Камион влекач Renault T 430 SC T4X2COMFORT !!! 294.366 KM

Онлајн: 25ден

Бренд RENAULT
Модел T 430 SC T4X2COMFORT !!! 294.366 KM
Идентификација M0001960 - 32-BJP-9
Година на производство 2017
Километража 294 366 km
Состојба добра
Дата на прва регистрација 20.06.2017
Нето тежина 7 855 kg
Бруто тежина 19 000 kg
Корисна носивост 11 145 kg
Должина 5 990 mm
Ширина 2 530 mm
Висина 4 000 mm
Боја бела
Локација Холандија, Celsiusstraat 8, 2652 XT Berkel en Rodenrijs +31(0)6 53 14 79 74
Телефон +31 88 88...
Мотор/погонска група
 • емисиона класа: Евро 6
 • гориво: дизел
 • поместување: 10 837 cc
 • цилиндри на моторот: 6
 • излезна моќност: 32 767 hp (24434 KW)
 • менувач: автоматски
 • пренос: Automatikgetriebe
Шасија/суспензија
 • суспензија: воздух
 • конфигурација на оска: 4x2
 • број на оски: 2-оски
 • оските прават: Anders: 1,2
 • управувачки оски
 • основа на тркалото: 3 800 mm
 • ABS - антиблокирачки систем за сопирање
 • EBS - електронски систем за сопирање
 • предни гуми: 385/55 R 22,5, 50%
 • задни гуми: 315/70 R 22,5, 50%
 • двојни тркала
 • резервоар за гориво: 255L
 • странични облоги на шасијата
Кабина/внатрешност
 • тип на кабина: кабина за спиење
 • модел на кабина: SLEEPERCAB
 • кровен спојлер
 • штитник за сонце
 • електрични прозори
 • електрични огледала
 • централна брава
 • клима уред
 • паркинг грејач
 • контролор на брзината
 • број на седишта: 2
 • фрижидер
Доплнително
 • сервисна книга
32900 EUR
32 900
EUR
 • 2 027 140 MKD
 • 38 058 USD

Нето цена

Продавач
Used Truck Center B.V.
Used Truck Center B.V. Холандија
Доверлив
11 Повеќе од 11 години со Truck1
R Renault Trucks овластен дилер
V Volvo овластен дилер
Локално време на дилерот
02:22
Лица за контакт
Wilfred de Ridder
Sander Visser
Deutsch, English, Nederlands
32 900
EUR
  Контактирајте го продавачот
Предмет на пораката

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

  Понуда за испорака

Слични понуди

Камион влекач Renault T 430 SC T4X2 COMFORT
Renault T 430 SC T4X2 COMFORT
2015, 699 818 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Berkel en Rodenrijs
17 900 EUR
Камион влекач Renault T 430 SC T4X2 COMFORT, 2015
Камион влекач Renault T 430 SC T4X2 COMFORT
Renault T 430 SC T4X2 COMFORT
2015, 403 896 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Berkel en Rodenrijs
20 900 EUR
Камион влекач Renault T 430 SC T4X2 COMFORT, 2015
Камион влекач Renault T 460 SC T4X2 COMFORT !!! 273.261 KM
Renault T 460 SC T4X2 COMFORT !!! 273.261 KM
2017, 273 261 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Berkel en Rodenrijs
32 900 EUR
Камион влекач Renault T 460 SC T4X2 COMFORT !!! 273.261 KM, 2017
Камион влекач Renault T 460 SC T4X2 COMFORT !!! 232.461 KM
Renault T 460 SC T4X2 COMFORT !!! 232.461 KM
2017, 232 461 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Berkel en Rodenrijs
34 900 EUR
Камион влекач Renault T 460 SC T4X2 COMFORT !!! 232.461 KM, 2017
Камион влекач Renault T 430 SC T4X2 251.967 KM
Renault T 430 SC T4X2 251.967 KM
2017, 251 967 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Berkel en Rodenrijs
32 900 EUR
Камион влекач Renault T 430 SC T4X2 251.967 KM, 2017
Камион влекач Renault T 460 T4X2 SLEEPERCAB COMFORT
Renault T 460 T4X2 SLEEPERCAB COMFORT
2017, 416 641 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Berkel en Rodenrijs
31 900 EUR
Камион влекач Renault T 460 T4X2 SLEEPERCAB COMFORT, 2017
Камион влекач Renault T 460 SC T4X2 WITH HYDRAULIC
Renault T 460 SC T4X2 WITH HYDRAULIC
2017, 412 032 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Berkel en Rodenrijs
32 500 EUR
Камион влекач Renault T 460 SC T4X2 WITH HYDRAULIC, 2017
Камион влекач Renault T HIGH 440 T4X2 !!! 274.958 KM
Renault T HIGH 440 T4X2 !!! 274.958 KM
2017, 274 958 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Berkel en Rodenrijs
32 900 EUR
Камион влекач Renault T HIGH 440 T4X2 !!! 274.958 KM, 2017
Камион влекач Renault T HIGH 520 T4X2 !!! 221.279 KM
Renault T HIGH 520 T4X2 !!! 221.279 KM
2017, 221 279 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Berkel en Rodenrijs
39 950 EUR
Камион влекач Renault T HIGH 520 T4X2 !!! 221.279 KM, 2017
Камион влекач Volvo FH 460 Globetrotter XL 4x2T Euro 6 I-Parkcool
Volvo FH 460 Globetrotter XL 4x2T Euro 6 I-Parkcool
2017, 676 664 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Berkel en Rodenrijs
32 500 EUR
Камион влекач Volvo FH 460 Globetrotter XL 4x2T Euro 6 I-Parkcool, 2017
Камион влекач Volvo FH460 Globetrotter XL 4x2T Euro 6 I-Parkcool
Volvo FH460 Globetrotter XL 4x2T Euro 6 I-Parkcool
2017, 691 226 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Berkel en Rodenrijs
31 550 EUR
Камион влекач Volvo FH460 Globetrotter XL 4x2T Euro 6 I-Parkcool, 2017
Камион влекач Volvo FH 460 Globetrotter 4x2 EURO 6
Volvo FH 460 Globetrotter 4x2 EURO 6
2017, 228 696 km, 4x2, Дизел, 2-оски
Холандија, Berkel en Rodenrijs
43 900 EUR
Камион влекач Volvo FH 460 Globetrotter 4x2 EURO 6, 2017

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.