Слични понуди

Камион влекач Scania R 124L 360 , Airco , Retarder
Scania R 124L 360 , Airco , Retarder
1997, 929 211 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Susteren
6 000 EUR
Камион влекач Scania R 124L 360 , Airco , Retarder, 1997
Камион влекач Scania R124 R360 4X2 Manual Retarder Euro 2
Scania R124 R360 4X2 Manual Retarder Euro 2
1997, 813 473 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Veghel
6 900 EUR
Камион влекач Scania R124 R360 4X2 Manual Retarder Euro 2, 1997
Камион влекач Scania 124 360 manual pump!
Scania 124 360 manual pump!
1997, 143 854 km, 4x2
Белгија, Peer
7 700 EUR
Камион влекач Scania 124 360 manual pump!, 1997
Камион влекач Scania R124L 420 Topline , Retarder
Scania R124L 420 Topline , Retarder
2002, 506 374 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Susteren
5 750 EUR
Камион влекач Scania R124L 420 Topline , Retarder, 2002
Камион влекач Scania R124 L 420 4x2, Retarder, Hydraulik
Scania R124 L 420 4x2, Retarder, Hydraulik
2000, 645 390 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Германија, Göttingen
7 900 EUR
Камион влекач Scania R124 L 420 4x2, Retarder, Hydraulik, 2000
Камион влекач Scania L360 T 124 Torpedo
Scania L360 T 124 Torpedo
1998
Холандија, Rijssen
11 500 EUR
Камион влекач Scania L360 T 124 Torpedo, 1998
Камион влекач Scania 124L 420 + Manual+Retarder
Scania 124L 420 + Manual+Retarder
2003, 363 015 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Roosendaal
7 950 EUR
Камион влекач Scania 124L 420 + Manual+Retarder, 2003
Камион влекач Scania 124L 420 6x2 Manual Retarder
Scania 124L 420 6x2 Manual Retarder
2002, 1 176 000 km, 6x2, Дизел, 3-оски
Полска, Łódź
5 500 EUR
Камион влекач Scania 124L 420 6x2 Manual Retarder, 2002
Камион влекач Scania 124 C 360 Day Cab, Euro 2, ,4x4, Full steel, Manual Gearbox
Scania 124 C 360 Day Cab, Euro 2, ,4x4, Full steel, Manual Gearbox
1997, 229 175 km, 4x4, Дизел, 2-оски
Холандија, Oldenzaal
11 500 EUR
Камион влекач Scania 124 C 360 Day Cab, Euro 2, ,4x4, Full steel, Manual Gearbox, 1997
Камион влекач Scania R124.420 manual retarder
Scania R124.420 manual retarder
2003, 1 317 169 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Vuren
7 900 EUR
Камион влекач Scania R124.420 manual retarder, 2003
Камион влекач Scania R124 - 420 , Airco , Retarder
Scania R124 - 420 , Airco , Retarder
2000, 580 336 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Susteren
5 250 EUR
Камион влекач Scania R124 - 420 , Airco , Retarder, 2000
Камион влекач Scania R Euro 6 RETARDER
Scania R Euro 6 RETARDER
2016, 434 321 km, 4x2
Белгија, Hooglede
26 500 EUR
Камион влекач Scania R Euro 6 RETARDER, 2016

Камион влекач Scania R 124 L 360 , Retarder, Euro 2

Бренд SCANIA
Модел R 124 L 360 , Retarder, Euro 2
Идентификација 026787+
Година на производство 1997
Километража 627 142 km
Дата на прва регистрација 09.10.1997
Нето тежина 6 340 kg
Должина 5 800 mm
Ширина 2 500 mm
Висина 3 200 mm
Боја бела
Локација Холандија, Susteren
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 2
 • гориво: дизел
 • поместување: 11 705 cc
 • цилиндри на моторот: 6
 • излезна моќност: 360 hp (268 KW)
 • менувач: рачен
 • пренос: Schaltgetriebe, 12-Gang
 • успорувач/олеснувач
Шасија/суспензија
 • суспензија: федер/воздух
 • суспензија на предната оска
 • конфигурација на оска: 4x2
 • број на оски: 2-оски
 • основа на тркалото: 3 550 mm
 • сопирачки: тапан
 • ABS - антиблокирачки систем за сопирање
 • предни гуми: 315/80R22.5, Links außen: 40%, Rechts außen: 10%
 • задни гуми: 315/802R22.5, Links innnerhalb: 40%, Links außen: 10%, Rechts innerhalb: 5%, Rechts außen: 30%
 • двојни тркала
Кабина/внатрешност
 • тип на кабина: кабина за спиење
 • модел на кабина: CR 19
 • светла за магла
 • штитник за сонце
 • електрични прозори
 • паркинг грејач
 • радио
Архивирана реклама

Оваа реклама беше отстранета од нашата база на податоци. Сепак, можете да испратите формулар "Посакувано возило": камион влекач Scania R 124 L 360 , Retarder, Euro 2

Поднесете оглас "Барам..."

Поднесете оглас "Барам...": камион влекач Scania R 124 L 360 , Retarder, Euro 2

Изберете категорија: што барате?

 • Камион
 • Камион влекач
 • Полуприколка
 • Приколка
 • Комбе
 • Автобус
 • Кампер
 • Градежна машина
 • Опрема за ракување со материјалот
 • Земјоделска машина
 • Опрема за шумарство
 • Комунално/специјално возило
 • Додаток
 • Заменски сандак/контејнер
 • Резервни делови
 • Друга машина

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.