Камион влекач Scania 124 470 Cr 19/manual/retarder TOPshape

Онлајн: 6мес 26ден

Бренд SCANIA
Идентификација 30003881
Година на производство 2003
Километража 819 792 km
Дата на прва регистрација 30.01.2003
Нето тежина 6 340 kg
Бруто тежина 19 150 kg
Корисна носивост 12 810 kg
Локација Белгија, Peer
Телефон +32 8930...
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 3
 • поместување: 11 705 cc
 • излезна моќност: 420 hp (313 KW)
 • менувач: рачен
 • пренос: Schaltgetriebe, 12-Gang
 • успорувач/олеснувач
Шасија/суспензија
 • суспензија: федер/воздух
 • суспензија на предната оска
 • конфигурација на оска: 4x2
 • управувачки оски
 • основа на тркалото: 370 mm
 • предни гуми: 315/80R22,5, 25%
 • задни гуми: 315/80R22,5, 50%
Кабина/внатрешност
 • штитник за сонце
 • клима уред
 • радио
 • CD плеер
Доплнително
 • тахограф
6700 EUR
6 700
EUR
 • 413 028 MKD
 • 7 976 USD

Нето цена

Продавач
Smeets & Zonen NV
Smeets & Zonen NV Белгија
Доверлив
7 Повеќе од 7 години со Truck1
Локално време на дилерот
10:48
6 700
EUR
  Контактирајте го продавачот
Предмет на пораката

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

  Понуда за испорака

Слични понуди

Камион влекач Scania R 420 Cr19-manual/retarder
Scania R 420 Cr19-manual/retarder
2008, 738 329 km, 4x2
Белгија, Peer
7 200 EUR
Камион влекач Scania R 420 Cr19-manual/retarder, 2008
Камион влекач Scania R 480 Cr 19 + retarder
Scania R 480 Cr 19 + retarder
2007, 979 047 km, 4x2
Белгија, Peer
6 900 EUR
Камион влекач Scania R 480 Cr 19 + retarder, 2007
Камион влекач Scania R 164 480 Cr 19 axle problem
Scania R 164 480 Cr 19 axle problem
2003, 1 064 035 km, 4x2
Белгија, Peer
6 700 EUR
Камион влекач Scania R 164 480 Cr 19 axle problem, 2003
Камион влекач Scania R 380 Cr 19
Scania R 380 Cr 19
2005, 1 753 011 km, 4x2
Белгија, Peer
5 700 EUR
Камион влекач Scania R 380 Cr 19, 2005
Камион влекач Scania R 420 retarder/manual
Scania R 420 retarder/manual
2007, 938 567 km, 4x2
Белгија, Peer
7 700 EUR
Камион влекач Scania R 420 retarder/manual, 2007
Камион влекач Scania R 420 manual retarder
Scania R 420 manual retarder
2006, 835 373 km, 4x2
Белгија, Peer
7 200 EUR
Камион влекач Scania R 420 manual retarder, 2006
Камион влекач Scania 124 360 manual pump!
Scania 124 360 manual pump!
1997, 143 854 km, 4x2
Белгија, Peer
7 700 EUR
Камион влекач Scania 124 360 manual pump!, 1997
Камион влекач Scania R 500 topline manual retarder
Scania R 500 topline manual retarder
2006, 1 111 891 km, 4x2
Белгија, Peer
8 600 EUR
Камион влекач Scania R 500 topline manual retarder, 2006
Камион влекач Renault Magnum 440 manual
Renault Magnum 440 manual
2003, 465 205 km, 4x2
Белгија, Peer
6 900 EUR
Камион влекач Renault Magnum 440 manual, 2003
Камион влекач Renault Magnum 480 manual retarder
Renault Magnum 480 manual retarder
2005, 832 145 km, 4x2
Белгија, Peer
6 700 EUR
Камион влекач Renault Magnum 480 manual retarder, 2005
Камион влекач MAN TGA 410 E2 manual pump
MAN TGA 410 E2 manual pump
2003, 964 926 km, 4x2
Белгија, Peer
8 200 EUR
Камион влекач MAN TGA 410 E2 manual pump, 2003
Камион влекач Scania 164 L 480 Topline Retarder 04
Scania 164 L 480 Topline Retarder 04
2004, 322 366 km, 4x2
Белгија, Peer
5 200 EUR
Камион влекач Scania 164 L 480 Topline Retarder 04, 2004

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.