Камион влекач Scania R 420 manual retarder

Онлајн: 8мес 22ден

Бренд SCANIA
Модел R 420 manual retarder
Идентификација 30003662
Година на производство 2006
Километража 835 373 km
Дата на прва регистрација 25.01.2006
Нето тежина 7 410 kg
Бруто тежина 19 150 kg
Корисна носивост 11 740 kg
Боја жолта
Локација Белгија, Peer
Телефон +32 8930...
Мотор/погонска група
 • поместување: 11 705 cc
 • излезна моќност: 420 hp (313 KW)
 • менувач: рачен
 • пренос: Schaltgetriebe, 16-Gang
Шасија/суспензија
 • суспензија: федер/воздух
 • суспензија на предната оска
 • конфигурација на оска: 4x2
 • управувачки оски
 • основа на тркалото: 3 700 mm
 • предни гуми: 315/80R22.5, 25%
 • задни гуми: 315/80R22.5, 50%
Кабина/внатрешност
 • штитник за сонце
 • клима уред
 • радио
 • CD плеер
Доплнително
 • тахограф
7200 EUR
7 200
EUR
 • 443 851 MKD
 • 8 571 USD

Нето цена

Продавач
Smeets & Zonen NV
Smeets & Zonen NV Белгија
Доверлив
7 Повеќе од 7 години со Truck1
Локално време на дилерот
10:39
7 200
EUR
  Контактирајте го продавачот
Предмет на пораката

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

  Понуда за испорака

Слични понуди

Камион влекач Scania R 420 retarder/manual
Scania R 420 retarder/manual
2007, 938 567 km, 4x2
Белгија, Peer
7 700 EUR
Камион влекач Scania R 420 retarder/manual, 2007
Камион влекач Scania R 420 Cr19-manual/retarder
Scania R 420 Cr19-manual/retarder
2008, 738 329 km, 4x2
Белгија, Peer
7 200 EUR
Камион влекач Scania R 420 Cr19-manual/retarder, 2008
Камион влекач Scania R 500 topline manual retarder
Scania R 500 topline manual retarder
2006, 1 111 891 km, 4x2
Белгија, Peer
8 600 EUR
Камион влекач Scania R 500 topline manual retarder, 2006
Камион влекач Scania 124 470 Cr 19/manual/retarder TOPshape
Scania 124 470 Cr 19/manual/retarder TOPshape
2003, 819 792 km, 4x2
Белгија, Peer
6 700 EUR
Камион влекач Scania 124 470 Cr 19/manual/retarder TOPshape, 2003
Камион влекач Renault Magnum 480 manual retarder
Renault Magnum 480 manual retarder
2005, 832 145 km, 4x2
Белгија, Peer
6 700 EUR
Камион влекач Renault Magnum 480 manual retarder, 2005
Камион влекач Scania R 480 Cr 19 + retarder
Scania R 480 Cr 19 + retarder
2007, 979 047 km, 4x2
Белгија, Peer
6 900 EUR
Камион влекач Scania R 480 Cr 19 + retarder, 2007
Камион влекач Scania PRT 420 6x2 highline
Scania PRT 420 6x2 highline
2006, 757 224 km
Белгија, Peer
9 700 EUR
Камион влекач Scania PRT 420 6x2 highline, 2006
Камион влекач DAF 95 XF 430 superspacecab manual
DAF 95 XF 430 superspacecab manual
2006, 1 027 204 km, 4x2
Белгија, Peer
10 900 EUR
Камион влекач DAF 95 XF 430 superspacecab manual, 2006
Камион влекач DAF 95 XF 430 SuperSpacecab/manual
DAF 95 XF 430 SuperSpacecab/manual
2006, 1 618 024 km, 4x2
Белгија, Peer
10 900 EUR
Камион влекач DAF 95 XF 430 SuperSpacecab/manual, 2006
Камион влекач Scania 143 420 M TopStreamLine
Scania 143 420 M TopStreamLine
1996, 357 601 km, 4x2
Белгија, Peer
10 900 EUR
Камион влекач Scania 143 420 M TopStreamLine, 1996
Камион влекач Scania 124 360 manual pump!
Scania 124 360 manual pump!
1997, 143 854 km, 4x2
Белгија, Peer
7 700 EUR
Камион влекач Scania 124 360 manual pump!, 1997
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1844 F04 Mega Retarder L420'
Mercedes-Benz Actros 1844 F04 Mega Retarder L420'
2010, 958 141 km, 4x2
Белгија, Peer
16 300 EUR
Камион влекач Mercedes-Benz Actros 1844 F04 Mega Retarder L420', 2010

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.