Камион влекач Renault T 11 SL 460 X-LOW T4X2 SELECTION/ MIXED CONTRACT MOGELIJK од Холандија, 36950 EUR за продажба - ID: 8763434
Каталог
Продава
Поставете оглас

36 950EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 2 276 711 MKD
 • ≈ 40 164 USD

Renault T 11 SL 460 X-LOW T4X2 SELECTION/ MIXED CONTRACT MOGELIJK

Камион влекачRenault T 11 SL 460 X-LOW T4X2 SELECTION/ MIXED CONTRACT MOGELIJK
2019|409452 km|4x2|Евро 6|460 hp|11692 kg|19000 kg

36 950EUR

Цена без ДДВ

Камион влекач Renault T 11 SL 460 X-LOW T4X2 SELECTION/ MIXED CONTRACT MOGELIJK

Објавено: 2ден

PDF
Камион влекач Renault T 11 SL 460 X-LOW T4X2 SELECTION/ MIXED CONTRACT MOGELIJK: слика 1
Камион влекач Renault T 11 SL 460 X-LOW T4X2 SELECTION/ MIXED CONTRACT MOGELIJK: слика 2
Камион влекач Renault T 11 SL 460 X-LOW T4X2 SELECTION/ MIXED CONTRACT MOGELIJK: слика 3
Камион влекач Renault T 11 SL 460 X-LOW T4X2 SELECTION/ MIXED CONTRACT MOGELIJK: слика 4
Камион влекач Renault T 11 SL 460 X-LOW T4X2 SELECTION/ MIXED CONTRACT MOGELIJK: слика 5
Камион влекач Renault T 11 SL 460 X-LOW T4X2 SELECTION/ MIXED CONTRACT MOGELIJK: слика 6
Камион влекач Renault T 11 SL 460 X-LOW T4X2 SELECTION/ MIXED CONTRACT MOGELIJK: слика 7
Камион влекач Renault T 11 SL 460 X-LOW T4X2 SELECTION/ MIXED CONTRACT MOGELIJK: слика 8
Камион влекач Renault T 11 SL 460 X-LOW T4X2 SELECTION/ MIXED CONTRACT MOGELIJK: слика 9
Камион влекач Renault T 11 SL 460 X-LOW T4X2 SELECTION/ MIXED CONTRACT MOGELIJK: слика 10
Камион влекач Renault T 11 SL 460 X-LOW T4X2 SELECTION/ MIXED CONTRACT MOGELIJK: слика 11
Камион влекач Renault T 11 SL 460 X-LOW T4X2 SELECTION/ MIXED CONTRACT MOGELIJK: слика 12
Камион влекач Renault T 11 SL 460 X-LOW T4X2 SELECTION/ MIXED CONTRACT MOGELIJK: слика 13
Камион влекач Renault T 11 SL 460 X-LOW T4X2 SELECTION/ MIXED CONTRACT MOGELIJK: слика 14
Камион влекач Renault T 11 SL 460 X-LOW T4X2 SELECTION/ MIXED CONTRACT MOGELIJK: слика 15
Камион влекач Renault T 11 SL 460 X-LOW T4X2 SELECTION/ MIXED CONTRACT MOGELIJK: слика 16
Камион влекач Renault T 11 SL 460 X-LOW T4X2 SELECTION/ MIXED CONTRACT MOGELIJK: слика 17
Камион влекач Renault T 11 SL 460 X-LOW T4X2 SELECTION/ MIXED CONTRACT MOGELIJK: слика 18
Камион влекач Renault T 11 SL 460 X-LOW T4X2 SELECTION/ MIXED CONTRACT MOGELIJK: слика 19
Камион влекач Renault T 11 SL 460 X-LOW T4X2 SELECTION/ MIXED CONTRACT MOGELIJK: слика 20
Ask for all available pictures

Објавено: 2ден

PDF

36 950EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 2 276 711 MKD
 • ≈ 40 164 USD
Бренд

Број на оглас

86BNN5
Година на производство

2019
Километража

409452 km
Состојба

добра
Дата на прва регистрација

25.07.2019
Нето тежина

7308 kg
Бруто тежина

19000 kg
Корисна носивост

11692 kg
Боја

бела
Локација

Холандија, RENAULT USED TRUCKS, CELSIUSSTRAAT 8, 2652 XT BERKEL EN RODENRIJS TEL: +31-653147974

Дали ви треба превоз?

ИСПОРАКА
Мотор/погонска група
емисиона класа

гориво

дизел
поместување

10837 cc
цилиндри на моторот

6
излезна моќност

460 hp
диференцијална брава

менувач

пренос

Automatikgetriebe
сила при поаѓање

Шасија/суспензија
суспензија

воздух
суспензија на предната оска

конфигурација на оска

број на оски

2-оски
оските прават

Anders: 1,2
управувачки оски

основа на тркалото

3800 mm
ABS - антиблокирачки систем за сопирање

EBS - електронски систем за сопирање

предни гуми

315/60 R 22,5, 50%
задни гуми

315/60 R 22,5, Links innnerhalb: 60%, Links außen: 60%, Rechts innerhalb: 50%, Rechts außen: 50%
двојни тркала

резервоар за гориво

255L
странични облоги на шасијата

Кабина/внатрешност
тип на кабина

кабина за спиење
модел на кабина

SLEEEPRCAB
кровен спојлер

штитник за сонце

електрични прозори

централна брава

паркинг грејач

контролор на брзината

број на седишта

2
фрижидер

Доплнително
сервисна книга

Pre-purchase inspection
Повеќе информации

Additional options and accessories

 • Adblue system
 • Aluminium fuel tank
 • Center armrest
 • Diff. lock
 • Hydraulics
 • Non-smoking vehicle
 • Remote central locking

More information

Bodywork: Standard tractor

AdBlue system: Yes

Transmission: ZF OPTIDRIVER, 12 gears, Automatic

Cab: SLEEEPRCAB, sleep

Technical condition: good

Visual appearance: good

Number of keys: 2 (2 hand transmitters)

 Email  Call  WhatsApp

Контактирајте го продавачот

Се согласувам со обработката и употребата на моите лични податоци. Нашите Одредби и услови и Политика за приватност

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Дали ви треба превоз?

Добијте понуда за испорака

ИСПОРАКА

36 950EUR

Цена без ДДВ

 • ≈ 2 276 711 MKD
 • ≈ 40 164 USD

Лица за контакт

Контактирајте го продавачот

Се согласувам со обработката и употребата на моите лични податоци. Нашите Одредби и услови и Политика за приватност

Вашата порака е испратена. Продавачот ќе одговори колку што е можно поскоро.

Дали ви треба превоз?

Добијте понуда за испорака

ИСПОРАКА

Други серии на Камиони влекачи RENAULT

Со кликнување на било која врска или објект на оваа веб-страница, безусловно се согласувате и нė овластувате да ги обработуваме вашите лични податоци, вклучјувајќи ја употребата на колачиња и другите технологии на следење. Ова се применува за да се подобри и персонализора вашето искуство на оваа веб-страница, на другите наши веб-страници и на веб-страниците на рекламирачите од трети страни кои соработуваат со нас.Нашите партнерски компании можат исто така да ги складираат своите колачиња на вашиот уред или да користат слични технологии за собирање и обработка на личните информации. Дознајте повеќе за тоа како ги користиме вашите лични податоци.
t1 old test unit
t1 test unit - Tractor unit
t1 test unit - Used Truck Center B.V.