Хм, се чини ставка продадена

Камион влекач Renault T-13 HIGH 480 T4X2 COMFORT 13 LITER SELECTION

камион влекач Renault T-13 HIGH 480 T4X2 COMFORT 13 LITER SELECTION

Контактирајте го продавачот

Политика за приватност
  • Карактеристики
  • Опис
Карактеристики
Главни информации
БрендRENAULT
МоделT-13 HIGH 480 T4X2 COMFORT 13 LITER SELECTION
Број на огласM0003238 - 58-BJL-6
Година на производство2017
Километража599979 km
Состојбадобра
Дата на прва регистрација11.05.2017
Нето тежина8268 kg
Бруто тежина19500 kg
Корисна носивост11232 kg
Должина5990 mm
Ширина2530 mm
Висина4900 mm
Бојабела
Мотор/погонска група
Емисиона класаЕвро 6
Гориводизел
Поместување12777 cc
Цилиндри на моторот6
Излезна моќност480 hp
Диференцијална брава
Менувачавтоматски
ПреносAutomatikgetriebe
Шасија/суспензија
Суспензијафедер/воздух
Суспензија на предната оска
Конфигурација на оска4x2
Број на оски2-оски
Оските праватAnders: 1,2
Управувачки оски
Основа на тркалото3800 mm
ABS - антиблокирачки систем за сопирање
EBS - електронски систем за сопирање
Предни гуми385/55 R 22,5, 80%
Задни гуми315/70 R 22,5, 30%
Двојни тркала
Резервоар за гориво255L
Странични облоги на шасијата
Кабина/внатрешност
Тип на кабинакабина за спиење
Модел на кабинаCOMFORT HIGHSLEEPER
Кровен спојлер
Штитник за сонце
Електрични огледала
Централна брава
Клима уред
Паркинг грејач
Контролор на брзината
Број на седишта2
Фрижидер
Доплнително
Сервисна книга
Опис

Additional options and accessories

  • Aluminium fuel tank
  • Central armrest
  • Chassisskirts
  • Diff. lock
  • Microwave
  • Remote central locking
  • Sleeper cab
  • Twin fuel tank

More information

Bodywork: Standard tractor

Model year: 2022

Cab: COMFORT HIGHSLEEPER, sleep

Maintained according to instruction: yes

Technical condition: good

Visual appearance: good

Number of keys: 2 (2 hand transmitters)

Registration number: 58-BJL-6

Контактирајте го продавачот
Политика за приватност

t1 test archive Used Truck Center B.V.

t1 test archive Камион влекач

Додадено во вашите обележувачи!
Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.