда за испорака

Слични понуди

Камион влекач Scania R 420 manual retarder
Scania R 420 manual retarder
2006, 835 373 km, 4x2
Белгија, Peer
7 200 EUR
Камион влекач Scania R 420 manual retarder, 2006
Камион влекач Scania R 420 Cr19-manual/retarder
Scania R 420 Cr19-manual/retarder
2008, 738 329 km, 4x2
Белгија, Peer
7 200 EUR
Камион влекач Scania R 420 Cr19-manual/retarder, 2008
Камион влекач Scania R 500 topline manual retarder
Scania R 500 topline manual retarder
2006, 1 111 891 km, 4x2
Белгија, Peer
8 600 EUR
Камион влекач Scania R 500 topline manual retarder, 2006
Камион влекач Scania R 480 Cr 19 + retarder
Scania R 480 Cr 19 + retarder
2007, 979 047 km, 4x2
Белгија, Peer
6 900 EUR
Камион влекач Scania R 480 Cr 19 + retarder, 2007
Камион влекач Scania 124 470 Cr 19/manual/retarder TOPshape
Scania 124 470 Cr 19/manual/retarder TOPshape
2003, 819 792 km, 4x2
Белгија, Peer
6 700 EUR
Камион влекач Scania 124 470 Cr 19/manual/retarder TOPshape, 2003
Камион влекач Renault Magnum 480 manual retarder
Renault Magnum 480 manual retarder
2005, 832 145 km, 4x2
Белгија, Peer
6 700 EUR
Камион влекач Renault Magnum 480 manual retarder, 2005
Камион влекач Renault Premium 450 Lander manual/
Renault Premium 450 Lander manual/
2007, 476 700 km, 4x2
Белгија, Peer
7 900 EUR
Камион влекач Renault Premium 450 Lander manual/, 2007
Камион влекач Scania 143 420 M TopStreamLine
Scania 143 420 M TopStreamLine
1996, 357 601 km, 4x2
Белгија, Peer
10 900 EUR
Камион влекач Scania 143 420 M TopStreamLine, 1996
Камион влекач Scania 124 360 manual pump!
Scania 124 360 manual pump!
1997, 143 854 km, 4x2
Белгија, Peer
7 700 EUR
Камион влекач Scania 124 360 manual pump!, 1997
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1844 F04 Mega Retarder L420'
Mercedes-Benz Actros 1844 F04 Mega Retarder L420'
2010, 958 141 km, 4x2
Белгија, Peer
16 300 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1844 F04 Mega Retarder L420', 2010
Камион влекач Scania R 440 Retarder/hydraulic E5 Ad blue 608"km
Scania R 440 Retarder/hydraulic E5 Ad blue 608"km
2013, 608 321 km, 4x2
Белгија, Peer
15 700 EUR
Камион влекач Scania R 440 Retarder/hydraulic E5 Ad blue 608"km, 2013
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 3355 manual steel/lames
Mercedes-Benz Actros 3355 manual steel/lames
2007, 1 041 532 km, 6x4
Белгија, Peer
36 900 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 3355 manual steel/lames, 2007

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.