Слични понуди

Камион влекач Renault T 460 SC T4X2 COMFORT !!! 232.461 KM
Renault T 460 SC T4X2 COMFORT !!! 232.461 KM
2017, 232 461 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Berkel en Rodenrijs
37 900 EUR
Камион влекач Renault T 460 SC T4X2 COMFORT !!! 232.461 KM, 2017
Камион влекач Renault T 430 SC T4X2 COMFORT
Renault T 430 SC T4X2 COMFORT
2015, 699 818 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Berkel en Rodenrijs
18 950 EUR
Камион влекач Renault T 430 SC T4X2 COMFORT, 2015
Камион влекач Renault T 460 SC T4X2 EURO6 !!! 289.696 KM
Renault T 460 SC T4X2 EURO6 !!! 289.696 KM
2016, 289 696 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Berkel en Rodenrijs
27 900 EUR
Камион влекач Renault T 460 SC T4X2 EURO6 !!! 289.696 KM, 2016
Камион влекач Renault T 460 T4X2 SLEEPERCAB COMFORT
Renault T 460 T4X2 SLEEPERCAB COMFORT
2017, 416 641 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Berkel en Rodenrijs
34 900 EUR
Камион влекач Renault T 460 T4X2 SLEEPERCAB COMFORT, 2017
Камион влекач Renault T 430 SC T4X2 251.967 KM
Renault T 430 SC T4X2 251.967 KM
2017, 251 967 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Berkel en Rodenrijs
35 900 EUR
Камион влекач Renault T 430 SC T4X2 251.967 KM, 2017
Камион влекач Renault T 460 SC T4X2 WITH HYDRAULIC
Renault T 460 SC T4X2 WITH HYDRAULIC
2017, 412 032 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Berkel en Rodenrijs
34 900 EUR
Камион влекач Renault T 460 SC T4X2 WITH HYDRAULIC, 2017
Камион влекач Renault T 460 COMFORT EURO 6 249.000KM
Renault T 460 COMFORT EURO 6 249.000KM
2017, 249 000 km, 4x2, Дизел
Холандија, Schiedam
25 500 EUR
Камион влекач Renault T 460 COMFORT EURO 6 249.000KM, 2017
Камион влекач Renault T 460 COMFORT EURO 6 360.000KM
Renault T 460 COMFORT EURO 6 360.000KM
2017, 360 000 km, 4x2, Дизел
Холандија, Schiedam
25 500 EUR
Камион влекач Renault T 460 COMFORT EURO 6 360.000KM, 2017
Камион влекач Renault T 460 COMFORT EURO 6 373.000KM
Renault T 460 COMFORT EURO 6 373.000KM
2017, 373 000 km, 4x2, Дизел
Холандија, Schiedam
25 500 EUR
Камион влекач Renault T 460 COMFORT EURO 6 373.000KM, 2017
Камион влекач Renault Trucks T 4x2
Renault Trucks T 4x2
2016, 414 457 km, 4x2, Дизел
Франција, Saint-Priest
Камион влекач Renault Trucks T 4x2, 2016
Камион влекач Renault T 460.18 4x2 / Alu-Felgen / Navi
Renault T 460.18 4x2 / Alu-Felgen / Navi
2016, 335 598 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Германија, Salzgitter
26 550 EUR
Камион влекач Renault T 460.18 4x2 / Alu-Felgen / Navi, 2016
Камион влекач Renault *T 460*COMFORT**XENON*STANDKLIMA*RETARDER *
Renault *T 460*COMFORT**XENON*STANDKLIMA*RETARDER *
2014, 441 000 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Германија, Babenhausen
18 990 EUR
Камион влекач Renault *T 460*COMFORT**XENON*STANDKLIMA*RETARDER *, 2014

Камион влекач Renault T 460 SC T4X2 COMFORT 312.423 KM

Бренд RENAULT
Модел T 460 SC T4X2 COMFORT 312.423 KM
Идентификација M0001833 - 58-BHB-2
Година на производство 2016
Километража 312 423 km
Состојба добра
Дата на прва регистрација 21.03.2016
Нето тежина 7 871 kg
Бруто тежина 19 000 kg
Корисна носивост 11 129 kg
Должина 5 990 mm
Ширина 2 530 mm
Висина 4 000 mm
Боја бела
Локација Холандија, Celsiusstraat 8, 2652 XT Berkel en Rodenrijs +31(0)6 53 14 79 74
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 6
 • гориво: дизел
 • поместување: 10 837 cc
 • цилиндри на моторот: 6
 • менувач: автоматски
 • пренос: Automatikgetriebe
Шасија/суспензија
 • суспензија: воздух
 • конфигурација на оска: 4x2
 • број на оски: 2-оски
 • оските прават: Anders: 1,2
 • управувачки оски
 • основа на тркалото: 3 800 mm
 • ABS - антиблокирачки систем за сопирање
 • EBS - електронски систем за сопирање
 • предни гуми: 385/55 R 22,5, 70%
 • задни гуми: 315/70 R 22,5, 70%
 • двојни тркала
 • резервоар за гориво: 255L
 • странични облоги на шасијата
Кабина/внатрешност
 • тип на кабина: кабина за спиење
 • модел на кабина: SLEEPERCAB
 • кровен спојлер
 • штитник за сонце
 • електрични прозори
 • електрични огледала
 • централна брава
 • клима уред
 • паркинг грејач
 • контролор на брзината
 • број на седишта: 2
 • фрижидер
Доплнително
 • сервисна книга
Архивирана реклама

Оваа реклама беше отстранета од нашата база на податоци. Сепак, можете да испратите формулар "Посакувано возило": камион влекач Renault T 460 SC T4X2 COMFORT 312.423 KM

Поднесете оглас "Барам..."

Поднесете оглас "Барам...": камион влекач Renault T 460 SC T4X2 COMFORT 312.423 KM

Изберете категорија: што барате?

 • Камион
 • Камион влекач
 • Полуприколка
 • Приколка
 • Комбе
 • Автобус
 • Кампер
 • Градежна машина
 • Опрема за ракување со материјалот
 • Земјоделска машина
 • Опрема за шумарство
 • Комунално/специјално возило
 • Додаток
 • Заменски сандак/контејнер
 • Резервни делови
 • Друга машина

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.