Слични понуди

Камион влекач Renault T480 4X2 EURO 6
Renault T480 4X2 EURO 6
2015, 672 610 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Meerkerk
17 950 EUR
Камион влекач Renault T480 4X2 EURO 6, 2015
Камион влекач Renault T 480 4X2 Standklima 2x Tanks High Euro 6
Renault T 480 4X2 Standklima 2x Tanks High Euro 6
2014, 514 104 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Veghel
26 400 EUR
Камион влекач Renault T 480 4X2 Standklima 2x Tanks High Euro 6, 2014
Камион влекач Renault T480 4X2 EURO 6 + KASSBOHRER TRUCKTRANSPORTER TR
Renault T480 4X2 EURO 6 + KASSBOHRER TRUCKTRANSPORTER TR
2015, 672 610 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Meerkerk
47 500 EUR
Камион влекач Renault T480 4X2 EURO 6 + KASSBOHRER TRUCKTRANSPORTER TR, 2015
Камион влекач Renault T440 EURO 6
Renault T440 EURO 6
2017, 133 400 km, Дизел
Чешка република
33 900 EUR
Камион влекач Renault T440 EURO 6, 2017
Камион влекач Renault T480 Retarder
Renault T480 Retarder
2017, 348 416 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Словачка, Komárno
38 950 EUR
Камион влекач Renault T480 Retarder, 2017
Камион влекач DAF XF 460 4X2 SC Standklima ACC 2X Tanks Euro 6
DAF XF 460 4X2 SC Standklima ACC 2X Tanks Euro 6
2017, 428 904 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Veghel
32 400 EUR
Камион влекач DAF XF 460 4X2 SC Standklima ACC 2X Tanks Euro 6, 2017
Камион влекач DAF XF 460 4X2 SC Standklima ACC 2x Tanks Euro 6
DAF XF 460 4X2 SC Standklima ACC 2x Tanks Euro 6
2017, 423 375 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Veghel
32 400 EUR
Камион влекач DAF XF 460 4X2 SC Standklima ACC 2x Tanks Euro 6, 2017
Камион влекач DAF XF 460 4X2 SC Standklima ACC 2x Tanks Euro 6
DAF XF 460 4X2 SC Standklima ACC 2x Tanks Euro 6
2017, 353 246 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Veghel
32 400 EUR
Камион влекач DAF XF 460 4X2 SC Standklima ACC 2x Tanks Euro 6, 2017
Камион влекач DAF XF 460 4X2 SC Standklima ACC 2x Tanks Euro 6
DAF XF 460 4X2 SC Standklima ACC 2x Tanks Euro 6
2017, 426 371 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Veghel
32 400 EUR
Камион влекач DAF XF 460 4X2 SC Standklima ACC 2x Tanks Euro 6, 2017
Камион влекач DAF XF 460 4X2 SC Standklima ACC 2x Tanks Euro 6
DAF XF 460 4X2 SC Standklima ACC 2x Tanks Euro 6
2017, 397 495 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Veghel
32 400 EUR
Камион влекач DAF XF 460 4X2 SC Standklima ACC 2x Tanks Euro 6, 2017
Камион влекач Renault T 460 DTI 6X2 Euro 6 RHD
Renault T 460 DTI 6X2 Euro 6 RHD
2014, 6x2, 3-оски
Холандија, Hoogerheide
17 500 EUR
Камион влекач Renault T 460 DTI 6X2 Euro 6 RHD, 2014
Камион влекач RENAULT T-High 480 4x2
RENAULT T-High 480 4x2
2015, 480 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Ирска, Dublin
45 000 EUR
Камион влекач RENAULT T-High 480 4x2, 2015

Камион влекач Renault T 480 SC T6X2 STEERING AXLE, EURO 6

Бренд RENAULT
Модел T 480 SC T6X2 STEERING AXLE, EURO 6
Идентификација M0002081 - 75-BJH-8
Година на производство 2017
Километража 447 381 km
Состојба добра
Дата на прва регистрација 30.03.2017
Нето тежина 9 015 kg
Бруто тежина 27 000 kg
Корисна носивост 17 985 kg
Должина 6 510 mm
Ширина 2 530 mm
Висина 4 000 mm
Боја бела
Локација Холандија, Celsiusstraat 8, 2652 XT Berkel en Rodenrijs +31(0)6 53 14 79 74
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 6
 • гориво: дизел
 • поместување: 12 777 cc
 • цилиндри на моторот: 6
 • излезна моќност: 489 hp (364 KW)
 • менувач: автоматски
 • пренос: Automatikgetriebe
Шасија/суспензија
 • суспензија: воздух
 • конфигурација на оска: 6x2
 • број на оски: 3-оски
 • оските прават: Anders: 1,2,3
 • подигање на оска
 • управувачки оски
 • основа на тркалото: 4 100 mm
 • ABS - антиблокирачки систем за сопирање
 • предни гуми: 385/ 55 R 22,5, 90%
 • задни гуми: Achse 1: 90% / Achse 2: 85%
 • двојни тркала
 • резервоар за гориво: 255L
 • странични облоги на шасијата
Кабина/внатрешност
 • тип на кабина: кабина за спиење
 • модел на кабина: SleeperCab Comfort
 • кровен спојлер
 • штитник за сонце
 • електрични прозори
 • електрични огледала
 • централна брава
 • клима уред
 • паркинг грејач
 • контролор на брзината
 • број на седишта: 2
 • фрижидер
Доплнително
 • сервисна книга
Архивирана реклама

Оваа реклама беше отстранета од нашата база на податоци. Сепак, можете да испратите формулар "Посакувано возило": камион влекач Renault T 480 SC T6X2 STEERING AXLE, EURO 6

Поднесете оглас "Барам..."

Поднесете оглас "Барам...": камион влекач Renault T 480 SC T6X2 STEERING AXLE, EURO 6

Изберете категорија: што барате?

 • Камион
 • Камион влекач
 • Полуприколка
 • Приколка
 • Комбе
 • Автобус
 • Кампер
 • Градежна машина
 • Опрема за ракување со материјалот
 • Земјоделска машина
 • Опрема за шумарство
 • Комунално/специјално возило
 • Додаток
 • Заменски сандак/контејнер
 • Резервни делови
 • Друга машина

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.