Камион влекач Renault T-13 High 520 T4x2 FULL OPTIONS од Холандија, 47900 EUR за продажба - ID: 7480917
Северна Македонија - Македонски | EUR
0
Пријавете се или регистрирајте се
Каталог
Продава
Поставете оглас

47 900EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 2 942 702 MKD
 • ≈ 51 767 USD

Renault T-13 High 520 T4x2 FULL OPTIONS

Камион влекач Renault T-13 High 520 T4x2 FULL OPTIONS

Објавено: 4мес 31ден

Додај во омилени
PDF
share
Камион влекач Renault T-13 High 520 T4x2 FULL OPTIONS: слика 1
Камион влекач Renault T-13 High 520 T4x2 FULL OPTIONS: слика 2
Камион влекач Renault T-13 High 520 T4x2 FULL OPTIONS: слика 3
Камион влекач Renault T-13 High 520 T4x2 FULL OPTIONS: слика 4
Камион влекач Renault T-13 High 520 T4x2 FULL OPTIONS: слика 5
Камион влекач Renault T-13 High 520 T4x2 FULL OPTIONS: слика 6
Камион влекач Renault T-13 High 520 T4x2 FULL OPTIONS: слика 7
Камион влекач Renault T-13 High 520 T4x2 FULL OPTIONS: слика 8
Камион влекач Renault T-13 High 520 T4x2 FULL OPTIONS: слика 9
Камион влекач Renault T-13 High 520 T4x2 FULL OPTIONS: слика 10
Камион влекач Renault T-13 High 520 T4x2 FULL OPTIONS: слика 11
Камион влекач Renault T-13 High 520 T4x2 FULL OPTIONS: слика 12
Камион влекач Renault T-13 High 520 T4x2 FULL OPTIONS: слика 13
Камион влекач Renault T-13 High 520 T4x2 FULL OPTIONS: слика 14
Камион влекач Renault T-13 High 520 T4x2 FULL OPTIONS: слика 15
Камион влекач Renault T-13 High 520 T4x2 FULL OPTIONS: слика 16
Камион влекач Renault T-13 High 520 T4x2 FULL OPTIONS: слика 17
Камион влекач Renault T-13 High 520 T4x2 FULL OPTIONS: слика 18
Камион влекач Renault T-13 High 520 T4x2 FULL OPTIONS: слика 19
Камион влекач Renault T-13 High 520 T4x2 FULL OPTIONS: слика 20
Ask for all available pictures

Објавено: 4мес 31ден

Додај во омилени
PDF
share

47 900EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 2 942 702 MKD
 • ≈ 51 767 USD

Лизинг

Контактирајте го продавачот
Бренд

Број на оглас

38BNF9
Година на производство

2019
Километража

607763 km
Состојба

добра
Дата на прва регистрација

07.05.2019
Нето тежина

8537 kg
Бруто тежина

19500 kg
Корисна носивост

10963 kg
Должина

6210 mm
Ширина

2530 mm
Боја

кафена
Локација

Холандија, Renault Used Trucks Celsiusstraat 8, 2652 XT Berkel en Rodenrijs +31(0)6 53 14 79 74

Дали ви треба превоз?

ИСПОРАКАchevron_right
Повратен повик
Мотор/погонска група
емисиона класа

гориво

дизел
поместување

12777 cc
цилиндри на моторот

6
излезна моќност

519 hp
менувач

пренос

Automatikgetriebe
Шасија/суспензија
суспензија

воздух
суспензија на предната оска

конфигурација на оска

број на оски

2-оски
оските прават

Anders: 1,2
управувачки оски

основа на тркалото

3800 mm
ABS - антиблокирачки систем за сопирање

EBS - електронски систем за сопирање

предни гуми

385/65 R 22.5, 36%
задни гуми

315/70 R22.5, 57%
двојни тркала

странични облоги на шасијата

Кабина/внатрешност
тип на кабина

кабина за спиење
модел на кабина

HIGHSLEEPER
кровен спојлер

штитник за сонце

електрични прозори

електрични огледала

централна брава

паркинг грејач

контролор на брзината

број на седишта

2
систем на навигација

кожа

фрижидер

Доплнително
сервисна книга

Побарајте подетални информации
Pre-purchase inspection
Повеќе информации

Additional options and accessories

 • Adblue system
 • Aluminium fuel tank
 • Central armrest
 • Chassisskirts
 • Clang/Rema
 • Diff. lock
 • Non-smoking vehicle
 • Remote central locking
 • Sleeper cab
 • Spotlights
 • Stationary air conditioning
 • Twin fuel tank

More information

Bodywork: Standard tractor

AdBlue system: Yes

Transmission: Optidriver, 12 gears, Automatic

Cab: HIGHSLEEPER, sleep

Maintained according to instruction: yes

APK (MOT): tested until 05/2024

Technical condition: good

Visual appearance: good

Number of keys: 2 (2 hand transmitters)

 Email  Call  WhatsApp

Контактирајте го продавачот

Се согласувам со обработката и употребата на моите лични податоци. Нашите Одредби и услови и Политика за приватност

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Дали ви треба превоз?

Добијте понуда за испорака

ИСПОРАКАchevron_right

47 900EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 2 942 702 MKD
 • ≈ 51 767 USD

Лизинг

Холандија, Renault Used Trucks Celsiusstraat 8, 2652 XT Berkel en Rodenrijs +31(0)6 53 14 79 74
watch_later
Локално време на дилерот:
04:58
4.3
Осврти: 78
Доверлив
15 Повеќе од 15 години со Truck1
R Renault Trucks овластен дилер
V Volvo овластен дилер

Лица за контакт
Wilfred de Ridder

Контактирајте го продавачот

Се согласувам со обработката и употребата на моите лични податоци. Нашите Одредби и услови и Политика за приватност

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Дали ви треба превоз?

Добијте понуда за испорака

ИСПОРАКАchevron_right
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.
t1 old test unit
t1 test unit - Tractor unit
t1 test unit - Used Truck Center B.V.