Слични понуди

Камион влекач Scania R 124L 360 , Airco , Retarder
Scania R 124L 360 , Airco , Retarder
1997, 929 211 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Susteren
6 000 EUR
Камион влекач Scania R 124L 360 , Airco , Retarder, 1997
Камион влекач Scania R124 L 420 4x2, Retarder, Hydraulik
Scania R124 L 420 4x2, Retarder, Hydraulik
2000, 645 390 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Германија, Göttingen
7 900 EUR
Камион влекач Scania R124 L 420 4x2, Retarder, Hydraulik, 2000
Камион влекач Scania R124L 420 Topline , Retarder
Scania R124L 420 Topline , Retarder
2002, 506 374 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Susteren
5 750 EUR
Камион влекач Scania R124L 420 Topline , Retarder, 2002
Камион влекач Scania R400 highline retarder
Scania R400 highline retarder
2009, 1 011 277 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
10 950 EUR
Камион влекач Scania R400 highline retarder, 2009
Камион влекач Scania R400 highline retarder
Scania R400 highline retarder
2009, 1 058 342 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
10 950 EUR
Камион влекач Scania R400 highline retarder, 2009
Камион влекач Scania 124L 420 + Manual+Retarder
Scania 124L 420 + Manual+Retarder
2003, 363 015 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Roosendaal
7 950 EUR
Камион влекач Scania 124L 420 + Manual+Retarder, 2003
Камион влекач Scania R124 R360 4X2 Manual Retarder Euro 2
Scania R124 R360 4X2 Manual Retarder Euro 2
1997, 813 473 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Veghel
6 900 EUR
Камион влекач Scania R124 R360 4X2 Manual Retarder Euro 2, 1997
Камион влекач Scania R420 Manual gearbox, PTO + Hydraulic Tipper
Scania R420 Manual gearbox, PTO + Hydraulic Tipper
2006, 868 677 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, 5405 BB Uden
7 900 EUR
Камион влекач Scania R420 Manual gearbox, PTO + Hydraulic Tipper, 2006
Камион влекач Scania R124.420 manual retarder
Scania R124.420 manual retarder
2003, 1 317 169 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
7 900 EUR
Камион влекач Scania R124.420 manual retarder, 2003
Камион влекач Scania R124 - 420 , Airco , Retarder
Scania R124 - 420 , Airco , Retarder
2000, 580 336 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Susteren
5 250 EUR
Камион влекач Scania R124 - 420 , Airco , Retarder, 2000
Камион влекач SCANIA 124-400
SCANIA 124-400
1999, 2-оски
Шпанија, La Coruña
Камион влекач SCANIA 124-400, 1999
Камион влекач Scania R 480 Highline / Retarder / Euro 5 / Hydraulik
Scania R 480 Highline / Retarder / Euro 5 / Hydraulik
2009, 602 000 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Германија, Korschenbroich
8 900 EUR
Камион влекач Scania R 480 Highline / Retarder / Euro 5 / Hydraulik, 2009

Камион влекач Scania R 124 L 400 , PTO/ Tipper Hydraulik , Retarder

Бренд SCANIA
Модел R 124 L 400 , PTO/ Tipper Hydraulik , Retarder
Идентификација 023832+
Година на производство 1997
Километража 803 218 km
Дата на прва регистрација 05.06.1997
Нето тежина 6 340 kg
Должина 5 850 mm
Ширина 2 550 mm
Висина 3 350 mm
Боја бела
Локација Холандија, Susteren
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 2
 • гориво: дизел
 • поместување: 11 020 cc
 • цилиндри на моторот: 6
 • излезна моќност: 401 hp (299 KW)
 • менувач: рачен
 • пренос: Schaltgetriebe, 12-Gang
 • сила при поаѓање
 • успорувач/олеснувач
Шасија/суспензија
 • суспензија: федер/воздух
 • суспензија на предната оска
 • конфигурација на оска: 4x2
 • број на оски: 2-оски
 • основа на тркалото: 3 600 mm
 • сопирачки: тапан
 • централно подмачкување
 • ABS - антиблокирачки систем за сопирање
 • предни гуми: 315/80R22.5, Links außen: 30%, Rechts außen: 20%
 • задни гуми: 315/80R22.5, 20%
 • двојни тркала
Кабина/внатрешност
 • тип на кабина: кабина за спиење
 • модел на кабина: CR 19
 • светла за магла
 • штитник за сонце
 • електрични прозори
 • паркинг грејач
 • контролор на брзината
 • радио
Архивирана реклама

Оваа реклама беше отстранета од нашата база на податоци. Сепак, можете да испратите формулар "Посакувано возило": камион влекач Scania R 124 L 400 , PTO/ Tipper Hydraulik , Retarder

Поднесете оглас "Барам..."

Поднесете оглас "Барам...": камион влекач Scania R 124 L 400 , PTO/ Tipper Hydraulik , Retarder

Изберете категорија: што барате?

 • Камион
 • Камион влекач
 • Полуприколка
 • Приколка
 • Комбе
 • Автобус
 • Кампер
 • Градежна машина
 • Опрема за ракување со материјалот
 • Земјоделска машина
 • Опрема за шумарство
 • Комунално/специјално возило
 • Додаток
 • Заменски сандак/контејнер
 • Резервни делови
 • Друга машина

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.