Камиони влекачи SCANIA


   Страница 1 од 55 1/55   
Сортирај според:
Резултати по страница:
Scania R 420 LA  - камион влекач
21 000 EUR
SCANIA 164 L 480CH - камион влекач
8 950 EUR
Scania R 500 A 4X2 opticruise retarder euro 5 - камион влекач
 11
12 400 EUR
Нето цена

Камион влекач

2009
1 173 200 km
500 hp
Корисна носивост: 10 380 kg
Бруто тежина: 19 000 kg

Онлајн: 58мин

HE TRADING

Холандија, Ede

Идентификација BVNT23

SCANIA R 450 LA4x2MNA - камион влекач
 2
34 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2016
709 974 km
4x2
449 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 58мин

Scania Vertrieb und Service GmbH, Scania Used Vehicles Center Hamburg

S

Германија, 22113 Hamburg

Идентификација UVH200496

SCANIA S 450 A4x2NA ADR AT NTG Highline Euro6 SCR only - камион влекач
 4
59 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2017
430 000 km
4x2
449 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 58мин

Scania Vertrieb und Service GmbH, Scania Used Vehicles Center Hamburg

S

Германија, 22113 Hamburg

Идентификација UVH200519

SCANIA R 490 LA4x2MNA Topline Euro6 SCR + EGR - камион влекач
 2
25 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2014
794 874 km
4x2
489 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 58мин

Scania Vertrieb und Service GmbH, Scania Used Vehicles Center Hamburg

S

Германија, 22113 Hamburg

Идентификација UVH200535

SCANIA R 450 LA4X2MNA Topline - камион влекач
 4
42 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2016
444 696 km
4x2
449 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 58мин

Scania Vertrieb und Service GmbH, Scania Used Vehicles Center Hamburg

S

Германија, 22113 Hamburg

Идентификација UVH200536

SCANIA G 410 LA4X2MNA EX/II EX/III FL AT OX - камион влекач
 2
31 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2016
596 827 km
4x2
410 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 58мин

Scania Vertrieb und Service GmbH, Scania Used Vehicles Center Hamburg

S

Германија, 22113 Hamburg

Идентификација UVH200539

SCANIA S 450 A4x2NA ADR AT NTG Highline Euro6 SCR only - камион влекач
 3
58 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2016
454 324 km
4x2
449 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 58мин

Scania Vertrieb und Service GmbH, Scania Used Vehicles Center Hamburg

S

Германија, 22113 Hamburg

Идентификација UVH200421

SCANIA R 450 A4x2NA NTG Highline Euro6 SCR only - камион влекач
 15
59 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2017
255 882 km
4x2
449 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 58мин

Scania Vertrieb und Service GmbH, Scania Used Vehicles Center Hamburg

S

Германија, 22113 Hamburg

Идентификација UVH200517

SCANIA G 410 LA4x2MEB Highline Volumentransport Euro6 SCR - камион влекач
 2
35 500 EUR
Нето цена

Камион влекач

2016
500 488 km
4x2
410 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 58мин

Scania Vertrieb und Service GmbH, Scania Used Vehicles Center Hamburg

S

Германија, 22113 Hamburg

Идентификација UVH200524

SCANIA S 450 A4x2NA ADR AT NTG Highline Euro6 SCR only - камион влекач
 4
59 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2017
416 050 km
4x2
449 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 58мин

Scania Vertrieb und Service GmbH, Scania Used Vehicles Center Hamburg

S

Германија, 22113 Hamburg

Идентификација UVH200515

SCANIA R410LA4X2MNA - камион влекач
Прашајте за цена

Камион влекач

2017
228 237 km
4x2
410 hp
Корисна носивост: 10 359 kg
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 58мин

Scania Vertrieb und Service GmbH, Scania Used Vehicles Center Berlin

S

Германија, 14974 Ludwigsfelde

Идентификација UVB200015

SCANIA R410LA4X2MNA - камион влекач
Прашајте за цена

Камион влекач

2017
226 980 km
4x2
410 hp
Корисна носивост: 10 359 kg
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 58мин

Scania Vertrieb und Service GmbH, Scania Used Vehicles Center Berlin

S

Германија, 14974 Ludwigsfelde

Идентификација UVB200016

SCANIA R450 MNA - TOPLINE - HYDRAULIK - SCR ONLY - камион влекач
 14
30 300 EUR
Нето цена

Камион влекач

2015
619 400 km
4x2
449 hp
Бруто тежина: 18 000 kg

Онлајн: 1час 2мин

Scania Vertrieb und Service GmbH, Scania Used Vehicles Center Koblenz

9 S

Германија, 56070 Koblenz

Идентификација UVK200532

Scania G 360 4X2 NEW TECHNICAL CHECK HOLLAND TRUCK - камион влекач
 11
8 299 EUR
Нето цена

Камион влекач

2010
1 016 948 km
4x2
360 hp
Корисна носивост: 11 830 kg
Бруто тежина: 19 000 kg

Онлајн: 1час 26мин

Vierboom Trucks B.V.

Холандија, NIJMEGEN

Идентификација BXPL20

Scania R124 L 420 Topline , Retarder , Airco - камион влекач
 15
5 500 EUR
Нето цена

Камион влекач

2004
904 521 km
4x2
419 hp

Онлајн: 4час 56мин

Stedefra

8

Холандија, Susteren

Идентификација 084535+

Scania R 560, 6x4, Retarder, Hydrauliek, Reduction axles, Truckcenter Apeldoorn - камион влекач
 12
44 000 EUR
Нето цена

Камион влекач

2014
396 500 km
6x4
560 hp

Онлајн: 6час 22мин

Truckcenter Apeldoorn

Холандија, Apeldoorn

Scania R 410 LA4X2MEB | VOLUME | MEGA | 1400L | SCR | DIFF - камион влекач
 18
27 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2016
508 883 km
4x2
411 hp
Корисна носивост: 10 574 kg
Бруто тежина: 19 000 kg

Онлајн: 8час 29мин

Scania Truck Center Benelux

7 S

Холандија, Wijchen

Идентификација 12826

Scania R410 LA4X2MEB | VOLUME | MEGA | 1400L | SCR | DIFF - камион влекач
 17
27 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2016
489 241 km
4x2
411 hp
Корисна носивост: 10 574 kg
Бруто тежина: 19 000 kg

Онлајн: 9час

Scania Truck Center Benelux

7 S

Холандија, Wijchen

Идентификација 12772

Scania R 410 LA4X2MEB | VOLUME | MEGA | 1400L | SCR | DIFF - камион влекач
 18
27 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2016
673 629 km
4x2
411 hp
Корисна носивост: 10 574 kg
Бруто тежина: 19 000 kg

Онлајн: 11час 6мин

Scania Truck Center Benelux

7 S

Холандија, Wijchen

Идентификација 12741

Scania R 450 LA4X2MNB | SCR ONLY | RETARDER | FULL AIR | STAND ALONE AIRCO - камион влекач
 19
29 900 EUR
Нето цена

Камион влекач

2016
928 722 km
4x2
450 hp

Онлајн: 11час 18мин

Scania Truck Center Benelux

7 S

Холандија, Wijchen

Идентификација 12868

1 2 3 55   

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.