Камион влекач Renault T 460 SC T4X2 WITH HYDRAULIC

Онлајн: 2мес 12ден

Бренд RENAULT
Модел T 460 SC T4X2 WITH HYDRAULIC
Идентификација 98-BFJ-1
Година на производство 2017
Километража 412 032 km
Состојба добра
Дата на прва регистрација 01.03.2017
Нето тежина 7 880 kg
Бруто тежина 19 000 kg
Корисна носивост 11 120 kg
Должина 5 990 mm
Ширина 2 530 mm
Висина 4 000 mm
Боја бела
Локација Холандија, BERKEL EN RODENRIJS
Телефон +31 88 88...
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 6
 • гориво: дизел
 • поместување: 10 837 cc
 • цилиндри на моторот: 6
 • излезна моќност: 469 hp (349 KW)
 • менувач: автоматски
 • пренос: Automatikgetriebe
 • сила при поаѓање
Шасија/суспензија
 • суспензија: воздух
 • конфигурација на оска: 4x2
 • број на оски: 2-оски
 • оските прават: Anders: 1,2
 • управувачки оски
 • основа на тркалото: 3 800 mm
 • ABS - антиблокирачки систем за сопирање
 • EBS - електронски систем за сопирање
 • предни гуми: 385/55 R 22,5, 50%
 • задни гуми: Links innnerhalb: 50%, Links außen: 50%, Rechts innerhalb: 40%, Rechts außen: 40%
 • двојни тркала
 • резервоар за гориво: 255L
 • странични облоги на шасијата
Кабина/внатрешност
 • тип на кабина: кабина за спиење
 • модел на кабина: SLEEPERCAB
 • кровен спојлер
 • штитник за сонце
 • електрични прозори
 • централна брава
 • клима уред
 • паркинг грејач
 • контролор на брзината
 • број на седишта: 2
 • фрижидер
Доплнително
 • сервисна книга
37900 EUR
37 900
EUR
 • 2 355 936 MKD
 • 42 795 USD

Нето цена

Продавач
Used Truck Center B.V.
Used Truck Center B.V. Холандија
Доверлив
11 Повеќе од 11 години со Truck1
R Renault Trucks овластен дилер
V Volvo овластен дилер
Локално време на дилерот
16:12
Лица за контакт
Wilfred de Ridder
Sander Visser
Deutsch, English, Nederlands
37 900
EUR
  Контактирајте го продавачот
Предмет на пораката

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

  Понуда за испорака

Слични понуди

Камион влекач Renault T 460 SC COMFORT T4X2
Renault T 460 SC COMFORT T4X2
2016, 487 675 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, BERKEL EN RODENRIJS
26 900 EUR
Камион влекач Renault T 460 SC COMFORT T4X2, 2016
Камион влекач Renault T 460 T4X2 SC COMFORT 248.646 KM
Renault T 460 T4X2 SC COMFORT 248.646 KM
2017, 248 646 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, BERKEL EN RODENRIJS
37 900 EUR
Камион влекач Renault T 460 T4X2 SC COMFORT 248.646 KM, 2017
Камион влекач Renault T 460 T4X2 SC COMFORT 294.564 KM
Renault T 460 T4X2 SC COMFORT 294.564 KM
2017, 294 564 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, BERKEL EN RODENRIJS
38 500 EUR
Камион влекач Renault T 460 T4X2 SC COMFORT 294.564 KM, 2017
Камион влекач Renault T 460 T4X2 SC 279.584 KM
Renault T 460 T4X2 SC 279.584 KM
2016, 279 584 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, BERKEL EN RODENRIJS
28 900 EUR
Камион влекач Renault T 460 T4X2 SC 279.584 KM, 2016
Камион влекач Renault T 430 T4X2 SC 324.641 KM
Renault T 430 T4X2 SC 324.641 KM
2017, 324 641 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, BERKEL EN RODENRIJS
34 900 EUR
Камион влекач Renault T 430 T4X2 SC 324.641 KM, 2017
Камион влекач Renault T 430 SC T4X2 251.967 KM
Renault T 430 SC T4X2 251.967 KM
2017, 251 967 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, BERKEL EN RODENRIJS
35 900 EUR
Камион влекач Renault T 430 SC T4X2 251.967 KM, 2017
Камион влекач Renault T 460 T4X2 SLEEPERCAB COMFORT
Renault T 460 T4X2 SLEEPERCAB COMFORT
2017, 416 641 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, BERKEL EN RODENRIJS
37 900 EUR
Камион влекач Renault T 460 T4X2 SLEEPERCAB COMFORT, 2017
Камион влекач Renault T 460 SC T4X2 COMFORT !!! 275.240 KM
Renault T 460 SC T4X2 COMFORT !!! 275.240 KM
2016, 275 240 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, BERKEL EN RODENRIJS
28 900 EUR
Камион влекач Renault T 460 SC T4X2 COMFORT !!! 275.240 KM, 2016
Камион влекач Renault T 460 SC T4X2 COMFORT 312.423 KM
Renault T 460 SC T4X2 COMFORT 312.423 KM
2016, 312 423 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, BERKEL EN RODENRIJS
27 900 EUR
Камион влекач Renault T 460 SC T4X2 COMFORT 312.423 KM, 2016
Камион влекач Renault T 430 SC T4X2 COMFORT
Renault T 430 SC T4X2 COMFORT
2015, 699 818 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, BERKEL EN RODENRIJS
18 950 EUR
Камион влекач Renault T 430 SC T4X2 COMFORT, 2015
Камион влекач Renault T 460 T4X2 SLEEPERCAB 359.954 KM
Renault T 460 T4X2 SLEEPERCAB 359.954 KM
2017, 359 954 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, BERKEL EN RODENRIJS
37 900 EUR
Камион влекач Renault T 460 T4X2 SLEEPERCAB 359.954 KM, 2017
Камион влекач Renault T 460 T4X2 SLEEPERCAB COMFORT 372.186 KM
Renault T 460 T4X2 SLEEPERCAB COMFORT 372.186 KM
2017, 372 186 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, BERKEL EN RODENRIJS
37 900 EUR
Камион влекач Renault T 460 T4X2 SLEEPERCAB COMFORT 372.186 KM, 2017

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.